pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Problem z czytnikiem kart
Mam pewien problem.
Zakupiłem prosty czytnik kart i cos jest nie tak. Sam czytnik działa, komputer widzi go jako kolejny napęd kiedy w nim umieszczę kartę SD Transcend 4 GB natomiast po umieszczeniu w nim nowiutkiej karty Sandisk 16 GB SDHC (sformatowanej ładnie w K-50) wtedy zupełnie czytnika nie widzi.
Najśmiejszniejsze jest to że tak sama czynność wykonana na dwóch innych komputerach nie wykazuje anomalii, obie karty są widzoczne i komputery je widzą.

Może ktoś z Was pomoże, zachodzę w głowe dlaczego tak się dzieje.
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
pawelsko napisał/a:
Najśmiejszniejsze jest to że tak sama czynność wykonana na dwóch innych komputerach nie wykazuje anomalii, obie karty są widzoczne i komputery je widzą.

ale czy przez ten sam czytnik?
Może czytnik to starszy typ i nie czyta SDHC miałem tak ze swoim i byłem zmuszony do zakupu nowszego.
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Tak ten sam czytnik z tą samą kartą (Sandisk) u mnie niewidoczny na innych kompach bez problemu...
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
pawelsko napisał/a:
Tak ten sam czytnik z tą samą kartą (Sandisk) u mnie niewidoczny na innych kompach bez problemu...
moze tam system operacyjny otwierał jako administrator :?: :?:
 

gruber_69  Dołączył: 31 Sie 2014
Sprawdź czytnik w innych portach USB i nie korzystaj z przedłużacza, jeśli go używasz podepnij czytnik bezpośrednio.
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
W innych portach tez nie działa jest podpięty bezposrednio
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
drawa,
Cytat
5. .... Pisz wiadomości w domyślnym kolorze i domyślną czcionką. ....
 

gruber_69  Dołączył: 31 Sie 2014
Może być problem ze sterownikami do czytnika.
Jaki system operacyjny u Ciebie? Czy u innych był ten sam system?
Komputer to laptop?
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
System Xp komputer.
Ale jeszcze raz napiszę karta SDHC Transcend w czytniku - WIDZI CZYTNIK, Karta Sandisk SDHC - NIE WIDZI CZYTNIKA. Wszystko w tym samym porcie USB.
:cry:
 

gruber_69  Dołączył: 31 Sie 2014
A jaki karta ma system plików po sformatowaniu?
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Fat 32
 

gruber_69  Dołączył: 31 Sie 2014
Powinno działać bez problemu. W xp jest jeszcze zarządzanie dyskami. Trzeba sprawdzić czy tam karta jest widoczna bo może po prostu nie mieć przypisanej litery dysku

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach