dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Tani kompakt do ciemnych pomieszczeń.
Z racji chęci dokumentowania pewnych miejsc w których czasem ciężko jest o promyk światła, proszę o wskazówki odnośnie sprzętu mogącego sprostać moim wymaganiom.

- manualne ustawienia, kontrola ISO, przesłony i czasu
- w miarę długie czasy (4s okazało się nie wystarczające)
- przed wszystkim taniość, możliwość uszkodzenia sprzętu duża.
- małość
- RAW - ale to już pewnie najciężej

Sony DSC-W35 porażka, Pentax Optio A30 niby miał tryb M, ale jak dla mnie tylko niby, choć spadł z 3 metrów na betonowe schody i działa.


Czasem trochę lepiej ze światłem
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Do 100zł wyrwiesz kompaktowego Canona, mam takiego A590IS, stabilizacja, manual do 30s, dioda do podświetlenia AF, niewielki rozmiar i zasilany z AA. Z wad to szum, szum, szum powyżej ISO400, oraz długi czas reakcji i powolny AF w słabych warunkach. Ale to może przez porównanie z osiągami lusterek Pentaxa :)

Po zaaplikowaniu na kartę alternatywnego softu Canony mają jeszcze dłuższe czasy i chyba RAWy. CHDK się to zwało.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Witam
Dzięki za wskazówkę, ale czy faktycznie da się dowolnie ustawić czas i przesłonę, aparat sam czegoś nie kompensuje ?
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Posiada w tryb w pełni manualny, czas, przesłona, czułość, nawet MF ma (przy pomocy przycisków). W moim przestała działać lampa błyskowa, ale sam aparat zdjęcia robi. Nie wiem jak dużo czasu masz na robienie zdjęć i jakie kadry łapiesz, bo ma małą rozpiętość tonalną i jest wolny. Jeśli do ruchomych celów, możesz nie zdążyć z uchwyceniem.

Ogółem polecam jako punkt zaczepienia w poszukiwaniach. Możliwe że ten model ma równie funkcjonalne młodsze rodzeństwo/serię i w podobnej cenie wyrwiesz szybszy i ostrzejszy sprzęt.
Jeśli brałbyś go pod uwagę, to mogę zrobić zdjęcia w ciemnych warunkach.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Sceny statyczne, zazwyczaj mam dużo czasu.
Statyw już wybrałem i dobrze się spisuje.
A fotki chętnie obejrzę. Bardzo interesuje mnie praca na długich czasach, przy niskim ISO, co potrafi wyciągnąć matryca z ciemnej sceny.


 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Skłamałem wcześniej pisząc o 30s, max czas w trybie M to 15s, a przesłona f8. Przy zastosowaniu CHDK można ten czas wydłużyć.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Dzięki za odzew i sample, chyba zapoluję na Canona.

[ Dodano: 2015-04-23, 23:17 ]
Tak po przemyśleniach jestem w stanie zwiększyć budżet do ok 300 zł (no max 500 ale wiadomo wolałbym 300 :evilsmile: )
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Tak po przemyśleniach jestem w stanie zwiększyć budżet do ok 300 zł (no max 500 ale wiadomo wolałbym 300 :evilsmile: )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach