Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  Gdzie naprawiac obiektyw?
2,8/50-135mm (pechowy upadek w futerale, wewnętrzne uszkodzenie mechaniczne).
Apollo się poddaje ('pogięte pierścienie moglibyśmy wymienić, ale później trzeba wyjustować w serwisie centralnym'), mogą wysłać do Francji (50 euro wysyłka i wycena + naprawa może do 500 euro, nieopłacalne).
Pytanie:
Może zamiast wysyłać do Francji przez Apollo, to lepiej samemu wysłać do Hamburga lub do Precision Camera (obydwa serwisy autoryzowane, odpowiednio na Niemcy i na Stany)?
Ma ktoś z Was podobne doświadczenia?
Jakieś 1200 zł za całość ($400 / 400 euro) byłoby jeszcze do przełknięcia.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Musi być autoryzowany? Naprawiałem kiedyś Sigmę w Warszawie na Żurawiej. Też fizyczne uszkodzenie. Naprawili.
Znalazłem też gdzieś niepochlebną opinię o nich, ale może wycenić nie zaszkodzi?
 

harys  Dołączył: 14 Wrz 2012
plis napisał/a:
Musi być autoryzowany? Naprawiałem kiedyś Sigmę w Warszawie na Żurawiej. Też fizyczne uszkodzenie. Naprawili.

W Polsce wg mojej wiedzy musi być w Apollo, bo nikt inny nie posiada części zamiennych. Chyba że ktoś ma inny obiektyw skasowany, którego przeznaczył na części
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Prakticant napisał/a:
później trzeba wyjustować
To kilka serwisów w Polsce na pewno może zrobić. Ja bym do Apollo dał do wymiany uszkodzonych części,a gdzie indziej justował (o ile rzeczywiście jest to niezbędne, a wcale tego nie jestem pewien)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach