Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
M.K napisał/a:
BB u Rafiego podąża w stronę zielonej tinty

Dzięki M.K za uwagi. Dla Blesso również.
Wstyd, ale przyznam, że niestety na etapie obróbki zwyczajnie "przegapiłem" ten fakt :oops: Dopiero przy oglądaniu wyników zwróciło to moją uwagę...

SlicaR napisał/a:
myślę, że to efekt DeNoisa (jego odzyskiwania szczegółów) i właśnie braku możliwości selektywnej obróbki.

Nie używałem chyba nigdy tego softu, choć Topaz obił mi się o uszy. Tutaj coś poszło zdecydowanie nie tak... Szkoda, bo to mi w Twojej wersji najbardziej przeszkadza... Właściwie chyba tylko to...

Blesso napisał/a:
No chyba, że macie inny pomysł?
;)

Poza "konkursem" może się za jakiś czas skuszę na free rc... ;-) Uwzględniajac - w miarę możliwości i... braku umiejętności, Twoje uwagi...

A co do nagrody, to wyniki można policzyć :-) Zwycięzca jest jeden i znany. No chyba, że nie zgadzasz się z... demokratycznym werdyktem :-D i wprowadzisz.... monarchię ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Im więcej patrzę na moją pracę tym mniej rozumiem dlaczego ją wysłałem. Chyba jednak warto po obróbce nie wysyłać od razu maila, tylko poczekać do następnego dnia.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Marooned napisał/a:
Chyba jednak warto po obróbce nie wysyłać od razu maila, tylko poczekać do następnego dnia.


I w ten oto sposób swoich wersji prawie nigdy nie wysyłam :evilsmile:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Marooned napisał/a:
tym mniej rozumiem dlaczego ją wysłałem

No ja wysyłam po to, aby się "uczyć" (bo własnych fotek do obróbki niewiarygodnie mało). Choć jak widać na załączonych obrazkach w różnych edycjach (i mimo długiego stażu) ciągle "średnio" mi to wychodzi :-/

Marooned napisał/a:
Chyba jednak warto po obróbce nie wysyłać od razu maila, tylko poczekać do następnego dnia

Do "dnia" i to dosłownie. Bo odbiór kolorów nocą (tak przeważnie obrabiam) wydaje mi się inny, niż gdy na to samo zdjęcie spojrzę w dzień (zimą w sumie i tak nie miałem zbytnio możliwości, ale np. w tej edycji już bez problemu). I chyba nie tylko mi się wydaje, ale pewnie tak jest, że inaczej się odbiera kolory... Wina m.in. mojego niedostosowanego stanowiska...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marooned napisał/a:
Chyba jednak warto po obróbce nie wysyłać od razu maila, tylko poczekać do następnego dnia.

Ja obrobiłem w dniu ukazania się, ale zapomniałem potem wysłać.
Nie będę wstawiał ale napiszę jak obrabiałem. Balans bieli w LR maksymalnie na dół, o ile dobrze pamiętam było 2000K i -27. Wywołałem do tifa. Wrzuciłem tifa do LR i ponownie balans bieli. Szukałem w różnych miejscach i najlepiej wychodziło na białku jednego z widocznych oczu. Potem minimalnie rozjaśniłem cienie i lekko odszumiłem, wszystko w LR.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Rafi, żaden wstyd! Jesteś bardzo dobry w RC! I wielu kolegów z forum również.

[ Dodano: 2015-04-23, 08:21 ]
plwk, szkoda, że nie wysłałeś.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Dzięki za "pocieszenie" M.K :-B W sumie racja. Jakby nie patrzeć, był to naprawdę niełatwy RAW i... brawa za jego wybór do rc ;-) [swoją drogą w kolejnej edycji znowu pojawiło się jakieś paskudztwo hihi - choć tym razem z innego powodu]. Także dla wszystkich, którzy się z nim zmierzyli. I oby krytyka (każdemu za coś się dostało) spowodowała nie wycofanie się z kolejnych odcinków, ale wręcz przeciwnie...

Z drugiej strony podchodziłem ponownie to obróbki i tak mi się już "poukładało" w głowie, że ciągle ta wysłana wersja wydaje mi się z moich najlepsza (pomimo wspomnianych mankamentów).
Wstawię za chwilę jeszcze dwie miniatury do free rc...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
RC391 - dajcie mi tabletkę!!! litości!!!
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Jako, że nadszedł czas na rozstrzygnięcie RC391 należałoby już zamknąć ten watek przyznając nagrodę.
Trudność w wyborze najlepszej pracy była spora, bo żadna z prac nie wspięła się na wyżyny zdobywając np Mount Everest.
Korony Ziemi nie zdobyliśmy jako całość ale SilicaR zaliczył Górę Kościuszki a może nawet Mount Blanc.
Dlatego składając gratulacje autorowi zwycięskiej pracy przesyłam uściski oraz wyrazy szacunku od szacownego jury a także jakże wartościową nagrodę.
Mam nadzieję, iż w następnych odcinkach pokaże On równie najwyższy/wysoki/dobry poziom.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach