zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
 

gontek  Dołączył: 19 Lut 2015
Oryginalny grip ma uszczelnienia.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Oryginalny jest uszczelniany, lepiej wykonany, nie ma problemów z zasilaniem z baterii AA. Podróbki nie mają uszczelek, są z gorszego materiały (często maja np. Plastikowe bolce) i zdarza sie, ze nie chcą współpracować z paluchami. Dodatkowo - to już zależy od wykonawcy - mogą nie mieć wszystkich przycisków, jakie są na oryginale.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Qbapl mam grip meike w mojej K-5 i absolutnie nigdy nie miałem z nim problemów, tym bardziej, że używałem go już w naprawdę ciekawych warunkach oraz w deszczu. Działa jak działał.
 

gontek  Dołączył: 19 Lut 2015
Też polecam meike, żadnych problemów, pracowałem na paluszkach i akumulatorku, wszystkie przyciski działają normalnie. Jest jeden drobiazg, w moim gripie szybko się wytarła farba na przyciskach iso i expo przy spuście, ale to chyba nie problem.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Też mam grip Meike ;-) akurat u mnie z paluszkami problem jest. Ale generalnie uważam, że przy takiej cenie, to warto kupić ten zamiennik. Pytanie tylko, jaka jest różnica w cenie, bo Qbapl pisał o możliwości zakupu K-5 od razu z gripem. Jak różnica mała, to jednak brałbym z oryginalnym.

Oczywiście sprawa ostatnia - na ile grip jest komuś potrzebny. Bo ja np. praktycznie nie używam.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
przy zakupie K-5II prałem pod uwagę tylko oryginał...

No cóż, szycie nie jest romansem :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jakbym miał kupowac oryginał do k-5 to wolałbym nic nie kupować.

Nowy Travor kosztował jakies 30 dolarów i jak był nowy to działał dobrze. Jak był stary to działał źle (tak mi mówił nabywca).

Myślę że taka cena za zamiennik jest uzasadniona, biorąc pod uwagę koszt oryginału.

Już się nie będę przypominał kto był pierwszym na forum użytkownikiem gripa do k10d z pełną funkcjonalnością oryginału. ;-)
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Porównanie matryc bayer vs foveon na przykładzie Pentax k5 vs Sigma dp3 Merill
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Nieostry napisał/a:
bayer vs foveon

Jak tylko dotrze do mnie Sigma DP2S to Was uraczę testami z bateryjkami i biegnącym psem w rolach głównych.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Enzo napisał/a:

Nieostry napisał/a:
bayer vs foveon

Jak tylko dotrze do mnie Sigma DP2S to Was uraczę testami z bateryjkami i biegnącym psem w rolach głównych.

Ja się raczej zastanawiam jaki udział w tym układzie ma obiektyw.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Absolutnie nie wątpię w te sample. Mamy w końcu do czynienia z rzeczywistą wartością pikseli kontra interpolowaną.
Ciekawe tylko dlaczego autor nie zaprezentował żadnych sampli z czułości powyżej ISO 1.600...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Michu napisał/a:
Ciekawe tylko dlaczego autor nie zaprezentował żadnych sampli z czułości powyżej ISO 1.600...

Bo wtedy nie jest już zbyt ciekawie? ;-)
Prawdopodobnie matryca o takiej konstrukcji wyraźnie mocniej szumi od rozwiązania "tradycyjnego".
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
komtur napisał/a:
matryca o takiej konstrukcji wyraźnie mocniej szumi

Nie chodzi o to, jak mocno, ale w jaki sposób.



http://3.bp.blogspot.com/...ma+DP2M-ISO.jpg – duże, więc odnośnik zamiast obrazka.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Ciekawe tylko dlaczego autor nie zaprezentował żadnych sampli z czułości powyżej ISO 1.600...

Maksimum dla Foveona to ISO 800. Powyżej pojawia się hiszpańska inkwizycja i dilerzy Samsunga.
Nieostry napisał/a:
jaki udział w tym układzie ma obiektyw.

Spory - to dla mnie jest niewątpliwą zaletą Sigmy DP jak i Ricoha GR, że oferują komplet matryca+optyka wysokiej jakości.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Nieostry napisał/a:
Porównanie matryc bayer vs foveon na przykładzie Pentax k5 vs Sigma dp3 Merill
Porównanie z K-5? Niech porównają z K-5IIs. :evilsmile:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
ZbyszekB napisał/a:
Porównanie z K-5? Niech porównają z K-5IIs.

Byłoby trochę lepiej, ale jeżeli chodzi o szczegółowość, to K-5IIs też raczej by poległ mimo braku filtra...
Z tego, co rozumiem, to ten Foveon ma ~14 M pikseli, z których każdy jest pojedynczym punktem obrazu czułym na cały zakres spektrum widzialnego (w przybliżeniu, oczywiście), nie ma więc algorytmów demozaikowania. Byłyby to cudowne matryce, gdyby nie ich problemy z wysokimi czułościami...
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Pasek problem?
"zamsz" na pasku zaczął pylić a później zaczął się "lenić"

więc wyskrobałem go z tego zamszu (aby dalej nie pylił) ale co dalej? czy nie będzie się rozłaził?
Mieliście taki problem?
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Z paskiem w moim K-7 mam tak samo. Zamsz zdrapałem po 4 latach i pasek jest ok. Właśnie mija 5 lat użytkowania i oby nie zapeszyć to jest jedyny problem z aparatem :-D
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kwrom napisał/a:
Pasek problem?
"zamsz" na pasku zaczął pylić a później zaczął się "lenić"


Ostatnio też to na swoim zauważyłem :evil:

idzi napisał/a:
Właśnie mija 5 lat użytkowania i oby nie zapeszyć to jest jedyny problem z aparatem


U mnie trochę krócej ale komentarz w punkt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach