tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
Ja ze swojej strony zakupiłem jakieś drobiazgi. Gruszkę do czyszczenia, brakujące dekielki, na przód i na tył i polecam, tylko trochę się czeka.
Zakupiłem też za 4 dolce nieoryginalną przejściówkę na M42 i za 12 na Adaptall2. Wiadomo nie oryginał, ale ujdzie.
Uważam, że takie proste rzeczy spokojnie można kupić. To samo dokładnie jest na allegro tylko za kilka większą cenę.
Czy może ktoś się orientuje, czy jest jakiś fajny statyw do kupienia na aliexpress?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
tomasi napisał/a:
Czy może ktoś się orientuje, czy jest jakiś fajny statyw do kupienia na aliexpress?

Ja znalazłem taki: http://www.aliexpress.com...1297352537.html choć nie wiem czy będzie dla Ciebie dobry czy nie, bo raz że nie kupiłem go, a dwa że ja szukałem małego statywu, co by mi się to plecaka zmieścił.
 

tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
To trochę za mały jest.
Mam kilka typów:
Q999 za 68,60 USD
Pergear za 70,19 USD
Sinno-M-2522Z za 71,42 USD
Kamay K88 za 81,98 USD
Weifeng-WF-6662a za 59USD
DIC&MIC E302 za 88,90USD
QZSD-666 za 70,56USD

Ciekawe, czy warto się w to pchać czy po prostu kupić na allegro fanciera wf-676 za 199pln.

Z jednej strony Chiny, z drugiej strony wszystko gdzieś jest wyprodukowane.
Mam kilka rzeczy z tego kraju i jakość jest naprawdę znośna.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Od ok. 2 lat mam tego Weifenga i jestem zadowolony. Wybrałem go ze względu na gabaryty ( moje, bo mam 190cm i statywu ) oraz ze względu na cenę. Oczywiście nie jest to sprzęt profesjonalny ale do sporadycznego użytkowania jak najbardziej wystarcza. Pewnie teraz można by znaleźć coś lepszego ale 2 lata temu nie było jeszcze takiego wyboru ( wtedy kupowałem go na eBayu w podobnej cenie ).
Od ok. 10 lat kupuje wszystko ( prawie ) w internecie i nie mam ulubionego miejsca zakupów ( nie mam nawet ulubionego języka w którym robię zakupy :mrgreen: ). Ostatnio nawet dwa samochody kupiłem przez internet ( nowe, bo bardzo rzadko kupuje przedmioty używane ). Na początek zawsze porównuje ceny z eBaya, Amazona i Ali-express. Wiele rzeczy lepiej kupić na Ali-express ale łatwiej znaleźć na eBayu. Za Amazonem przemawia przede wszystkim szybkość zakupu. Na eBayu oczywiście łatwiej kupić produkty amerykańskie, japońskie czy koreańskie ale często jest problem z ich przesyłką ( US shipping only, albo zabójcze koszty wysyłki :evil: ). Niektóre produkty są w większym wyborze ( i lepszej cenie ) na jakimś konkretnym eBayu ( czy Amazonie ) np. brytyjskim, francuskim, włoskim czy niemieckim mimo, że teoretycznie jest to ten sam Amazon.eu. Albo np. mimo tej samej ceny produktu przesyłka z Włoch to 25% ceny wysyłki z Niemiec.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
A czy ktos kupował sprzęt foto w value basket? Ceny najlepsze na rynku, ubezpieczenie przesyłki, rozszerzają gwarancje. Tylko zastanawia mnie to czy sprzęt jest oryginalny. Co sądzicie?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A jak jakość tych torebek, które Wasze kobiety zamawiają / zamawiały?

Fajne?

Czy wychodzi coś takiego


;)

Bo się "wahom" :-D
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Ja bym sobie torebki czy inną galanterię z Chin darował. Z Korei jeszcze ujdzie, ale nie z Chin...
Ja nie mówię, że w Chinach nie ma produktów wysokiej jakości. Oczywiście, że są ale raczej nie na Ali-express. Tak czy owak to ryzykowne. Gdy znajomy zamówił kontener skórzanych rękawiczek z Chin to po przebraniu skompletował trzy kartony - reszta do utylizacji.
Ale może to kwestia kryteriów??? :roll: Ja jestem strasznie wybredny :-P .
Nie oszukujmy się, za półdarmo nikt nie sprzeda towaru za który można skasować niezłą kasę w USA czy Europie, a Chińczycy to od tysiącleci mistrzowie handlu.
Co do towarów luksusowych z najwyższej półki to myślę, że łatwiej je obecnie sprzedać w Rosji czy Chinach niż w Europie :-/
M.K napisał/a:
A czy ktos kupował sprzęt foto w value basket?
Nie znam tego sklepu dopiero teraz zajrzałem: Dostępne obiektywy Pentaxa z wysyłką do Polski ogółem sztuk "1" :-P . A w ofercie aparatów marki Pentax dominuje: "chwilowo niedostępny" :evilsmile:
Polecam sklepy internetowe w Andorze: naprawdę świetne ceny, napaliłem się tam na kilka zabawek np.:
http://www.tagoreandorra....d&productId=732
...jedyny problem, że nie mają towaru :shock: . Oczywiście mogą sprowadzić, ale wtedy cena będzie już 2 x wyższa :evil:

 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
mygosia napisał/a:
A jak jakość tych torebek, które Wasze kobiety zamawiają / zamawiały?

Fajne?

Czy wychodzi coś takiego
Obrazek

;)

Bo się "wahom" :-D


No ale o co chodzi, wodery jak wodery, te chińskie się po prostu mniej błyszczą :-P
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
M.K napisał/a:
Tylko zastanawia mnie to czy sprzęt jest oryginalny. Co sądzicie?

Podobno sprzedawcy internetowych sklepów ostro psioczą na VB ;-)

Takiego sprzętu raczej nie kupowałbym z Chin - co innego telefon za 300 zł, a co innego aparat za 2,5 tysiąca ;-) który nie ma gwarancji w Polsce.

mygosia napisał/a:
A jak jakość tych torebek, które Wasze kobiety zamawiają / zamawiały?

Torebek nie zamawiałem dla swojej Kobiety, ale z tego co wiem, to podróbki KORSa są bardzo dobrej jakości...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
hitman1986, żeby tylko 2.5 tysiąca...ale kusi niemiłosiernie. Najbardziej się obawiam, że dostanę podróbkę, której nie będę w stanie odróżnić. I dlatego moje oczy zwrócone są jednak na polskie sklepy internetowe. Myślałem, że spotkam kogoś co kupował i powie: nic się nie obawiaj....
 
miyako  Dołączyła: 05 Kwi 2014
Re: Aliexpress fotograficzny
Ja wiem, jestem górnikiem odkopując temat, ale to chyba lepsze niż zakładanie nowego wątku ;)
hitman1986 napisał/a:


2. pilot do Pentaksa - w Polsce koszt ok. 20-25 zł (w zależności od sklepu), na Ali ten sam pilot co w Polsce - 2,5 dolara. Jeśli komuś się nie spieszy - warto.


Jak się sprawuje pilot? Jesteś w stanie pokazać, jaki mniej więcej masz [na link nie liczę, bardziej na zdjęcie czy coś :)]?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
miyako napisał/a:
Jak się sprawuje pilot?

Normalnie, działa. Kupiłem ten: https://www.aliexpress.co...2628280454.html
 
miyako  Dołączyła: 05 Kwi 2014
Dzięki :)
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
To i ja się podpytam. Czy ktoś kupował filtry tam?
Chcę kupić filtr UV do sigmy 50-500. Czyli szkiełko na przód, żeby mi się piaskiem nie porysowało czy wodą nie zachlapało. Czyli na filtrowaniu czegokolwiek mi mniej zależy.
Problem w tym, że o ile w mniejszych rozmiarach spokojnie można kupić filtry po kilkanaście zł nawet, to 95mm najtańsze są w okolicy 300zł, a u chińczyka poniżej 10$ nawet można trafić.
Pytanie tylko, czy to dojdzie w jednym kawałku i czy nie będzie z jakiegoś matowego plastiku ;) czy innego wynalazku, który będzie miał zauważalny wpływ na jakość zdjęć (nie tylko pod słońce).

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
matkus, jeżeli założysz filtr, który jak sam piszesz
matkus napisał/a:
na jakości mi mniej zależy.

to będziesz miał fotki z jakością do du...szy. :-D Pzdr.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
powalos napisał/a:
matkus, jeżeli założysz filtr, który jak sam piszesz
matkus napisał/a:
na jakości mi mniej zależy.

to będziesz miał fotki z jakością do du...szy. :-D Pzdr.

Mniej, ale nie wcale :) Dlatego w ogóle pytam.
Filtr UV jak dla mnie ma być zwykłym szkiełkiem, które ma w minimalnym, a najlepiej w zerowym stopniu wpływać na fotografię. Pod jakimkolwiek względem. Domyślam się, że tanie szkiełko pod słońce będzie mi generowało różne niespodzianki, ale nie licząc tego mam taki wynalazek kupiony za 17 zł na swoją 10-20 i nie widzę różnicy w zdjęciach (no, oprócz zdjęć pod słońce, jak już wspomniałem). A skoro nie widać różnicy...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
matkus, a o jakim "fi" potrzebujesz to popatrzę w moich zapasach, Raczej nie używam już UV. Pzdr.
 
miyako  Dołączyła: 05 Kwi 2014
Hmm... Tak a propos filtrów...
Może ktoś kupował polaryzacyjny na Ali? Nie mówię o tanich chińczykach, tylko o dobrych jakościowo filtrach od sprawdzonego sprzedawcy, bo i dobre produkty można tam znaleźć. :) Tylko jakbym się miała bezsensownie naciąć, to już lepiej, żebym kupiła tu w naszych cenach.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
miyako, jest tylko 2, może 3 producentów dobrych jakościowo filtrów i takich a Ali nie znajdziesz. Reszta to tylko namiastki. Tym bardziej polar - to dość "złożona" konstrukcja wymagająca dużej precyzji i materiałów. Kupisz tani filtr i zapewniam Cię po parokrotnym użyciu albo wyląduje pod obcasem w najlepszym wypadku będziesz mieć bardzo drogi dekiel.
 
miyako  Dołączyła: 05 Kwi 2014
Nie upieram się ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach