komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Benek napisał/a:
Słowem - cena może być.

Zwłaszcza, że to dopiero początek sprzedaży, a nawet, powiedziałbym, prapoczątek ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Mówcie co chcecie ale ten model bardzo mi się podoba. Bardzo dobry ruch Ricoha jeśli chodzi o specyfikację, spokojnie powinien ten model powalczyć o podium w sektorze EL. Nie mam nic przeciwko dużemu napisowi "Pentax" na odwrocie LCD, powinni dawać takie częściej. :-B
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Takze nie mam nic przeciwko - elegancko wygalda :-B

http://www.benchmark.pl/a...lustrzanka.html
beda dodawac jeszcze lampe błyskowa w zestawie? :shock:

www.youtube.com/watch?v=Z3M5lz4Du1s
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
No nareszcie coś na co mam ochotę czekać. Szkoda, że przedtem za bardzo kombinowali ze światełkami, kolorami korpusu, itd. To co zapowiada S2 to moim zdaniem właściwy kierunek. Jak dożyję obniżenia ceny to sobie zafunduję...
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
Wygląda na świetny sprzęt! bardzo fajnie pomyślany i ma wszystko czego mi trzeba. Chciałbym go mieć - zwłaszcza w kolorze "zieleń lasu" :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ciekawe. Pentaks dalej ściga się z konkurencją na rozmiary. Znowu jest najmniejszy na rynku. Ściga się, choć w międzyczasie pojawiły się na świecie bezlusterkowce APSC, wyraźnie mniejsze od każdej lustrzanki.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tej najmniejszości to bym nie był pewien - trzeba by sprawdzić rozmiary lustrzanek systemu 4/3 - one też były bardzo małe co było łatwiej osiągnąć dzięki mniejszej matrycy i mniejszej odległości rejestrowej.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Ale jest całkiem spore grono klientów, które chce właśnie lustrzankę i już, więc porównanie rozmiarów do bezlusterkowców nie musi mieć znaczenia.

O ile zapowiedź FF może budzić sporo wątpliwości tak K-S2 zapowiada się rewelacyjnie moim zdaniem. W zestawie z nowym kitem wygląda bardzo zachęcająco.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Mnie to ten kit interesuje... Myślicie, że możemy się spodziewać czegoś przyzwoitego w rozsądnych pieniądzach?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Benek, największy / najmniejszy / najchudszy / najgrubszy - przecież to jest bełkot marketingowy.
Nawet jakby był wielkości MF, to można napisać "najmniejszy w klasie DSLR wyposażonych w 100 uszczelek" ;)

[ Dodano: 2015-02-10, 10:45 ]
Marek Wyszomirski, miałem E-410, faktycznie malutki po wysokości i grubości - ale np. szerokością przerastał Pentaksy K-m/K-x itp.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Benek napisał/a:
Ciekawe. Pentaks dalej ściga się z konkurencją na rozmiary. Znowu jest najmniejszy na rynku. Ściga się, choć w międzyczasie pojawiły się na świecie bezlusterkowce APSC, wyraźnie mniejsze od każdej lustrzanki.


Bezlusterkowiec nie zaoferuje Ci OVF z prawdziwego zdarzenia, a Pentax już tak. ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A kompakt zmieści się w kieszeni koszuli, albo nawet da się upchnąć w kąpielówkach... ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Tej najmniejszości to bym nie był pewien - trzeba by sprawdzić rozmiary lustrzanek systemu 4/3 - one też były bardzo małe co było łatwiej osiągnąć dzięki mniejszej matrycy i mniejszej odległości rejestrowej.
Ale oni nie piszą o najmniejszości wśród DSLR w ogóle (i słusznie), a o najmniejszej lustrzance z uszczelnieniami, odchylanym ekranem, dostępnej w różnych kolorach itp... :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
najmniejszy na rynku produkt o nazwie Pentax K-S2
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon, no właśnie! :-D
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
opiszon napisał/a:
najmniejszy na rynku produkt o nazwie Pentax K-S2
*dane na dzień 1 lutego 2015 w oparciu o badania firmy RICOH IMAGING. ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Zapowiada się fajny korpus, nawet kolorki ciekawe :-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
jaad75 napisał/a:
Marek Wyszomirski napisał/a:
Tej najmniejszości to bym nie był pewien - trzeba by sprawdzić rozmiary lustrzanek systemu 4/3 - one też były bardzo małe co było łatwiej osiągnąć dzięki mniejszej matrycy i mniejszej odległości rejestrowej.
Ale oni nie piszą o najmniejszości wśród DSLR w ogóle (i słusznie), a o najmniejszej lustrzance z uszczelnieniami, odchylanym ekranem, dostępnej w różnych kolorach itp... :-P

No dokładnie, przecież jeszcze mniejszy jest K-S1.
 
wolek  Dołączył: 23 Sty 2007
No rewelacja, drugi spust migawki do robienia samoj...ek :evilsmile:
Powoli szykowałem się do zakupu K-50, chyba jeszcze poczekam :)
 
rawok  Dołączył: 08 Sie 2013

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach