JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Też w Skarżysku. Muszę się dowiedzieć więcej o tym zdjęciu bo od wnuczki jednego z tych wojaków mam fotkę, wiec może wie kto tu i kiedy.
 
Czytnik  Dołączył: 10 Cze 2014
Skansen Karsznice 2014

1.
Ty42-1



2.
Ty45-39



3.

Ty45-39 another look

 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Trochę historii
Teraz dwie fot z Debicy:
Dwa Ty-5, które stały jako grzałki przy cegielni na przełomie lat 70-80, potem postawili je na nieczynnym torze do żwirowni w Grabinach


Przy lokomotywowni w Debicy chyba l. 70 Tr-203 i dwa Ty-2. "Garbusek" (Tr-203) jeździł do 1980 r. na manewrach w Dębicy Towarowej. W końcu lat 60 często jeździł na nim maszynista p. Kot.

 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Kolejowe zakrętasy na Roztoczu Wschodnim.
Linia kolejowa nr 69 w okolicy Teniatysk.

 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Chyba podchodzi pod wątek kolejowy ...

 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Kot72, nawet nie napisałeś gdzie to jest. Ale akurat kojarzę z widzenia (nie na własne oczy) - ta linia to Tatranské elektrické železnice. A zdjęcie "podchodzi pod wątek kolejowy" warunkowo - bo akurat słabo widać "ciekawość" miejsca i trasy.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Kytutr, dobrze odgadłeś , to faktycznie Tatranske elektricke żeleznice :-D
Oczywiście zgadzam się z Tobą że zdjęcie nie do końca oddaje ciekawość miejsca ale trasa na Szyrbskie Pleso ( chyba dobrze to napisałem ) sama w sobie jest ciekawa i widokowa .
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
,
Cytat
Czekam tylko za skanerem, bo stare lokomotywy nie wypada fotografować współczesnymi pstrykadłami, więc robiłem analogowo.


espresso nie uważasz, że to dorabianie ideologii na siłę ? Wiem, gdzieś już to słyszałem - sportu też nie można fotografować Pentaxem (a niczym innym poniżej C7D), mody nie wypada robić niczym innym niż MF, streeta trzeba Leica a krajobraz to już tylko Sinarem.

Od słuchania tego typu stereotypów niedobrze się robi. Jeśli ktoś ma taką "wizję" by zrobić parowóz Panasem GM5 a ktoś inny sport robi analogiem i mają świetne efekty to w czym problem ? Bo tak nie wypada :evil: ? W końcu liczy się zdjęcie a nie cały "making of".
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Frost, Nie rozumiesz. Owszem zdjęcia można robić czym kto chce lub ma. Chodzi o co innego.
Z cyfraka nie bucha para, nie śmierdzi dymem, nie kapie olej, to musi być kliszak. Kiedy przejedziesz się takim pociągiem retro i zobaczysz pięknie wykończone wnętrze wagonu z I epoki, obite drewnem przykręconym do szkieletu wkrętami na śrubokręt krzyżakowy... wiem czepiam się wkrętów z XXI w.
Tu ważne są przyprawy, szczegóły. Zespalasz się z kultura techniczną.
Poniżej Ol 12 z Chabówki na kliszaku (Zorki C/ Jupiter 12 i FUJIFILM który tu pasuje jak te krzyżakowe wkręty w starym wagonie) Wolałbym B&W ale nie miałem nic pod ręką.





Nie chce udawać czegoś np. takiego przy pomocy postprodukcji i najchętniej użyłbym, gdybym mógł powiększalnika, a nie skanera.

 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
Cytat
Frost, Nie rozumiesz. Owszem zdjęcia można robić czym kto chce lub ma. Chodzi o co innego.
Z cyfraka nie bucha para, nie śmierdzi dymem, nie kapie olej, to musi być kliszak.


Z tym olejem to bym polemizował. Podobno najlepiej olej kapie w pewnym Nikonie 8-) .
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
JacekK napisał/a:
Ol 12 z Chabówki
czyli Panienka.
JacekK napisał/a:
pięknie wykończone wnętrze wagonu z I epoki, obite drewnem przykręconym do szkieletu wkrętami na śrubokręt krzyżakowy.
A co w takim razie sądzisz o reflektorach w Panience ? :-P
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
JacekK napisał/a:
Dwa Ty-5, które stały jako grzałki przy cegielni na przełomie lat 70-80, potem postawili je na nieczynnym torze do żwirowni w Grabinach

Z tego nieczynnego toru kojarzę już tylko zarośnięty nasyp. Na trasie Dębica-Kraków było jeszcze kilka takich zapomnianych bocznic, w tym bardzo mnie intrygująca, która prowadziła do jednostki wojskowej w Czarnej Tarnowskiej oraz zaraz za Dębicą, która prowadziła do Przyborowa.

JacekK napisał/a:
Przy lokomotywowni w Debicy chyba l. 70 Tr-203 i dwa Ty-2. "Garbusek" (Tr-203) jeździł do 1980 r. na manewrach w Dębicy Towarowej. W końcu lat 60 często jeździł na nim maszynista p. Kot.

A nie wiesz w którym roku postawiono w Dębicy Px48 jako pomnik przy lokomotywowni?
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
espresso napisał/a:
stare lokomotywy nie wypada fotografować współczesnymi pstrykadłami

.... a przed fotografowaniem aktów należy nałożyć na sprzęt filtr. :-D
 
Qbapl  Dołączył: 20 Sty 2009

 
AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
Muzeum kolejnictwa w Warszawie
Pociąg pancerny
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Qbapl, AgikoS, dlaczego wstawiacie takie znaczki? Mimo czytania w okularach mam problem z ich dostrzeżeniem.
 
AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
plwk -odpowiadam za siebie - żeby nie zaśmiecać za bardzo forum. Bo potem się okaże, że za duże (za dużo niż 700 pikseli na dłuższym boku), ja jeszcze przez swoje okulary widzę te znaczki 8-) Jak się znaczek naciśnie to wyświetli większy obrazek :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moim zdaniem właśnie w ten sposób zaśmiecasz.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
AgikoS napisał/a:
Muzeum kolejnictwa w Warszawie
Pociąg pancerny
Dobrze, że im Chabówka wyremontowała, bo jak przyjechał ze Skarżyska to nawet luf nie miał. :evilsmile: Czyżby Przemas ?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Kytutr, Px-48 chyba 1994 lub 1995. Ponoć miał być Ty-2, ale nie wiem ile w tym gadania, a ile rzeczywistych planów było.
Bocznica dochodziła prawie do centrum w Dębicy.
W latach 60 zdemontowano bocznicę od przejazdu kolejowego aż do ul. Kolejowej w okolicach Urzędu Skarbowego. Teraz tam jest osiedle bloków przy stacji i ul. Głowackiego.
Jeszcze jakiś czas istniał krótki odcinek ok. 50 m do magazynu na Głowackiego.
Tak ogólnie to mnie nieco w...la barbarzyństwo przy przebudowie stacji pod to pendolino. Zniszczono ostatnie relikty dawnego XIX w. budynku magazynów przy dworcu, które były w bardzo dobrym stanie. Jeszcze istnieją cztery duże obiekty pamietajace dawną stację i lokomotywownię przy stacji, ale to już inna historia.

Dada Tych krzyżakowych wkrętów użyłem głównie jako środka literackiego,
a reflektory bardzo ładne takie nieco CK. Pasują, nawet jeśli pochodzą z czeskiej drezyny, albo czego innego. (Nie! Widziałem takie na semaforze ;-) ) A tak serio serio to co w nich takiego? W PRL-U były standartowe duże. ???
W Chabówce to stoi pamiatka rodzinna. EU-07 001 na której mój sznowny Papa pojechał na emeryturę


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach