plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przedmuchać całą komorę lustra, odpiąć ramkę, uchylić matówkę i delikatnie przedmuchać. Jakieś pozostałości mogą pozostać.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
hm chyba jednak jestem za cienki w te klocki, bo jaką ramkę i jak uchylic matówkę?
 
walec  Dołączył: 11 Sie 2008
Poszukuję dobrego serwisu do którego mógłbym wysłać FA 24. Nie ostrzy na nieskończoność nawet przy ustawianiu manualnym.
Rendaszka w Gdyni nie zajmuje się już Pentaxem. Ok serwis z Gdańska odmówił przyjęcia.
Może znacie fachowca, który nie boi się gwiazdek?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
p. Szczepan z Poznania

FOTOOPTYKA - NAPRAWA
Szczepan Kostrzewski
60-241 POZNAŃ ul.Kuźnicza 13/8
tel 061 862 63 23
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Jakie serwisy polecacie w Warszawie gdzie dobrze przejrzą i wyczyszczą/naprawią obiektywy. Jedyny jaki znam to jest w Hali Mirowskiej gdzie ludzie wyglądają na miłośników starego sprzętu. Nie miałem jednak okazji ich sprawdzić, a może polecacie kogoś innego ?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Adam Bieniek w Al. Jerozolimskich, niemal na wprost Dworca Centralnego., po drugiej stronie ulicy. Szczegółowe dane na początku tego wątku.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
MarWoj napisał/a:
Adam Bieniek w Al. Jerozolimskich, niemal na wprost Dworca Centralnego., po drugiej stronie ulicy. Szczegółowe dane na początku tego wątku.


Miło wiedzieć, że coś z początku wątku dalej jest aktualne :-) Dzięki :-B
 
niemiec  Dołączył: 30 Lis 2014
Szukam serwisu na Śląsku. Ostatni post jest sprzed kilku lat. Mam do wymiany pęknięte pleksi osłaniające wyświetlacz w modelu K30.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
niemiec, na drugiej stronie tego wątku masz podane dane tele-adresowe z potrzebnego Ci regionu. Sprawdż - nikt za Ciebie tego nie będzie robił.
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Ja od lat korzystam z BT foto al. Armii Ludowej 12, jak do tej pory bez reklamacji.
 
wiedzmin79  Dołączył: 26 Paź 2014
Czy miał ktoś styczność z serwisem

Inter-Foto s.c.
41-200 Sosnowiec
ul. Będzińska 12 ???

Muszę oddać K-50 na czyszczenie matrycy i mam ich najbliżej siebie - nie wiem czy ryzykować czy szukać gdzieś dalej.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
wiedzmin79 napisał/a:
Muszę oddać K-50 na czyszczenie matrycy

Próbowałeś przedmuchać gruszką?
 
wiedzmin79  Dołączył: 26 Paź 2014
Enzo napisał/a:
wiedzmin79 napisał/a:
Muszę oddać K-50 na czyszczenie matrycy

Próbowałeś przedmuchać gruszką?


Próbowałem :/

Niestety stare paprochy nie chcą spaść a pojawiły się nowe.
Mam "marchwiane łapy" i nie chcę sam dotykać aby nic nie schrzanić.

Wolę odpuścić parę złotych i mieć problem rozwiązany
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
wiedzmin79, rozumiem. Myślę, że większość serwisów Ci to zrobi poprawnie.
 
grzecho  Dołączył: 19 Lut 2007
Hej

Korzystał może ktoś z serwisu:

Rüdiger Maerz GmbH
Aroser Allee 60 13407 Berlin-Reinickendorf

?

Jestem ze Szczecina, więc Berlin jest na wyciągnięcie ręki. Znając wątki Apollo, trochę mam obawy przed wysłaniem im sprzętu. Moje K10D wymaga naprawy: problemy z automatyką lamp błyskowych: wbudowanej i zewnętrznej dedykowanej oraz częściowa wymiana obudowy (2 krotny lot na podłogę). Zaczynam się zastanawiać w ogóle nad opłacalnością takiej naprawy, no ale to temat na inny wątek :)

Pozdrawiam!
 
wiedzmin79  Dołączył: 26 Paź 2014
No i K-50 po czyszczeniu.
Polecam
www.fotoserwiskatowice.pl/ koszt 80 pln -- wszystko ok -- czas realizacji 3 godz. informacja sms że sprzęt gotowy do odbioru.

Chciałem najpierw w www.inter-foto.com.pl/ -- Sosnowiec -- bo mam bliżej.
Nie wypowiem się co do jakości usługi ponieważ cena skutecznie mnie odstraszyła -- 350 pln
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
Nie wypowiem się co do jakości usługi ponieważ cena skutecznie mnie odstraszyła -- 350 pln


:shock:

ostro pojechali...
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Wniosek jest prosty . Rzeczy proste należy robić samemu ;-) . Za 80 zł można kupić wiele szpatułek i litr izopropanolu . Starczy na wiele czyszczeń . Warto nauczyć się robić to samemu . W internecie jest wiele filmików oraz poradników tekstowo-zdjęciowych . Sama czynność jest prosta i zajmuje max 15 minut .
Poza tym 80 zł to drogo ( 350 to już kosmos ) . Porównując ceny usług np. Apollo za naprawę zasilania w k-5 ( rozbiórka aparatu ) wzięło 100 zł , wymiana tylnej obudowy w lampie AF-360 FGZ ( całkowita rozbiórka , bardzo upierdliwa ) też została wyceniona na 100 zł więc czyszczenie matrycy za 80 zł to już lekka przesada ....
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Kot72, ja cenę 80 zł jeszcze zrozumiem (choć w znanym krakowskim serwisie tyle to płaci się za wyczyszczenie całego obiektywu, wewnątrz ;-) ). Jeśli ktoś jednorazowo chce wyczyścić, nie czuje się na siłach, to czemu nie. Wiesz - płacisz osiem dych i nic Cię nie obchodzi. Ale tak jak piszesz i w pełni się z tym zgodzę - warto nabyć tę umiejętność, by w przyszłości móc zaoszczędzić na takich usługach.

Niestety nie wiem jaka jest standardowa cena na czyszczenie aparatu, ktoś się orientuje jak jest w innych serwisach? Bo w sumie ciekaw jestem. Jest jeszcze szansa, że w tych 80 zł było wliczone nie tylko czyszczenie matrycy, ale także np. wyjęcie i wyczyszczenie matówki.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Fenol, myślę że nie ma czegoś takiego jak cena standardowa . Każdy serwis liczy inaczej za daną usługę . Nawet wyczyszczenie matrycy FF a APSC będzie różniło się w cenie ze względu na użycie droższych szpatułek . Raczej wątpię aby w tej kwocie ktoś jeszcze wyciągał i czyścił matówkę . K-50 jest uszczelnione i zanim matówka się zabrudzi to jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie ... Matryca to inna sprawa . Brudzi się często zwłaszcza w nowym aparacie gdzie głównym sprawcą plam jest smar z mechanizmu lustra . Przerabiałem temat w dwóch aparatach Kr i K5 i najczęściej czyściłem w pierwszym półroczu po kupnie . Kurz jest mniej groźny bo łatwo można wydmuchać go gruchą . Generalnie raz w roku czyszczę u siebie kompleksowo . Z odkurzeniem komory lustra włącznie i mam święty spokój .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach