Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Przeczytałem sobie dzisiaj test szkła bardzo zacnie się nazywającego i zapowiadającego, czyli Carl-Zeiss Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4 ZA OSS. I byłem po prostu przerażony jak bardzo zdewaluowała się fraza "Carl-Zeiss". Tragiczna rozdzielczość, tragiczne aberracje, tragiczna winieta, tragiczna beczka...

http://www.photozone.de/sony_nex/901-sony1670f4oss
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Benek napisał/a:
Tragiczna rozdzielczość, tragiczne aberracje, tragiczna winieta, tragiczna beczka...

...i zadowoleni użytkownicy :mrgreen:
http://klubkm.pl/forum/sh...5&postcount=129
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Taaak. Jak już się kupi (i nie można oddać) od razu obraz się wyostrza, winieta zmniejsza, aberracje znikają... :-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Benek napisał/a:
Przeczytałem sobie dzisiaj test szkła bardzo zacnie się nazywającego i zapowiadającego, czyli Carl-Zeiss Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4 ZA OSS. I byłem po prostu przerażony jak bardzo zdewaluowała się fraza "Carl-Zeiss". Tragiczna rozdzielczość, tragiczne aberracje, tragiczna winieta, tragiczna beczka...

http://www.photozone.de/sony_nex/901-sony1670f4oss


Bardziej by mnie martwiło to zdanie:
"We tested the lens on A6000 this time. The AF speed is generally good (less so on the NEX 7) although you still won't take it for sports photography"

Szybkość AF nie za bardzo do sportowej fotografii.

Aberracje i ostrość w przyszłości mogą się poprawić o ile Sony wdroży sensor na powierzchni wycinka kuli.
Na ten moment krótki rejestr robi swoje.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Na ten moment krótki rejestr robi swoje.
Bez przesady. Są systemy bezlusterkowe z jeszcze mniejszym rejestrem (lub podobnym) i da się tam znaleźć zoomy bez tak tragicznych osiągów optycznych.
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Benek napisał/a:
Taaak. Jak już się kupi (i nie można oddać) od razu obraz się wyostrza, winieta zmniejsza, aberracje znikają... :-)

W tym przypadku szkło (o ile wiem) było pożyczone, więc ta teoria odpada :)
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
bogdanm napisał/a:
Benek napisał/a:
Taaak. Jak już się kupi (i nie można oddać) od razu obraz się wyostrza, winieta zmniejsza, aberracje znikają... :-)

W tym przypadku szkło (o ile wiem) było pożyczone, więc ta teoria odpada :)


Bogdan szkoda czasu,
Fuji rulez albo inne OMD
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Benek napisał/a:
Kfan napisał/a:
Na ten moment krótki rejestr robi swoje.
Bez przesady. Są systemy bezlusterkowe z jeszcze mniejszym rejestrem (lub podobnym) i da się tam znaleźć zoomy bez tak tragicznych osiągów optycznych.


Z matrycą DX? Które to?
O le wiem Samsung i Fuji mają dłuższe rejestry.
Czyżby Canon?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sasic napisał/a:
Fuji rulez albo inne OMD
Bzdura. Piszę o tym, że konkretne szkło w konkretnym teście wypadło fatalnie. Nie potrafisz przyjąć do wiadomości faktu, to go po prostu zignoruj.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Kfan napisał/a:
Benek napisał/a:
Kfan napisał/a:
Na ten moment krótki rejestr robi swoje.
Bez przesady. Są systemy bezlusterkowe z jeszcze mniejszym rejestrem (lub podobnym) i da się tam znaleźć zoomy bez tak tragicznych osiągów optycznych.

Z matrycą DX? Które to?
O le wiem Samsung i Fuji mają dłuższe rejestry.
Czyżby Canon?

Fuji ma minimalnie mniejszą odległośc rejestrową niż Sony, Canon taką samą jak Sony, a Samsung w ... większą niż pozostałe.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008


Tyle było medialnych zachwytów nad matrycą NX1, a w zasadzie jest to produkt porównywalny z matrycą wsadzoną do A6000, czy nawet do stareńkiego K5IIs. Trochę niższy poziom szumów, ale różnica raczej trudna do zauważenia podczas fotografowania czegoś innego niż tablice testowe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach