pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Pentax DA*300 - stopka statywu
Korzystając z okazyjnej ceny nabyłem Pentaxa DA*300. Problem polega na tym, że w zestawie nie było zdejmowanej stopki do mocowania obiektywu na statywie. Nie przejąłem się tym zbytnio bo myślałem, że coś takiego powinno być w sprzedaży - niestety nic nie znalazłem. Radzę sobie pośrednio, do gripa przykręciłem płytkę szybkiego mocowania i jako tako całość się trzyma lecz niezbyt stabilnie :-/ . Kombinuje jak koń pod górę jak rozwiązać ten problem. Może ma ktoś jakiś pomysł lub tą z..ą stopkę?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
pinkman, poszukaj uchwytu statywowego do obiektywu. Trzeba dobrać o odpowiedniej średnicy. Często pojawia się na naszej giełdzie (SidGotama)
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
pinkman, generalnie jest tak że stopkę musisz albo kupić albo dorobić . Gdyby na pierścieniu ( na którym jest mocowana stopka ) nie było wypustki na śrubę ustalającą to można by zastosować obejmę 77 mm np. z canona . Możesz zadzwonić do apollo lub napisać emaila z zapytaniem o możliwość zakupu stopki . Opcja druga to zamówić u ślusarza taką stopkę na wzór oryginalnej . Opcja ostateczna , spiłować wypustkę , zamiast śruby wkręcany kołek i obejma z canona .
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Dzięki za pomoc. Napisałem do Apollo ale znając życie raczej nic z tego nie będzie. Pomysł ze ślusarzem jest chyba najlepszy niestety nie ma skąd wziąć oryginalnej stopki :-/ . Nad wypustką już pomyślałem - ona stanowi problem, szkoda, że nie da się zdjąć całego pierścienia.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
pinkman, nie sądzę aby był aż taki problem . Apollo zazwyczaj udziela odpowiedzi . Jeśli nie odpiszą Ci w przeciągu dwóch dni to ponów zapytanie . Ten obiektyw jest cały czas w produkcji więc części do niego na pewno są dostępne .
Jeśli znasz angielski albo ktoś może Ci przetłumaczyć , napisz do centrali Ricocha zapytanie i dostępność części . Inna sprawa to ta stopka może nie być tania ...
Dorobienie przez ślusarza który dysponuje frezarką nie będzie problemem . Niestety samo mocowanie trzeba już wymyśleć bo w oryginale , w korpusie stopki jest taki mały wahadłowy zacisk mocowany na sprężynie . Tam jest mało miejsca więc to już jest precyzyjna robota . Jeśli nie załatwisz nowej to daj znać . Zwymiaruję swoją i prześlę Ci rysunki .
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Ok. Będę to miał na uwadze, dzięki :-B .
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Nie pamietam który jest do DA300 a który do DA60-250 , chyba krótszy jest do DA300 . Ale jeden i drugi pasują do DA300 bo zdarza mi się brać tylko jeden do obu szkieł i działają , choć w DA60-250 z tym krótszym cięzej włożyć rękę żeby zmienić ogniskową ;)
http://www.ebay.com/itm/N...=item4adee1f20f
http://www.pentaxwebstore...a300mmq-adapter
Opsują je jako stopki do adaptera Q-K ale chyba Pentax by sie nie wygłupiał robiąc inne stopki do adatera i inne do obiektywów ?
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
To chyba to :mrgreen: . gezeb jesteś wielki :-B
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Zdjęcie z pierwszego linka pokrywa się w 100% z wyglądem stopki do da 300 . Ten drugi to zapewne to samo mocowanie ale stopka wygląda na dużo wyższą .
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Zamówiłem tą pierwszą, całe szczęście, że pojawiło się rozwiązanie bo już brałem się do piłowania tej wypustki. Jak przyjdzie z Japonii to dam znać czy pasuje. Od Apollo dostałem odpowiedź, że prowadzą sprzedaż wyłącznie hurtową i parę linków do sklepów foto.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Skoro kupiłeś to fajnie :-D . Tak z ciekawości , gdzie składałeś zapytanie odnośnie stopki w apollo ? Bo coś mi się zdaje że napisałeś maila do działu handlowego ...
Wszelkie zapytania odnośnie części składasz na serwis@apollo.eu
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Zapytanie składałem do Działu Obsługi Klienta. Zresztą to nieistotne. Stopka właśnie dotarła z Japonii:
http://www.ebay.pl/itm/PE...f7e8e0#shpCntId
opis aukcji jest trochę dziwny bo na pudełku jest napisane, że to do DA*300, oczywiście to oryginał.
Jeszcze raz dzięki gezeb :-B .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach