jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Kfan napisał/a:
Jasne najlepiej przyklaskiwać i wychwalać każdy badziew.
Matówka AF, to badziew? Nie, po prostu służy do czego innego, niż matówka MF. :roll:
Kfan napisał/a:
Dziwne pytania zadajesz przecież wiadomo do jakich aparatów takie matówki były adresowane
Do różnych, od najtańszych EL, do zaawansowanych.
Kfan napisał/a:
producenci lustrzanek -( wszyscy) celowo robią trudności dla miłośników pracy z MF - jak jest niewygodnie to przejdą na AF i będą kupować obiektyw AF - czyż nie o to chodzi?
Oczywiście, że o to chodzi, żeby było wygodnie z AF przede wszystkim - co w tym dziwnego?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kfan napisał/a:
No przecież to jest od początku wiadome - kto chciał mieć porządną matówkę użyteczną do pracy z MF to kupował KatzEye.

No to oczywiste. W czym problem? Jeszcze raz: wskaż mi współcześnie produkowaną lustrzankę, która ma inną matówkę jak ta zamontowana w pentaxie (pomocną przy manualnym ostrzeniu).
Kfan napisał/a:
Jasne najlepiej przyklaskiwać i wychwalać każdy badziew.
Dziwne pytania zadajesz przecież wiadomo do jakich aparatów takie matówki były adresowane - uważam , że producenci lustrzanek -( wszyscy) celowo robią trudności dla miłośników pracy z MF - jak jest niewygodnie to przejdą na AF i będą kupować obiektyw AF - czyż nie o to chodzi?

Jaki badziew? O czym piszesz? Matówka do pracy z AF w korpusie z AF to standard w dzisiejszych czasach. Jak ktoś ma ochotę na pracę z obiektywami manualnymi to wymienia matówkę na taką, która mu pomoże. A dobry producent tej wymiany nie utrudni...
Kfan napisał/a:
I to ma sens.
Nie rozumiem dlaczego mam kupować aparat w zestawie z czymś czego nie chciałbym używać i potem leży to to na półce albo w szufladzie.

Chciałbyś kupić aparat bez matówki? To jeszcze może bez czujników AF lub wyświetlacza? Przecież są ludzie, którzy z tego nie korzystają. Po co ma to tam być nieużywane? Ach ci niedobrzy producenci :-P
Kfan napisał/a:
Na szczęście w sprzedaży są zestawy z różnymi obiektywami a przekładanie jest z góry założoną opcją/ cechą sprzętu więc w czym masz problem?

Tak samo z matówkami, tyle że w zestawie jest jedna (podobnie jak w Mamiya czy Bronica) a przekładanie jest z góry założoną opcją/cechą sprzętu, więc w czym masz problem?
 

beetlejuice  Dołączył: 25 Maj 2013
A jednak nie kończy działalności :)

(polska języka z pomocą googla ;)
katzeye napisał/a:

Szanowny Kolega fotograf, świetna wiadomość !!
Ostatnie negocjacje zakończyły się sukcesem i mam przyjemność ogłosić, że KatzEye ™ Optyka zostaną przejęte przez producenta premier mikrostrukturalnych optyki. Ta współpraca strategiczna wykorzysta najlepsze umiejętności obu spółek i pozwoli KatzEye ™ Optyka do dalszego wspierania społeczności fotograficznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zamiast zamknąć drzwi, sposób stwierdzono dla KatzEye ™ produkty nadal będą dostępne, a nawet rozszerzyć linię produktów do większej liczby modeli kamer. Ekscytujące razy! zamawianie online będzie dostępna już wkrótce, tak szybko, jak systemy mogą zostać połączone, mam nadzieję, że nie później niż do dnia 30 marca 2015 r Wszystkie zamówienia złożone przed tym ogłoszeniu są przetwarzane jest obecnie i nie będzie wysyłać później niż dnia 26 marca 2015 r Nasza obsługa klienta będzie oczywiście nadal dostępne w całym okresie transformacji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się skontaktować się z nami Dziękujemy za patronat i zaufanie, a my czekamy na dalsze być częścią doświadczenia fotograficznego!

Najcieplejsze Pozdrowienia,
KatzEye ™ drużyny Optyka

:arrow: http://www.katzeyeoptics.com/
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A se jaja robią...

Święta, czy co?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ciekawe kto ich kupił...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ja nie.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
Ciekawe kto ich kupił...
Pewnie Samsung. :mrgreen:
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Zdążyłem kupić ich matówkę do K5IIs w zeszłym roku. Mam 5 manuali i w moim przypadku klin jest bardzo przydatny a migotanie rastra, to sama przyjemność kręcenia ostrością.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Benek napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Ciekawe kto ich kupił...
Pewnie Samsung. :mrgreen:

YY... chcesz en wątek przenieść do archiwum?

[ Dodano: 2015-04-15, 12:10 ]
Rychubil napisał/a:
Zdążyłem kupić ich matówkę do K5IIs w zeszłym roku. Mam 5 manuali i w moim przypadku klin jest bardzo przydatny a migotanie rastra, to sama przyjemność kręcenia ostrością.


W dobie cyfry niestety ta przyjemność jest okrojona politycznie.
A ja chcialbym mieć cyfrowy korpusik prosty tylko PASM i zbudowany jak stary analog z duuuużym wizjerem i porządną matówką.
Też lubię stare manuale.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Kfan napisał/a:

A ja chcialbym mieć cyfrowy korpusik prosty tylko PASM i zbudowany jak stary analog z duuuużym wizjerem i porządną matówką.

Nikon Df
http://www.optyczne.pl/26...u-Nikon_Df.html
pasuje?
 
v1ck  Dołączył: 25 Maj 2008
Panowie, a czy po wymianie matówki na ta z rastrem i klinem dalej działa potwierdzenie AF ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Rychubil napisał/a:
Nikon Df


Przerobili starego FA. ;-) Ale to dobry pomysł dla maniaków analogów. Przydałby się cyfrowy superA czy LX (pamiętam - była na forum mowa o "cyfrowej ściance" do ME supera ).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach