fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
  Pentax K-3 II
Już jest.
Dodano GPS (złodzieja baterii) plus „Pixel Shift Resolution System” i zapomnieli dodać producenta pod wyświetlaczem.
Aż tyle.
Cieszę się ,że zdążyłem przed Jadd75 założyć ten temat :)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
fanmario napisał/a:
Dodano GPS (złodzieja baterii)


Wyłączyć pewnie można.

fanmario napisał/a:
„Pixel Shift Resolution System”


Ciekaw jestem efektów. Ciekaw jestem jak szybko wykonuje jedno zdjęcie po drugim ;-)

fanmario napisał/a:
zapomnieli dodać producenta pod wyświetlaczem.


Kluczowa zmiana!

fanmario napisał/a:
Aż tyle.


A wydajniejsza stabilizacja, a brak lampy? Ponadto kto wie, jakie jeszcze zmiany w nim drzemią, których na papierze nie widać :-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Czyli chyba jeszcze nie czas zmieniać stareńkiego K3 :-)
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Ojcze Dyrektorze, k-3 to przeżytek, być może wkrótce w kiosku dodawać go będą do prasy tematycznej lub do futerałów typu colt jako wypełniacz.
Jutro lecę kupić srebrny spray , robię szablon i lift body do nowszej wersji.
Acetonem usunąłem napis RICOH pod wyświetlaczem i malinka K-3 II jak się patrzy.
Aczkolwiek moja połowa nie zauważyła zmiany k-10 na k7tego na k-5 i ostatnio na k-3.
Ale czego nie robi się dla kobiet, może teraz się uda i zauważy :)

Oczywiście poproszę o uruchomienie na kilaka minut naszej giełdy.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Fenol napisał/a:
A wydajniejsza stabilizacja, a brak lampy?
Nowe algorytmy AF i wykrywanie panningu...
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Jasiek Matacz napisał/a:
a to potwierdzone ino że brak Ricoha pod wyświetlaczem?




[ Dodano: 2015-04-23, 02:29 ]
jaad75 napisał/a:
Nowe algorytmy AF i wykrywanie panningu...


Serio zastanawiam się na nad nowym korpusem FF, a nowy algorytm AF powoduje, że szala przeważa na... FF.

Powód (za oficjalną stroną Ricoh-Imaging za oficjalną specyfikacją, podkreślenia/pogrubienia moje):


Cytat
New high-speed AF algorithm

Never miss a shot with this fast response autofocus

The K-3II uses a 27-point (25 cross-type points) AF system used in the K-3. By combining this with the latest AF algorithm, the AF has increased its speed. With Continuous AF (AF.C), tracking of subjects that move toward the depth direction is improved. The synergy with the PENTAX Real-time Scene Analysis System makes AF shooting of moving objects smooth and easy. The Single AF (AF.S) can be faster when using the latest design zoom lens*. These features prove to be a powerful ally for photo opportunities.

*Compatible lens: (April 2015)
HD PENTAX-D FA★70-200mm F2.8ED DC AW,
HD PENTAX-D FA 150-450mm F4.5-5.6ED DC AW,
HD PENTAX-DA 18-50mm F4-5.6 DC WR RE



Dla nieczytających po łacinie:
Pojedyńczy.Samo-Wyostrzacz działa szybciej kiedy założymy na korpus najostatniej zrobione obiektywy. Na dziś to są wymienione powyżej: trzy (słownie trzy).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
romeck napisał/a:
Dla nieczytających po łacinie:
Pojedyńczy.Samo-Wyostrzacz działa szybciej kiedy założymy na korpus najostatniej zrobione obiektywy. Na dziś to są wymienione powyżej: trzy (słownie trzy).


Myślę, że takie same działanie może spokojnie dotyczyć K-3. Pytanie tylko jak duża jest różnica....
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
A mnie naiwnemu znowu wydaje się, że wszystko wygląda obiecująco... Ciekawe jak szybko wyprowadzicie mnie z błędu? :lol:
Jestem absolutnie przekonany, że jak przyjdzie w końcu czas wypuszczenia FF (choć i teraz może być podobnie), cokolwiek by w nim nie upchnęli, to nasze forum do spółki z komentarzami na optycznych będzie światowym centrum zrzędzenia, z największym odsetkiem hejtu na post.

PS. Jakaś data premiery została podana?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Data wysyłki do sklepów to 25 maja. :)
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Jakoś nie zainspirowali mnie do kupna, poczekam...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Cytat
Pentax K-3 II (body) został wyceniony na sumę 1.099 dolarów

Czyli jednak nie 1300-1400 dolanów ;-) Fajnie, w czerwcu miałem kupować K-3, a teraz wychodzi na to, że być może i na K-3II się skuszę - decydujące będzie to, czy ten nowy AF-C będzie lepszy niż ten z K-3I
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
fanmario napisał/a:
Cieszę się ,że zdążyłem przed Jadd75 założyć ten temat :)
Szkoda że nie dałeś więcej informacji o specyfikacji i linka do jakichś pełniejszych źródeł.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Optyczni piszą obszernie o nowym Pentaksie i dają pełną specyfikację:
http://www.optyczne.pl/82...tax_K-3_II.html

Swoją drogą widzę, że ten mikro-tilt matrycy staje się powoli standardem w aparatach, które mają stabilizowaną matrycę. Niedawno Olek, teraz Pentax.

Już na chwilę obecną, nawet biorąc pod uwagę ograniczenia związane z fotografowaniem ruchomych obiektów i koniecznością używania statywu, stabilizowana matryca daje wielką przewagę nad stabilizowanym obiektywem. A jeśli uda się inżynierom osiągnąć to co obiecywali to w ogóle będzie to bomba. Przypominam, że ludzie od Olka obiecywali, że do końca roku uda im się zaprojektować mechanizm pozwalający na zrobienie serii zdjęć z mikroprzesunięciem o ŁĄCZNYM czasie 1/60 s. To oznacza, że fotki HR będzie można trzaskać z ręki, w dodatku obiektom, które nie muszą stać jak kołek w miejscu.

 

tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
No ale bez flasha? Wiem, że większość ma lampy błyskowe, ale chyba flash jest bardziej przydatny jak GPS.
Do tego brak WIFI, kiedy to młodszy brat taką funkcję posiada.

Kilka usprawnień i krok w tył.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A ja czekam na następcę K-30/K-50, bo brak lampy sugeruje zbyt profesjonalną linię :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
hitman1986 napisał/a:
Czyli jednak nie 1300-1400 dolanów ;-)
Do tego musiałby mieć nowy procesor/matrycę...
Benek napisał/a:
Swoją drogą widzę, że ten mikro-tilt matrycy staje się powoli standardem w aparatach, które mają stabilizowaną matrycę. Niedawno Olek, teraz Pentax.
Mikro-tilt? Chyba raczej shift jak już...
Benek napisał/a:
Przypominam, że ludzie od Olka obiecywali, że do końca roku uda im się zaprojektować mechanizm pozwalający na zrobienie serii zdjęć z mikroprzesunięciem o ŁĄCZNYM czasie 1/60 s. To oznacza, że fotki HR będzie można trzaskać z ręki, w dodatku obiektom, które nie muszą stać jak kołek w miejscu.
Tyle, że w przypadku K-3II matryca może być w optymistycznym założeniu czytana 12x na sekundę, a przy bardziej realnym 8.7x na sekundę, policz sobie jakie to daje czasy najkrótsze czasy przy 4 klatkach...
BTW, matryca w Olympusach musiała by być demonem prędkości, żeby dawać sumarycznie 1/60 s przy 8 klatkach...

 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Niestety jestem trochę zawiedziony tym K-3II głównie ze względu na GPS który został zamontowany ZAMIAST lampy. :-/ Szczerze mówiąc nie bardzo widzę sens montowania GPSa w aparacie gdyż jego używanie jest problematyczne. Żeby GPS działał poprawnie trzeba mieć aparat włączony w przeciwnym wypadku część zdjęć zaraz po włączeniu nie będzie miała współrzędnych. Ze współrzędnymi będzie dokładnie to samo co z O-GPS1 ale za to trzeba będzie mieć ze sobą stale jakąś lampę. Jeśli ktoś narzekał że O-GPS1 wystawał i cały czas zajmował sanki to teraz będzie miał sanki zajęte przez dużo większego klocka. To ja już wolę mieć niezależny odbiornik GPSa który rejestruje ślad. Wiem że lampę nie zawsze się używa a współrzędne chciało by się mieć we wszystkich zdjęciach ale wbudowany GPS nie spełnia wszystkich wymagań tak jak zewnętrzy rejestrator.

W K-3II będzie problem ze sterowaniem lampami w trybie WL. Jeśli nie wymyślą jakiejś małej lampki która spełni tą funkcję to ja zostaję przy K-5IIs. :roll:
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
tomasi napisał/a:
No ale bez flasha? Wiem, że większość ma lampy błyskowe, ale chyba flash jest bardziej przydatny jak GPS.

Koszt najtańszej YN to ok. 100 zł, a w tej cenie i tak masz lepszą lampę niż ta zbudowana w aparat... :roll: Naprawdę nie rozumiem o co ten cały krzyk takiej ilości ludzi. D800 też nie ma lampy i tam nikt nie płacze :roll:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Pojawia się pytanie czy AF201FG może sterować innymi lampami w trybie WL?
Ponieważ premiera AF201FG była niedawno i już wtedy Ricoh wiedział że K-3II nie będzie miał wbudowanej lampy to może dodali do niej taką funkcjonalność. :roll: Przecież Pentaxowy FF też nie będzie miał lampy wbudowanej a więc nie mogli tego tak zostawić. Musieli mieć na to jakąś koncepcję którą wprowadzili już teraz. :idea:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
ZbyszekB napisał/a:
Szczerze mówiąc nie bardzo widzę sens montowania GPSa w aparacie gdyż jego używanie jest problematyczne.


A ja widzę sens montowania GPS w aparacie, który będzie się świetnie nadawał do krajobrazów i architektury, ze względu na sensor-shift ;-) . Akurat wg mnie te dwie rzeczy idą doskonale w parze.

Niby brak lampy wydaje się czasem problematyczny, ale ja np. bardzo rzadko używam wbudowanej. Czasem wyzwalałem nią błysk bezprzewodowo, ale teraz robię to 540stką :roll: Biorąc pod uwagę cenę prostych lamp, to faktycznie może nie być jakimś wielkim problemem. Zawsze można też dokupić małą lampkę od Pentaksa, czyli AF201 FG.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach