Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wreszcie Pentax się obudził i dał ruchomy ekranik. Aparat zapowiada sie całkiem ciekawie - być może za jakiś czas zmienie na niego swojego K-5.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Jak na aparat z półki nikona d5500 to specyfikacja zapowiada się naprawdę świetnie w tej klasie. Coś mi się wydaję, że pentax planuje na poważnie wrócić do gry.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Amazon podaje rozmiary korpusu - ok. 122x91.5x66mm. Maleństwo to będzie:-) Ekranik LCD mimo że odchylany - całkiem spory - ze zdjęć wynika, ze będzie miał ok. 65mm szerokości - większy niż w K-5.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Niewiele większy od OM-D... w komplecie z limitedami da fajny zestaw podróżny :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Paffcio napisał/a:
Niewiele większy od OM-D...
Interesujące dla mojego kregosłupa i toreb. 8-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ciekawy jeszcze jestem ile toto ma ważyć... wie ktoś?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Ekranik LCD mimo że odchylany - całkiem spory - ze zdjęć wynika, ze będzie miał ok. 65mm szerokości - większy niż w K-5.
3", czyli taki sam.

[ Dodano: 2015-02-09, 21:52 ]
Szkoda, że nie dotykowy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dotykowy jest dobry jak jest sucho i ciepło, w wilgotnym i zimnym środowisku nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
plwk napisał/a:
w wilgotnym i zimnym środowisku...
...nie trzeba go dotykać. ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Paffcio napisał/a:
Ciekawy jeszcze jestem ile toto ma ważyć... wie ktoś?


znalazłem na amazonie - 1.5 funta, czyli jakieś 670g, więc bez rewelacji :-(
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Paffcio napisał/a:
Niewiele większy od OM-D... w komplecie z limitedami da fajny zestaw podróżny :-)
A jak wygląda to na "grubość"? Co z tego że aparacik wąski i niski skoro gruby jak beczka?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
I tak musi mieć swoją grubość, żeby się go w miarę wygodnie trzymało.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Podawałem - 66mm. Grubość korpusu na środku jest ograniczona od dołu przez odległość rejestrową (czyli odległość między płaszczyzną bagnetu a powierzchnią matrycy), do tego należy dodać grubość matrycy, ścianki miedzy matrycą a odchylanym ekranikiem i grubosć odchylanego ekranika. Podejrzewam jednak, że te 66mm to grubosć gripa.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Benek napisał/a:
Paffcio napisał/a:
Niewiele większy od OM-D... w komplecie z limitedami da fajny zestaw podróżny :-)
A jak wygląda to na "grubość"? Co z tego że aparacik wąski i niski skoro gruby jak beczka?


grubość mi nie przeszkadza, z da21 czy da70 i tak będzie mały - mniejszy od k5. Zależy mi też na wadze, chodzenie po górach z ciężkim aparatem na szyi to czysty masochizm.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Aparat swoją drogą zapowiada się fajnie. Mały, uszczelniony, nowy Safox, nowa matryca bez filtra AA, gibany ekran, nowy uszczelniany standard-zoom, kolorowy. Fajny. W sumie to taki model wszystkomający. Na papierze wygląda świetnie. A jaka cena?

Przyznam jednak, że zupełnie nie kumam tych nowych oznaczeń. Pogubiłem się. Dlaczego k-s2? Ile Pentaks ma teraz segmentów? Jest k50, jest k500, jest k-s1, jest k3.

Kiedyś było prosto. Był k10 i k100, potem k20 i k200, potem k-7 i k-x, potem k-5 i k-r. Dwie półki, dwa sprzęty - jeden EL, drugi semi-pro. A teraz zagubiłem się jak dziecię we mgle.

 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Może całkiem zmienią oznaczenia? Może nie będzie już oznaczeń typu K-xxx, K-xx i K-x?
Może się zorientowali, że po K-7, K-5, K-3, zostaje tylko K-1 i potem koniec? :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek napisał/a:
Ile Pentaks ma teraz segmentów?
Trzy: K-S1, K-S2, K-3. Pozostałe modele są nieaktualne.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Benek napisał/a:
Na papierze wygląda świetnie. A jaka cena?


KS-2 - na Amazonie
$999.95 - zdjęcia wskazują że w dual kicie, aczkolwiek w tekście jednoznacznie to nie jest napisane.

Jak na cenę nowości - wygląda to dość atrakcyjnie.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
799 za samo body.
http://www.amazon.com/Pen...rds=pentax+k-s2

Czyli u nas jakieś 799 ojro, czyli 3500 zeta.
Słowem - cena może być. :-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
W BH-Foto korpus 700$ z nowym 18-50 800$.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach