bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 379
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc379.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 01.02.2015 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc379_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc379_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc379_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc379_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc379.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc379.zip

1. beetlejuice
Camera Raw -> Photoshop


2. galex


3. hitman1986


4. latarnik
LR + Fastone Image Viewer
W LR wywołanie do jpg ; w Fastone rozjaśnione cienie
Tak ja to widzę ; scena o dyzej rozpiętości tonalnej - ściana bloku albo
się wypala , albo trzeba iść w hdr-a prawie.


5. mr.ra66it
Obróbka: ACR 8.7.1 + PSE 13.


6. powalos
Podobał mi się ten plik bez obróbki. Trochę go jednak pomęczyłem. LR 5.7.1 plus IrfanView.


7. rafi


8. SlicaR
 
samouk  Dołączył: 03 Lis 2012
hitman1986 Powiedz proszę jak to wołałeś.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
SlicaR :-B , choć dół mógł być lepszy w szczegółach - całość wydaje się lekko mydlana.

Prócz Niego jeszcze beetlejuice zachował poprawne kolory budynku, ale zmasakrował resztę.

hitman1986 przepalił co tylko mógł i nie oddał cieni cieniom, a światła podniósł do nadnaturalnej postaci i pogubił szczegóły.

Rafi dobijał do czołówki, lecz nie udało Mu się wyciągnąć i
kolorystycznie poprawić cieni.

Czyli SlicaR i Rafi - gdyby połączyć obydwie obróbki, wyciągając z nich to, co na plus, to ta praca byłaby najlepsza.

 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Moim zdaniem praca SlicaRa najlepsza, choć brakuje imo ostrości.
Penteusz napisał/a:
hitman1986 przepalił co tylko mógł i nie oddał cieni cieniom, a światła podniósł do nadnaturalnej postaci i pogubił szczegóły.

Kajam się, trochę zbyt jasno to wyszło.
Poprawiona moja wersja wygląda tak: http://i.imgur.com/KRR4DPX.jpg
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Dzięki Penteusz za opinie (-e - ponieważ nie tylko o mojej wersji mowa). Tym bardziej, że podobają mi się zdjęcia (czyli też obróbka - o ile jest, bo często to analog...), które tu na forum dość szeroko prezentujesz :-B

Penteusz napisał/a:
rafi - nie udało Mu się wyciągnąć i kolorystycznie poprawić cieni

Może nie do końca wiem o co chodzi...? Cienie zostawiłem, bo moim zdaniem były potrzebne tam, gdzie są... Histogram pokazuje, że jest raczej OK z cieniami (szczegóły w cieniach są widoczne)... Co do kolorystyki, to racja, ale... w innym aspekcie - już nie chciałem kolejnej wersji wysyłać - chyba(?) za dużo mam czerwonego (piasek przy oponach) :( Choć miało być więcej żółtego (może niekoniecznie potrzebnie)... Nie do końca mi się udało w wysłanej wersji...

P.S. Na marginesie - SlicaR przesłał(-eś) "pół" rozmiaru.

Edit:
hitman1986 - za jasno to "umownie". Ja bardziej bym się jeszcze kolorowych obwódek czepił, z którymi LR (exif pokazuje) radzi sobie całkiem dobrze - zapomniałeś? ;-)
Druga wersja linkowana przez Ciebie jak dla mnie leci w HDR, który tu mi niezbyt odpowiada...

A tak w ogóle to powtórzę za
powalos napisał/a:

Podobał mi się ten plik bez obróbki.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dzięki!
Rafi nie wiem o co chodzi z tym rozmiarem. Czułem, że coś jest nie tak bo zmniejszałem i zmniejszałem i zmniejszałem i nie mogłem dojść do tych 5MB. Nie wiem o co chodzi. Na razie nie mam dostępu do kompa więc nie sprawdzę o co tam chodzi, ale z tego co widzę na tablecie to gratulacje dla rafi'ego i mr.ra66it'ta.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
hitman1986, gdybyś w poprawionej wersji zmniejszył saturację.....

Rafi napisał/a:
Penteusz napisał/a:
rafi - nie udało Mu się wyciągnąć i kolorystycznie poprawić cieni

Może nie do końca wiem o co chodzi...?


Spójrz na huśtawkę - jest wyraźnie za ciemna (czerwień) i koledzy to wyciągnęli w większości lepiej.
A to już tylko mały kroczek do najbliższego sąsiedztwa i dlatego zbiorcza praca z kolegą SlicaR byłaby tą najlepszą - On to ładnie powyciągał, choć i też zabrakło nieco kontrastu pomiędzy cieniem na dole, a plamami światła nieco wyżej.

No i jak zawsze zdaję sobie sprawę z trudności obróbki przy kontrastowym oświetleniu sceny ze względu na reguły zabawy i fair play ;-)

PS. Dzięki za miłe słowa o moich obrazkach. W ostatnim okresie to faktycznie w ogromnej większości analogi. Chyba lubię kliszę ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Penteusz napisał/a:
Spójrz na huśtawkę - jest wyraźnie za ciemna (czerwień) i koledzy to wyciągnęli w większości lepiej.

Aha - czyli już z grubsza wiem w czym rzecz. Wyciągnąć nie problem... "Problemem" dla mnie było to, że taka wersja mnie jakoś nie przekonywała... Może jakiś wpływ nocnej obróbki na percepcyjny odbiór u mnie? Wersje robocze "wyciągnięte" oczywiście miałem, ale do wysłania jako ostateczną wybrałem bodajże "najciemniejszą"...
Choć nie powiem, żebym wątpliwości przy wyborze nie miał ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach