j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
Kupilem w Saturnie w Niemczech... cena była atrakcyjna. Pytalem bo myslalem, ze wszystkie 16tki tak maja. Wynika z tego, ze nie.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Przy Sandiscu jest metoda sprawdzenia autentyczności, choć trzeba zadać sobie trochę trudu.

Polega na tym, że udajemy się do sklepu, oglądamy sobie wybraną kartę i zapisujemy jej nr seryjny, jest drukowany na odwrocie opakowania oraz oczywiście na karcie również.

Potem prosimy o odłożenie wybranego egzemplarza "do jutra" i wracamy do domu.

W domu wysyłamy email do Sandisc'a i prosimy o potwiedzenie autentyczności, podając model karty i jej nr.

Gdy otrzymamy potwierdzenie spokojnie udajemy się do sklepu i nabywamy kartę.

Może się to komuś przyda...

;-)

S.
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Może ktoś podać jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę jeśli chodzi o Sandisk SDHC 8 lub 16 GB class 10. Nie chcę wpakować się w podróbkę
Czy do K50 koniecznie pakować się w 40 Mb/s czy wystarczy 30 MB/s?
Robię krótkie serie 4,5 x w Rawach i preferuje krótkie kilkunastu-sekundowe filmy.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
pawelsko napisał/a:
koniecznie pakować się w 40 Mb/s czy wystarczy 30 MB/s?
Ty serio w to wierzysz ? :mrgreen: ja specjalnie różnicy w zgrywaniu na kompa między starą a nową ultra nie widzę... kiedyś robiłem test SD i może trafiłem na jakieś cuda-wianki ale EXTREME 30MB/s trzymał (nie mówię o piknięciu ale o średnim transferze) lepiej prędkość niż ULTRA 30 MB/s...

pomijam kwestię, że w przypadku ULTRA to np SD dawała transfery bliżej 16-20 MB/s max a CF (też 30 MB/s) trzymała 24-27 nawet... ot marketing
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
pawelsko napisał/a:
Może ktoś podać jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę jeśli chodzi o Sandisk SDHC 8 lub 16 GB class 10. Nie chcę wpakować się w podróbkę
Wystarczy olać Sandiska i prawdopodobieństwo kupna podróbki drastycznie spada. Może nie jestem na czasie, ale Sandisk to chyba nie jest jedyny producent kart SD :roll:
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
cube007 napisał/a:
Wystarczy olać Sandiska i prawdopodobieństwo kupna podróbki drastycznie spada. Może nie jestem na czasie, ale Sandisk to chyba nie jest jedyny producent kart SD :roll:


W takim razie karty której firmy proponujecie?
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Jak chcesz Sandiska to po prostu kup w normalnym, popularnym sklepie i nie będzie problemu z podróbkami :-) .
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
pawelsko napisał/a:
karty której firmy proponujecie?
Goodram, Transcend, Toshiba.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Dada, które karty z Toschiby Twoim zdaniem można śmiało polecić ?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Dodam do listy Patriot. Dobre karty w dobrej cenie.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Również polecam Toshibę mam dwie i działają bardzo dobrze. Jedną starszą i nowszą (TOSHIBA EXCERIA SDHC 16GB r90 w30 MB/s), która jest w sprzedaży. GoodRamy padły mi dwa, a i trzeci nie wygląda najlepiej (kiepski plastik).

[ Dodano: 2015-05-01, 13:08 ]
Jest teraz wersja Ultra

szybsza (r90 w60) i kosztuje mniej niż płaciłem za swoją :-/ .
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Makler napisał/a:
kosztuje mniej niż płaciłem za swoją


Tu nie ma co się denerwować,

kiedyś za 16 GB Sandiska zapłaciłem 55 €, dziś 3 x szybsza kosztuje

16 €

Niestety na tym to polega, że Ci, co przecierają szlak i kupują najnowsze i najszybsze karty sponsorują rozwój techniki z własnej kieszeni ;-)

Selavi ... (czy jak tam to się pisze :-) )

S.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
arQ napisał/a:
pawelsko napisał/a:
koniecznie pakować się w 40 Mb/s czy wystarczy 30 MB/s?
Ty serio w to wierzysz ? :mrgreen: ja specjalnie różnicy w zgrywaniu na kompa między starą a nową ultra nie widzę... kiedyś robiłem test SD i może trafiłem na jakieś cuda-wianki ale EXTREME 30MB/s trzymał (nie mówię o piknięciu ale o średnim transferze) lepiej prędkość niż ULTRA 30 MB/s...

pomijam kwestię, że w przypadku ULTRA to np SD dawała transfery bliżej 16-20 MB/s max a CF (też 30 MB/s) trzymała 24-27 nawet... ot marketing

Takie małe spostrzeżenie po kupnie nowej karty o parametrach na papierze 90/40MB/s...

Cały czas w użyciu mam karty Transcend SDHC class 6 o pojemności 4 i 8GB. Wbrew kilku opiniom z tego wątku złego słowa na nie nie powiem, nigdy mnie nie zawiodły i służyły dzielnie w K20D i K-7, z K-5 zaczęły już mocniej irytować prędkością zapisu, choć wielkiego parcia na wymianę jakoś nie miałem.
Z K-3 zaczęło to wyglądać jeszcze gorzej, więc pokusiłem się o zakup SanDisk SDHC UHS-I U3 class 10 32GB - może trochę na wyrost, ale akurat cena była dość dobra (rabat z newslettera). Jeśli chodzi o szybkość działania względem Transcendów class 6 to jest przepaść, po naciśnięciu spustu K-3 raz mrygnie diodką i jest.
Ciekawie za to wyszła próba przetestowania obu kard przy pomocy ATTO Disk Benchmark, dla Transcenda 8GB wyszło zapis/odczyt ~17/19MB/s, a dla SanDiska ~20/20MB/s ;-)
Jak dla mnie to obecnie wąskim gardłem stał się czytnik zamontowany w kompie. Nie mam na razie innych szybkich kart, ale zapewne jego bebechy i interfejs USB 2.0 nie pozwolą na więcej niż to co uzyskałem z SanDiskiem.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Wracając do tematu szybszych kart - warto czy nie warto? ;-)

Na dniach dotarł do mnie czytnik na USB 3.0 w postaci Kingstona MobileLite G4 i po podpięciu do stosownego portu w komputerze pobawiłem się benchmarkiem i poprzerzucałem trochę plików w tę i nazad. Trafiła się także okazja na intensywne focenie, także ze strzelaniem seriami, więc można było poobserwować zachowanie kart w aparacie w rzeczywistych warunkach.

SanDisk SDHC UHS-I U3 class 10 32GB

Test w czytniku z USB 2.0 (model montowany w zatoce 3,5", brak logo - zapewne jakiś dalekowschodni wyrób OEM, nie chce mi się szukać pudełka):


Test w czytniku Kingston z USB 3.0:


Karta wg producenta oferuje prędkość zapisu do 40MB/s i odczytu do 90MB/s więc wszystko jak najbardziej ok, a nawet z lekką nadwyżką. Przy czytniku USB 2.0 jest chyba wykorzystane max co możliwe, w każdym razie mamy odczyt i zapis na tym samym poziomie. Podczas kopiowania plików w obie strony przy pomocy Total Commandera wyświetlał on podobne prędkości zapisu i odczytu. Działanie z Pentaksem K-3 bez zastrzeżeń, pojedyncze zdjęcie - króciutkie mrugnięcie diodki i jest, seria kilkunastu zdjęć - kilka krókich mrugnięć diodki jedno po drugim i bufor opróżniony.

Transcend SDHC class 6 8GB

Test w czytniku z USB 2.0:


Test w czytniku Kingston z USB 3.0:


Tu jak widać zysku dużego nie ma, ale karta starsza i tylko class 6 - choć prędkość zapisu i tak na dobrym poziomie względem specyfikacji, pewnie można by równie dobrze ochrzcić tę kartę jako class 10 i w "zwykłym" czytniku nikt nie zobaczy różnicy. W Total Commanderze bez niespodzianek. Działanie z Pentaksem K-3 w porównaniu do Sandiska takie sobie, wyraźnie dłuższy czas potrzebny na zapis i opróżnienie bufora, po prostu zamula.

IMHO mając w miarę nowy korpus obsługujący UHS-I i bawiąc się w RAWy, które przy współczesnych matrycach mają po 30MB, warto pomyśleć o karcie nawet U3. Jak dla mnie widać, że np. K-3 wykorzystuje tę różnicę - oczywiście to tylko subiektywne spostrzeżenie w porównaniu ze starszą kartą, która za to przewyższyła swoją nominalną klasę, i bez mierzenia czegokolwiek stoperem ;-) U1 to teoretycznie gwarantowane nadal tylko minimum 10MB/s.
Jak znajdę okazję to sprawdzę jeszcze zachowanie Sandiska w K-5.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Do K-3 jaką najlepszą kartę kupić? Żeby RAW-y jak najszybciej zapisywała. Wystarczy
http://www.x-kom.pl/p/208...s-uhs-i-u3.html

czy przyda się

http://www.morele.net/kar...32g-g46-723200/

Czy K-3 nie wykorzysta mocy tej drugiej i nie ma co trzykrotnie płacić?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
FraZa, proszę
http://www.cameramemorysp...-test/#Analysis

chyba nie warto przepłacać i opcja pierwsza w zupełności wystarcza, mam tekie dwie i nie narzekam
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dzięki, problem z głowy i kieszeni :) to chyba 64kę sieknę
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
ostatnio pół dnia spędziłem na poszukiwaniu szybkiej karty zgłębiając przy okazji symbole umieszczone na niej.
niestety, mimo wiedzy, że karta z symbolem U1 to nic innego jak C10 - prędkość zapisu 10MB/s
U2 wg informacji ma już oferować 20MB/s, a U3 30MB/s

i gdy już znalazłem jakąś kartę, np. , to czytam, że prędkość zapisu wynosi.... 80MB/s

mogę tylko podejrzewać, że to procedury w prześciganiu się producentów celem podbicia ceny.
czy ktoś z was, może polecić kartę 16/32 GB, która będzie w przyzwoitej cenie i będzie oferować "realne" parametry?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
eR Gie, SanDisk Ultra 32GB z prędkością zapisu do 40MB/s. Jest też wersja 16GB ale jej zakup już jest nieopłacalny.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
U3 to tylko gwarancja ciaglego zapisu, informacja przydatna np. dla filmowcow. Deklarowane a rzeczywiste predkosci zapisu/odczytu, to dwie, zupelnie rozne sprawy. Obecne ceny kart sprawiaja, ze warto zainwestowac w markowe produkty typu SanDisk, Toshiba, Panasonic o rzeczywistej predkosci zapisu conajmniej 40MB/sek- mowie oczywiscie o K-3 II, ktora potrafi takie karty wykorzystac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach