olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Lightroom 6
Kilka plotek o nadchodzącym programie lightroom 6

http://www.spidersweb.pl/...ghtrooma-6.html
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Adobe zmontowało przyjemny filmik z okazji 25. lecia Ps
https://www.youtube.com/watch?v=QmYc1MNJaQc

Fajnie wygląda też zestaw splash screenów PSa:
Photoshop splash screens

Ja długo miałem taki :)

i taki


Fajnie, że się tak bawią betami.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Jeżeli zaczną korzystać z OpenCL i poprawią procedurę odszumiania, to LR6 wart będzie upgrade.
Bo te funkcje w rodzaju rozpoznawania twarzy czy tworzenia albumów, albo publikowania zdjęć na jakimś tam FB jakoś mnie nigdy nie kręciły ;-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tymczasem pojawił się oficjalnie w spodziewanej cenie.
Jest to więc ostatnia wersja pudełkowa.
I krótka wycieczka z DPreview.

 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Mi wyskoczyła aktualizacja do Lightroom CC, to pewnie to samo.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
NIE to samo jeżeli zamierzasz aktualizować/używać dłużej. Jeśli szukasz jedynie triala, to zapewne tak.
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Mam plan dla fotografa od Adobe (Lr 5 i PS CC) i z tego co piszą na stronie to aktualizacja do Lr CC jest w cenie pakietu.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Wynika z tego wszystkiego, że LR 6 jest ostatnią pudełkową wersją dystrybuowaną na takiej zasadzie jak dotąd. Taka ślepa gałąź ewolucyjna, bo już nie będą rozwijać. Przyszłość, to tylko wersja CC. Ciekawe czy będzie dostępny sam LR CC... Jakoś mi się to przestaje podobać :-(
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
komtur napisał/a:
Przyszłość, to tylko wersja CC. Ciekawe czy będzie dostępny sam LR CC... Jakoś mi się to przestaje podobać :-(
Cisną mi się takie słowa na usta że ...... :evil:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem czy ślepa, wiem, że Czwórka mi wystarczała.
Liczyłem na to, że dodadzą chociaż substytut warstw dopasowania lub bardziej zaawansowane opcje korekty kolorystycznej. Tym niemniej i tak kupię chociażby ze względu wydajniejszy (podobno) silnik i obsługę nowych aparatów.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
ZbyszekB napisał/a:
Cisną mi się takie słowa na usta że ...... :evil:

Też mi się cisną, bo coś czuję, że roczna kwota za LR CC (jeśli w ogóle samodzielna licencja będzie), będzie sporo wyższa, niż cena upgrade. Wrrr...

Michu napisał/a:
Nie wiem czy ślepa, wiem, że Czwórka mi wystarczała.

W sumie też nie muszę się "upgradować" póki co, ale w planie mam nową puszkę za jakiś czas i wtedy trzeba będzie jednak w to CC się wpakować. Albo uciekać do konkurencji w rodzaju DxO, bo podejrzewam, że wyskoczą z jakąś promocją w ramach "wspaniałych" wieści z Adobe :roll:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
komtur napisał/a:
w planie mam nową puszkę za jakiś czas i wtedy trzeba będzie jednak w to CC się wpakować.
No właśnie o to głównie chodzi. Bez tego mogli by sobie sprzedawać tylko wersję CC a ja bym i tak nie kupił. Trzeba będzie kupić LR 6 i może na jakiś czas wystarczy. Potem zobaczymy.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
gkeb napisał/a:
Mam plan dla fotografa od Adobe (Lr 5 i PS CC) i z tego co piszą na stronie to aktualizacja do Lr CC jest w cenie pakietu.


Po włączeniu (na komputerze) aplikacji/programu
Creative Cloud
samoczynnie instaluje mi nowy Lr: Lightroom CC (2015)
Lightroom 5 trzeba (z poziomu CC) odinstalować, również powyrzucać stare skróty.
"Szóstka" nie reinstaluje "piątki", tylko tworzy całkiem nową instalację na komputerze.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Dzisiaj wyskoczyła mi aktualizacja 5.7 i każą mi w chmurę inwestować. Czy to możliwe? O co chodzi? Chcą żebym przeszedł na 6 i CC?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Proszę o poprawę literówki w tytule wątku. Razi niczym kwietniowe słońce :-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
M.K napisał/a:
wyskoczyła mi aktualizacja 5.7


To jest info, że pojawiły się nowe funkcje ...

Masz na dole guzik : Ignore :-P

Możesz, nie musisz, marketing za to musi działać i atakować klienta, wielu się skusi, a firma ma na pensje dla Prezesa :-D

S.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
sycamor napisał/a:
To jest info, że pojawiły się nowe funkcje ...
Masz na dole guzik : Ignore

No właśnie. A poza tym, jak się kliknie na "Download", to kieruje na stronę z CC, ale jak się tę stronę przewinie w dół, to nieśmiało na końcu jawi się opcja zakupu "zwykłego" LR 6 ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Piszę o tym bo lr nigdy nie robił czegoś takiego. Pojawiała się nowa wersja i nie było żadnych wezwań do zakupu, co nie znaczy, że firma nie może zmienić podejścia do tematu. Dziwiłem się też, bo myślałem, że lr5.7 dostał jeszcze jakieś nowoczesne funkcje, a to zwykła reklama jest. Szkoda. Jak dla mnie plan lr plus ps jest nie do przyjęcia. Gdyby był sam lr za 20zł miesięcznie to jeszcze bym uległ. Żal mi wtyczek Nikona, bo google postanowiło już rok temu za darmo każdemu robić ciągły upgrade bez kosztów.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
M.K napisał/a:
Jak dla mnie plan lr plus ps jest nie do przyjęcia. Gdyby był sam lr za 20zł miesięcznie to jeszcze bym uległ.
No to kup wersje pudełkową za trzy stówki. Na szczęście jeszcze jest wybór.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach