tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Wiem, że powłoki są twarde i wiem jak zachowuje się szkło (pracuję przy szkle od koło pół roku), ale lepiej dmuchać na zimne. Osobiście wolałbym zarysować filtr, aniżeli soczewkę obiektywu. Taniej mnie to wyniesie. Fakt, o sprzęt dbam strasznie, ale wypadki się zdarzają, tego się nie uniknie. ;)

Dzięki za odpowiedzi, pomogliście mi :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
tengo napisał/a:
Taniej mnie to wyniesie.
Oj, nie bardzo. Rzeczywiście dobry filtr jest zdecydowanie droższy od kitowego szkła, a ze stopki nie wynika, żebyś miał inne-droższe.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Powiedziałbym, że kilkukrotnie droższy nawet czasami.
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
tengo napisał/a:
Słuchajcie szukam filtra 77mm,

Chyba jednak ma coś poza kitem :mrgreen: Sigma 17-50?
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Lustro napisał/a:
Chyba jednak ma coś poza kitem :mrgreen: Sigma 17-50?


FAJ 18-35 ?
M.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Tamron 70-200mm f/2.7 ;p

Kitajec idzie do wymiany, bo ten pentaxowy ciut za ciemny.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
MixerB napisał/a:
FAJ 18-35 ?


Faj ma średnicę filtra 67 mm do chólery jasnej!
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
tengo napisał/a:
Tamron 70-200mm f/2.7


Masz jakiś nowy model ? ;-)

Kiedyś miałem 70-200/2,8 ...

Ale zmieniłem stajnię, więc kto wie ?

S.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
tengo napisał/a:
Tamron 70-200mm


Wydaje mi się, że takiego obiektywu zazwyczaj używa się z osłoną przeciwsłoneczną. Ona wystarczająco dobrze chroni przednie szkło przed ewentualnym uszkodzeniem ;-)
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
sycamor napisał/a:
tengo napisał/a:
Tamron 70-200mm f/2.7


Masz jakiś nowy model ? ;-)

Kiedyś miałem 70-200/2,8 ...

Ale zmieniłem stajnię, więc kto wie ?

S.



Masz jakiś inny model klawiatury gdzie cyfra 7 nie występuje obok cyfry 8 czy może zawsze jesteś tak nieomylny, że wytykasz innym ich małe błędy? ;-)
Skoro wiesz o jaki obiektyw chodzi to po co ten cyrk i offtop?


@Fenol
Co fakt to fakt, tulipan tutaj jest potężny, ale nawet on nie zatrzyma wystającej małej gałęzi, która prześlizgnie się przez jego otwór i trafi centralnie w szkło obiektywu :p

Zdejmowanie i zakładanie kapsla jest strasznie męczące tym bardziej, że czasami zdarzają się momenty, które trzeba uchwycić w sekundach, a zdjęcie kapsla właśnie tyle zajmuje :p
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
nawet on nie zatrzyma wystającej małej gałęzi, która prześlizgnie się przez jego otwór i trafi centralnie w szkło obiektywu :p


I nic mu nie zrobi, bo jak wcześniej było pisane - powłoki na szkłach są bardzo twarde ;-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
tengo napisał/a:
Skoro wiesz o jaki obiektyw chodzi to po co ten cyrk


A coś Ty kolego taki drażliwy ?

Puściłem ;-) , wiec chyba nie ma o co się obrażać ?

S.
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Fakt, przegiąłem, zły dzień w pracy miałem i jakoś tak wyszło, przepraszam ;)
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
Fenol napisał/a:
Wydaje mi się, że takiego obiektywu zazwyczaj używa się z osłoną przeciwsłoneczną. Ona wystarczająco dobrze chroni przednie szkło przed ewentualnym uszkodzeniem


_________________




nic tak nie chroni jak drugie szkło :-P
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
tengo napisał/a:
przepraszam ;)


Przyjęte :-D

A tak na poważnie, to wiem, że czasem się chucha i dmucha, a tak naprawdę to nie ma większego sensu ...

A każde dodatkowe szkiełko przed soczewką, to co najmniej dwie powierzchnie załamujące dodatkowo światło wpadające do aparatu.

Jak nie trzeba, to raczej unikaj, w zamian dla swojego spokojnego sumienia zawsze miej założoną osłonę jak robisz fotki. Da radę.

Pozdrawiam,

S.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
do kosza!

 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Do czego Ci te UVki niby mają służyć? I czemu zastanawiasz się UV czy polar? To przecież dwie zupełnie różne rzeczy.
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Gunner napisał/a:
1. MARUMI DHG UV 77 mm filtr, pierścień SLIM (5837712655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
(czy ten MARUMI FILTR POLARYZACYJNY CPL 77 mm FIT + SLIM (5833403448) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. poza byciem ''slim'' czyms sie jeszcze rozni od ''nieslim'' ?)

:roll: Pierwszy to filtr UV, a drugi to filtr polaryzacyjny, a to chyba spora różnica ;-)

[ Dodano: 2015-12-08, 17:06 ]
modrzew, byłeś szybszy ;-)
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
kurde co ja wrzuciłem........... dobra zapomnijmy o tamtym poscie :evilsmile: jeszcze raz:

1. http://allegro.pl/filtr-h...5821322290.html

2. http://allegro.pl/filtr-m...5807807911.html

W sumie zastanawiam się nad jednym z tych chyba, że ktoś ma jakąś inną ciekawą sugestie?
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Na Opacznych jest świeży test polarów, może warto zajrzeć...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach