among  Dołączył: 01 Lis 2007
Jaka bateria do Pentaxa ES ??
Dziś kupiłem sobie okazyjnie Pentaxa ES z 4 obiektywami. Niestety zauważyłem że nie ma w nim baterii. Nie wiem jaka jest do niego potrzebna. Bardzo proszę o podpowiedź. Z góry wielkie dzięki !!
 

dwakleszcze  Dołączył: 17 Lis 2006
tego z allegro (m.in obiektyw berolina)?
Ten olympus w zestawie to ma jakie mocowanie jest,bo się mocno zastanawiałem?
 

among  Dołączył: 01 Lis 2007
Mocowanie M42
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
among, witaj na forum, nie używamy animowanych avatarów.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
among, nie znam tego modelu,ale jeśli ma cos wspólnego ze spotmatikami,to moj spotmaticF "chodzi" na PX 625(inaczej LR 9)-większa niz SR/LR 44-napięcie takie samo.Wprawdzie spotmatiki pracowały na oryginalnej baterii rtęciowej PX 400(1,35V),ale 1,5V im nie szkodzi.PX 400 nie jest juz produkowana.

[ Dodano: 2007-11-01, 05:40 ]
Mam nadzieje,że troche pomogłem.Acha,z oznaczenia istotna jest ta częśc cyfrowa-625,bo producenci używają różnych symboli literowych(na bateri,która kupiłem w poniedz. były 3 oznaczenia odpowiedników).
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Do ES potrzebna jest batreyjka 6V.
Ostatnio kupowałem GP Alkaline o oznaczeniu 476A.
Ale na upartego można włożyć 4 razy LR44 lub SR 44.

A tego Olympusa to byś się nie pozbył czasem?
 

among  Dołączył: 01 Lis 2007
OLYMPUS jest już wystawiony na allegro. Oto link do niego ---> http://allegro.pl/item263..._1_zl_bcm_.html
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
No tak, ale TEN Olympus ma mocowanie OM a nie M42!
Nie zapisałem sobie, ale czy Olympus na aukcji z ES to nie był 135mm?
 

among  Dołączył: 01 Lis 2007
Nie, nie. tym 135 jest obiektyw 2.TAMRON 35-135mm 1:3,5-4,5, który jest piękny i nie mam zamiaru sie go pozbywać :)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
W prawdzie ES nie miałem, ale biorąc pod uwagę bateriożerność tego typu korpusów, to przypuszczam, że gdy będziesz w trakcie zużywanie drugiej baterii, to pozostałe trzy stracą ważność :mrgreen:
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jaśku - Wiesz pewnie, że do ES są inne baterie, taka 6 voltowa, oczywiście można zamiast niej w to gniazdo wpakować cztery LR44 i pokrywka się zamknie, bo wymiarowo mało się różnią.
A komplet starczy Ci na jakiś czas, szybko się nie wyczerpują tak, że bez nadmiernych obaw.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Fenol napisał/a:
W prawdzie ES nie miałem, ale biorąc pod uwagę bateriożerność tego typu korpusów, to przypuszczam, że gdy będziesz w trakcie zużywanie drugiej baterii, to pozostałe trzy stracą ważność :mrgreen:
Rożnie bywa - tydzień temu wpakowałem nowe LR44 Maxella do ME Super i wyszedłem na spacer. Przy wietrznej pogodzie i temperaturze -10st, -12st, prądu starczyło na... 14 klatek ;)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jasiek Matacz, oryginalnie to powinna to być bateria PX28 ;-)

cube007, może te baterie jakieś zleżałe były? Czasem jakiś taki komplet potrafi się trafić ;-)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
cube007 napisał/a:
Fenol napisał/a:
W prawdzie ES nie miałem, ale biorąc pod uwagę bateriożerność tego typu korpusów, to przypuszczam, że gdy będziesz w trakcie zużywanie drugiej baterii, to pozostałe trzy stracą ważność :mrgreen:
Rożnie bywa - tydzień temu wpakowałem nowe LR44 Maxella do ME Super i wyszedłem na spacer. Przy wietrznej pogodzie i temperaturze -10st, -12st, prądu starczyło na... 14 klatek ;)


ES-a miałem bardzo krótko, ale swoje przygody też miałem. Pierwszy komplet baterii wystarczył na kilka klatek bo korpus miał jakieś problemy z elektryką. Po rozebraniu i przeczyszczeniu było już dobrze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach