Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
espresso napisał/a:
Artooro napisał/a:
zdążyłeś już uzbroić się w X30
Trudno mi było odmówić nagrody https://www.facebook.com/...?type=1&theater do tego lubię Fuji od czasu pojawienia się modeli X.


Zawsze można sprzedać ;-) . Chętny by się znalazł. Sam znam jednego.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Czy możesz już potwierdzić zapowiedzi Fuji, dotyczące baterii w X30 (że wystarczy na zrobienie dwukrotnie większej liczby zdjęć, niż ta w X10/X20)?
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Ja właśnie sprzedałem X-20 na rzecz X-M1.
Mam nadzieję, że nie będę żałował... :-P
Ale z czystym sumieniem powiem, że X-20 to genialny aparat z rewelacyjną optyką i matrycą. :-B
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Fajnie foci zwłaszcza w kontrastach aczkolwiek to ostatnie portretowe coś nie bardzo wygląda na moich dwóch monitorkach - skóra na twarzy dziewczynki ma jakiś dziwny kolor natomiast pani na poprzednim wygląda lepiej.
Jakoś nigdy nie miałem przekonania do programów tematycznych.
Ostatnio przy chałuturze miałem taką paskudną mieszankę światła, że ustawiłem WB na kartkę bo żaden program się nie sprawdzał.

--------------------
Nie wiedziałem ze X20 ma taki krótki żywot aku...
Mój LX7 daje radę ponad 400 zdjęć za jednym ładowaniem.
Zapasowe aku jednak wożę bo filmowanie pożera aku bardziej a do filmowania właśnie ten kompakcik często używam.

Dobrze więc, że w X30 to poprawili no i wbudowany wizjer - to jest to co chciałbym mieć w LX7 zwłaszcza tak dobry jak ten opcjonalny.
Do tego matryca 2/3" też by mogła być :mrgreen:
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
espresso napisał/a:
Jakość zdjęć szokująco dobra.
no właśnie tak jest we wszystkich kompatkach klasy premium. Podobnie w lustrzankach i bezlusterkowcach. Chyba skończyły się czasy spektakularnych różnic w jakości obrazowania.
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Trochę o X20. Z lampą zewnętrzną, niesystemową, w trybie priorytetu przysłony nie można zejść poniżej 1/30 s, co trochę denerwuje gdy chce się rozmazać ruch. Zostaje tryb manualny w aparacie. trzeba zachować kontrolę nad przysłoną. Można za to ustawić czas np 1/800 s i cieszyć się błyskaniem :-) Plus kompaktu.
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Pewnie tak. Rozglądałem się za jakąś mocniejszą, bardziej odginaną, lampą (mam Cullmanna DC32), nawet zawiesiłem oko na polecanym na forum Sunpaku, ale robię się coraz wygodniejszy i myślę, że po roszadach w posiadanym sprzęcie, skuszę się na lampę EF-42.
Swoja drogą, zanim doszedłem dlaczego na programach półautomatycznych nie mogłem zejść poniżej 1/30 s trochę wody w Wiśle upłynęło (w menu odhaczone użycie lampy zewnętrznej).

 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Ok, X-20 sprzedany, X-M1 już u mnie. Jest dobrze :)
Wykonanie mogłoby być ciut lepsze ale jakość obrazka super :-)
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
A co sądzicie o Panasie FZ-1000?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
magradaw napisał/a:
A co sądzicie o Panasie FZ-1000?
Aparat fajny, ale duży, ciężki i swoje kosztuje... jeśli szukasz czegoś z szerokim zakresem ogniskowych, to Nikon właśnie zaprezentował Coolpix P900, ze szkłem o ekw. 24-2000mm :mrgreen:
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
:)) To chyba całkiem inny gatunek. Myślałem raczej o dylemacie między FZ-1000 a RX10. A może jakaś inna stajnia szykuje coś podobnego? Nie śledzę plotek sprzętowych, a nie chciałbym żałować pochopnej decyzji...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
magradaw FZ to raczej bym kupował jeśli chciałbym mieć budżetowe 4k... ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
magradaw napisał/a:
A co sądzicie o Panasie FZ-1000?


A co tu sądzić - obecnie król hybryd i tyle.
Matryca 1" i taki zoom to na ten moment jedyny taki aparat.
W zasadzie można go traktować jako alternatywę dla lustrzanki z przypiętym Tamronem 16-300 gdzie ten Tamron to już ponad 2 tys. a gdzie korpus?
Nikkor 18-300 dla Nikoniarzy jest też w opcji.

Obiektyw Panasa na tele ma światło F4 Tamrona 6.3 to jest 1,5EV różnicy więc jest szansa że ISO zostanie zrekompensowane.

Z taką matrycą mamy jeszcze bezlusterkowe korpusy (np Nikon 1) z wymienną optyką ale niestety bez takich obiektywów a szkoda.

Niestety duża matryca duży jasny zoom = duży sprzęt no ale nie większy niż lustrzankowy więc można to rozważyć.

Kluczową zaletą FZ100 w stosunku do lustrzanki jest chyba lepszy hybrydowy auto focus DFD oraz filmowanie 4K którego nie uświadczysz nawet w najnowszym Nikonie D7200.

Ja bym poważnie rozważał FZ1000 w stosunku do alternatywnej lustrzanki właśnie z uwagi na AF - mam uraz do lustrzankowego problemu ff/bf, który jest dokuczliwy szczególnie w przypadku zoomów bo trudno go skorygować.

RX200 też jest świetny ale tele 200 mm nie każdego zadowala no i właśnie AF ma gorszy.
Ma jednak kilka fajnych rzeczy jak pierścień przysłon wyświetlacz górny i ciut ostrzejszy obiektyw poza tym stałe światło F2,8 - Panas ciemnieje wcześniej.
No cóż coś za coś ideału nie ma.

No i jeszcze jedno przy filmowaniu Panas FZ1000 robi crop ekwiwalent ogniskowych idzie w stronę tele czyli nie można korzystać z 25 mm tylko coś około 30-35 nie wiem.
dokładnie.
Twój FZ200 chyba tak nie ma więc weź to pod uwagę.
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Wyczytałem, że FZ300, następca FZ200 ma uszczelniany korpus. Nie bardzo sobie wyobrażam, jak to można skutecznie zrealizować. Chodzi mi o to, że obiektyw wysuwa się z korpusu przy zmianie ogniskowej, a potem znów chowa, gdy ją skracamy. Jeśli nawet są na tyle skuteczne uszczelki obejmujące wysuwaną rurę obiektywu, że na początku działają, to pewnie szybko kurz albo wilgoć się przedostanie przy częstym zoomowaniu. A może nie mam racji? Może jakaś firma już kiedyś robiła coś podobnego i działało? Co o tym sądzicie?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
LX100 czy G5X
Od dłuższego czasu zamierzam zastąpić mojego XZ-1 na nowszy (lepszy) kompakt i w związku z powyższym napaliłem się na panasonic'a LX100. W międzyczasie pojawił się canon G5X i trochę się waham, bo na papierze wydaje się równie ciekawy. Czy ktoś z Was go używał? Jakie jest Wasze zdanie?
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Za taką kasę jaką kosztują te kompakty to lepiej kupić Samsunga NX500.
28 MP na dzień dzisiejszy topowa matryca DX , szybki AF i filmowanie 4k a do tego można zmienić obiektyw albo choćby zdjąć tylko po to aby wyczyścić matrycę.
W zestawie z NX500 dają kit 16-50 PZ to jest 24-70 mm nieco większy zakres tele wycropujesz z 28 MP a do tego można dokupić naleśnika 16/2,4 lub 30/F2 bo i tak zostanie na niego kasa.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Nie widziałem jeszcze Canona, ale miałem LX100 przez kilka dni i byłem zachwycony. Maleństwo to potrafi tyle co lustrzanka, ma szybki AF w każdych warunkach i świetny wizjer elektroniczny. No i wykonanie bajka.
Kfan, noo ten szajs to kompakt jak cholera. W dodatku ten system już umarł.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
kojut, uważaj, benzyna Ci się rozlała!
kojut napisał/a:
ten szajs
kojut napisał/a:
już umarł
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ryszard, zauważyłem. Użyłem absorbenta (chyba tak to się nazywa ) i zamiotłem do kubła. Problem z głowy ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
kojut napisał/a:
Nie widziałem jeszcze Canona, ale miałem LX100 przez kilka dni i byłem zachwycony. Maleństwo to potrafi tyle co lustrzanka, ma szybki AF w każdych warunkach i świetny wizjer elektroniczny. No i wykonanie bajka.


A robiłeś nim jakieś macro? - właśnie tutaj mam jeszcze wątpliwości, bo mój XZ-1 ma bardzo dobre macro jak na kieszonkowca, tylko jednak matryca męczy się w ciemności.

Bezlusterkowce rozważałem, ale są albo zbyt duże, albo obiektywy za mało uniwersalne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach