sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
  DURST kończy produkcję powiększalników
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4675

tak oto klejna zasłużona firma zwija dział związany z filmem ... tak mi jakoś troche smutno, ale z drugiej strony "na naszych oczach dzieje się historia" - smutno, bo coś pomału umiera - coś co ogramnie fascynowało, rozbudzało zmysły .. nie wiem nawet jak to określić, ale być może większość tutaj wie co mam na myśli .. coś co, nie boje się urzyć tego porównania, wzbudzało uczucia w pewnych względach podobne do tego jakie towarzyszy zauroczeniu?, zakochaniu? .. smutno, bo kupując DLa też do powolnego obumierania tego co "ukochane" się przyczyniłem .. smutno, bo tak mało tego "ciemniowego" świata jeszcze poznałem, a być może za pare lat sie okaże, że możliwość jego poznawania będzie ograniczona (a może wprost przeciwnie? może otworzy nowe spojżenie, konieczność zastąpienia tego co dziś można kupić czymś zrobionym samemu?) .. nie chce rozwijać kolejnego wątku na temat tego czy cyfra jest lepsza od analoga w jakich przypadkach itd. itd. itd. .. po prostu tak najzwyczajniej w świecie mi troche jednak smutno ..
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
To ja swoją świeczkę zapalam. No szkoda szkoda...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Wielka szkoda.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
8 lat, 6 miesięcy, 5 dni. BRAWO!!! :mrgreen:
 
strazak22  Dołączył: 02 Kwi 2011
Jak już wątek jest odkopany to warto wspomnieć o tym że Ilford odnotował wzrost sprzedaży źródło http://www.ilfordphoto.co...ticle.asp?n=198

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
strazak22 napisał/a:
warto wspomnieć o tym że Ilford odnotował wzrost sprzedaży
Nie dziwie się, skoro Kodak, Fuji i inni ograniczyli produkcję filmów i materiałów BW lub drastycznie podnieśli ceny.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pisali o tym ostatnio w branżowej prasie...

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
O widzisz, nie mam jeszcze tego numeru. Jakieś inne niusy tam dali ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nic bardziej spektakularnego nie ma.
 
strazak22  Dołączył: 02 Kwi 2011
Jasiek masz rację, w ostatnim czasie fotografia analogowa stała się popularniejsza, ale czy to nie jest tylko chwilowa moda?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
strazak22 napisał/a:
w ostatnim czasie fotografia analogowa stała się popularniejsza
Czym mierzycie tę popularność?
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Nie dziwie się, skoro Kodak, Fuji i inni ograniczyli produkcję filmów i materiałów BW lub drastycznie podnieśli ceny.

Velvia 50 (135), jakis czas temu kosztowała 30-35zł, obecnie 50-60zl :-|
Teraz jeszcze ta matryca (FF) 50-megapikseli :shock:
Dobry slajd umiera :cry:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
M.W napisał/a:
Dobry slajd umiera

Dla mojej kieszeni już umarł. Tak też będzie z ciemniactwem, jak wspomniał w wątku o fotografii w 2020r. jorge.martinez. Chyba, że zostanę bogaty.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
Rollei udowadnia że da się produkować slajdy w normalnych cenach(<20zł)
Ale to nie jest normalny slajd :-P
 
strazak22  Dołączył: 02 Kwi 2011
Jorge to tylko moja obserwacja, a wnioski tworze na podstawie pytań na forach, stronach o tematyce fotograficznej gdzie pytanie o pracę z filmem, w ciemni pojawia się coraz częściej oraz można ten "trend" zobaczyć na głupiej twarzo-książce gdzie co chwilę powstają nowe grupy związane z fotografią tradycyjną itd, ale powtórzę to tylko moje osobiste zdanie :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
strazak22 napisał/a:
co chwilę powstają nowe grupy związane z fotografią tradycyjną

jednocześnie rośnie rynek skanerów :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach