babilonczyk  Dołączył: 03 Lip 2008
Zapieczony gwint baterii ME Super
Mam problem z odkręceniem zaślepki komory baterii w ME Super. Mam go od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz chciałem go 'uruchomić', a tu taka niespodzianka - kompletnie zapieczony gwint tego 'kapselka'. Nie da się go ruszyć na siłę, zaczął się rysować więc boję siępróbować dalej, żebym nie rozwalił go całkowicie.
Jakieś propozycje jak można to ruszyć? Jakieś domowe sposoby typu WD-40? Czy to nie zaszkodzi obudowie lub bebechom?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Odkręć dolną pokrywę (4 śrubki) i próbuj pd drugiej strony.
 
yashicafx3  Dołączył: 08 Lis 2010
Miałem taki problem w MEFie pomogło nasączenie izopropanolem
ewentualnie możesz podgrzać grotem lutownicy i powinno pujść.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
yashicafx3 napisał/a:
Miałem taki problem w MEFie pomogło nasączenie izopropanolem
Przecież w MEFie jest zupełnie inna pokrywka baterii (przesuwana i plastikowa) :roll: Zwłaszcza lutownica jej by pomogła :evilsmile: :mrgreen:
 
babilonczyk  Dołączył: 03 Lip 2008
Jutro spróbuję odkręcić dolną pokrywę i zaleję WD40 od środka. Nie chcę nawiercać, bo już dostatecznie zmasakrowałem ten 'kapselek'. Dzięki za sugestie.
 
yashicafx3  Dołączył: 08 Lis 2010
Pomyliłem się chodziło mi o ME Super oczywiście dzięki za czujność Dada.
Połączenia ze stopów i alu tylko alkohole choćby denat.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Może odmrażacz do zamków? Nazywa się chyba "Gerwazy".
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jak nie daję się odkręcić zaślepka baterii to odkręcamy pokrywę dolną, wywalamy wylane stare baterie a dolną pokrywę z zaślepką traktujemy najlepiej syfem do kibelków czy odkamieniaczem, bardzo dobrze rozpuszczają produkty wylania baterii które powodują zapieczenie zaślepki, zazwyczaj starcza minuta.
 
babilonczyk  Dołączył: 03 Lip 2008
Odkręciłem kapselek kombinacją kilku sposobów - najpierw oczywiście odkręcenie dolnej pokrywy, później trochę podgrzałem, delikatnie opukałem przez szmatkę, żeby nie uszkodzić. Wtedy kapselek był już mój. Oczyściłem gwinty WD-40 i delikatną szczoteczką drucianą. Niestety, kapselek ma chyba uszkodzone gwinty, bo nie mogę go odkręcić jeśli nie mam dostępu z obu stron. Tak więc podstawowym sposobem wymiany baterii będzie dla mnie odkręcenie dolnej pokrywy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach