bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 389
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc389.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 12.04.2015 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc389_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc389_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc389_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc389_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc389.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc389.zip

1. beetlejuice
Raw Therapee -> Tiff -> Photoshop -> Jpeg


2. izbkp


3. lukarch


4. m.k


5. mr.ra66it


6. powalos
W chwilach bez potęgującego się bólu udało się mi co nieco popracować nad tą fotką. Miało być nastrojowo i późno jesiennie. Pozdrawiam.


7. rafal_ski


8. rafi


9. wodnick
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Może ciut za agresywnie, ale tu mi leży wersja 2. izbkp
Po drugiej stronie szali 4. m.k - na moje oko zmasakrowana fota
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Zacznę - nie pierwszy raz chyba - od swojej wersji.
Pisałem w dyskusji o pomyśle Free RC ( http://pentax.org.pl/view...1179898#1179898 - przy okazji zachęcam do udziału :-) ), że nie za bardzo mam pomysł na ciekawe pokazanie tego zdjęcie (bo w tym przypadku do tego się właśnie moje pisanie sprowadzało).
Próbowałem zachować "równowagę" na całości zdjęcia (i lekko uwidocznić miejsca w oddali, gdzie Słońce oświetla teren) i... to chyba nie był najlepszy pomysł, bo oko na zdjęciu szuka "czegoś" i nie znajduje - błądzi...
Edit: Nie uważam też, że jakoś specjalnie "źle" obrobiłem RAW-a. Znaczy niby w miarę poprawnie jest (czytaj trudno o konkretne zarzuty), ale z drugiej strony, niewątpliwie brakuje w mojej wersji "tego czegoś"...
"To coś" proponuję wszystkim chętnym próbować znaleźć i pokazać we wspomnianym "Free RC" :-)

Dlatego też, podobnie jak Marooned, wyróżniłbym 2. izbkp - za trafione IMHO zaakcentowanie pierwszego planu i ogólnie "dołu" zdjęcia [i to bardziej w wersji dużej - tej na 700 pix już mniej].

powalos napisał/a:
Miało być nastrojowo i późno jesiennie.
No i tak wyszło :-)
Zdrowia życzę.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Mnie się podoba najbardziej mr.ra66it. Jest groza i powaga. Reszta przesympatycznie nudna, moja aż nadto przejaskrawiona. Za mocno w HDR poszedłem, ale w zwykłym wołaniu nie mogłem znalezć złotego środka. U Rafiego przykuwa ostrość i plany. I wiecie co? I bardzo dobrze, że jest tak różnie i kolorowo. Bo w tej zabawie nie chodzi o zrobienie takich samych obrazków, ale to trochę tak jakby kończyć czyjś obraz. Wyobrażać sobie miejsce, warunki, a potem oddawać to wg własnego spojrzenia na świat. I w ten oto sposób nie ma wielkich wygranych i beznadziejnych przegranych. Każdy "pisze" świat po swojemu.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Jak dla mnie rafi. Najbardziej "rzeczywiste" :) Eh kiedy moje umiejętności pozwolą takie coś z rawa robić ;D
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Miałem coś od siebie napisać i tak trochę zeszło ... Jako autor "surowca" do obróbki zagłosowałbym (gdybyśmy głosowali ;-) ) na pracę rafiego. Uzyskał efekt do jakiego dążyłem, a niestety go nie uzyskałem. Chodzi o pewnego rodzaju klarowność obrazu i uwypuklenie nieba bez utraty szczegółowości dołu. :-B
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
A ja miałem pochwalić pracę wodnick'a ale zapomniałem.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
To może od "końca". Monitor, jak już kiedyś zaznaczałem, mam taki se (nawet po zmianie) i nieskalibrowany sprzętowo (jedynie na gotowym profilu z sieci, bo na oko chyba lepiej niż bez - jakaś atrapa kalibracji...) i ciągle wydaje mi, że za bardzo w czerwień poszedłem, zwłaszcza w trawach na dole - po porównaniu z innymi wersjami chyba mogę być tego pewien (mimo "niewiadomego" ustawienia monitora).

Tym samym powinienem więc też wycofać się z mojego poprzedniego: nie uważam też, że jakoś specjalnie "źle" obrobiłem RAW-a. Znaczy niby w miarę poprawnie jest (czytaj trudno o konkretne zarzuty). Chyba jednak za mocno przestrzeliłem (i przyznaję, że nie było to celowe działanie) kolory, a to już całkiem konkretny zarzut jest... :(

Podsumowując: dzięki za przychylne opinie o mojej wersji, ale wydają mi się one być nieco na wyrost.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No troszkę za dużo czerwieni ale nie biczuj się z tego powodu. To tylko odrobina.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach