idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Myślę ,że to bardzo indywidualna sprawa. Miałem torbę i nie wyobrażałem sobie plecaka. Sprzęt nosiłem w torbie bardzo krótko. W lesie lub w górach mało praktyczne rozwiązanie. Kupiłem plecak i tu również skucha . Wybrałem rozwiązanie z jednym paskiem nośnym dla "wygody" w szybkim wyciąganiu sprzętu ale to ściema bo jak coś wpadnie w oko to nie ma czasu na mocowanie z zamkami w plecaku i aparat nosi się w rękach, a w plecaku spoczywają graty. Teraz mam plecak dwukomorowy na graty i coś jeszcze np ciuch na zmianę pogody. Sam plecak kupiłem typowo do sprzętu, sztywny, wyłożony gąbkami . Odpuściłem sobie całe gadanie o tym aby plecak był skromny i nie budził podejrzeń co jest wewnątrz. Złodzieje doskonale rozpoznają markę itp i kamuflaż nic nie da. A przypadkowa kanalia to i worek z suchym chlebem i skorupkami po jajkach z pociągu ukradnie.
Problemem jest możliwość wyboru w sklepie i pomacania plecaków czy toreb. Bo tu bieda . Do dziś pamiętam sklep W Dreźnie , w którym wystawa z plecakami fotograficznymi miała 10 metrów, i obecne były wszystkie znane mi z internetu marki.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
idzi, jakiego obecnie plecaka używasz?
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Mam dwa, stary podobny do tego Lowepro SlingShot 102 AW. Na wypady 1-2 dniowe Lowepro Fastpack 250. Ale jestem minimalistą i mało biorę na dwa dni ze sobą. Na długie wypady nie ma plecaka w rozsądnej cenie najbliższy ideału który miałem w rękach jest Lowepro Rover Pro 35L AW lub podobnie zbudowany plecak http://sklep.jack-wolfski...166t?p[cat]=211 przepraszam za link ale wg nazwy trudno wyszukać ten model. Niestety dwie ostatnie pozycje mają wadę w postaci ceny :-( . Macałem oba i miałem dylemat który bym wybrał. Oba lekkie, dobrze leżą na plecach i super wykonane.
Oczywiście to są moje przemyślenia a nie "prawda objawiona" Trzeba przemyśleć.
Jeśli jedziemy gdzieś na długo to raczej patent" torba foto w plecaku"(plecak zwykły turystyk) jest godnym polecenia rozwiązaniem, zresztą proponowanym w tym wątku. Bądź tu mądry :-D
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
idzi, wspomniany przez ciebie Lowepro SlingShot 102 AW jest bardzo ciekawą opcją. Zastanowię się właśnie nad tym plecakiem, dzięki.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
irek83 napisał/a:
wspomniany przez ciebie Lowepro SlingShot 102 AW jest bardzo ciekawą opcją. Zastanowię się właśnie nad tym plecakiem, dzięki.


Jeśli sprzęt lekki, powiedzmy kilka stałek to super mocniej obciążony żle się nosi na jednym pasku. Ale i tak uważam to za lepsze rozwiązanie od torby podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce. Ja zakładam na plecy i wsiadam na moto jest git mały i pojemny W moim przypadku mieści się do niego K-7 z 18-135 i 50 mm, 70mm, 15mm, 35 mm i 80-320 mm lub 100mm. Tylko waga już duża( no może nie przesadnie ) Nie wiem czy S 18-35 wejdzie ale powinna czyli zapakujesz wszystko co masz w stopce. Mam kilka lat nic się nie urwało prany w pralce z dodatkiem impregnatów dobrze chroni sprzęt .
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
idzi, dzięki Twojej opinii mocno zastanawiam się właśnie nad tym plecakiem :-B
 
Mavi  Dołączył: 04 Mar 2015
Miałem okazję pomacać lowepro fastpack, passport i kilka innych. Nie wiem co ludzie w nich widzą, bo zamki strasznie haczą, klamry wykonane jak w plecaku z targu. Oglądałem w dużej sieci marketów na "M". Jakość wykonania zdecydowanie nie warta tych pieniędzy. Obok leżały plecaki samsonite i manfrotto - dużo lepsze wykonanie. Lowepro mógłbym porównać do case logic czy hama.

Podróbki? Wadliwe egzemplarze specjalnie dla dużej sieci? Czy po prostu lowepro są przereklamowane?

Miałem też możliwość przymiarek do plecaków typu sling i zupełnie mnie to nie przekonuje - idealnie łączy wady plecaka i torby. Ani nie można szybko sięgnąć po sprzęt (wada plecaka), a pod obciążeniem jest niewygodne (wada torby).

@idzi
Pamiętasz jak ten sklep w Dreźnie się nazywał? W przyszłym miesiącu będę w tamtej okolicy, a wciąż szukam plecaka, który spełniałby moje wymagania (czyli mało na sprzęt foto, dużo na turystykę + miejsce na lapka 15'').
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
Jakiś czas temu zakupiłem plecak FANCIER KING KONG 30 XL. Nie mam porownania z markowymi plecakami samsonite czy manfrotto, ale według mnie jest całkiem niezły. Jakość wykonania bardzo dobra, lekki i wygodny. Dla mnie jego zaletą jest to, że pełny dostęp uzyskuje się od strony "placów". Wyklucza to możliwość przypadkowego (celowego) odpięcia i wysypania(wyjęcia :-( ) zawartości. Szybki dostęp do aparatu mamy przez boczne kieszenie, zamykane na dodatkowe klamry. Oprócz tego oczywiście mocowanie statywu i pokrowiec przeciwdeszczowy - przetestowany w czasie dość intensywnego opadu :-D . Pojemność cześć na sprzęt i na np. turystykę można kształtować wyjmując przegrody. Minusem jest to , że drobne przedmioty włożone od góry do części "turystycznej, lubiły spadać na dół. Żeby to wyeliminować trochę go unowocześniłem i dorobiłem dodatkowy worek/ kieszeń oddzielający jedną część od drugiej, która jest zamocowana na rzepę w części "turystycznej".
W tylnej klapie jest kieszeń, ale to raczej na tablet - 10" wchodzi, niż na laptop.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Wydaje mi się ,że ciekawym plecakiem jest Manfrotto Advanced Tri M. Ktoś coś może powiedzieć na jego temat ?
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Mavi napisał/a:
Pamiętasz jak ten sklep w Dreźnie się nazywał? W przyszłym miesiącu będę w tamtej okolicy, a wciąż szukam plecaka, który spełniałby moje wymagania (czyli mało na sprzęt foto, dużo na turystykę + miejsce na lapka 15'').


To jest duży sklep przy głównej ulicy z wyposażeniem turystycznym . Jest tam kilka pieter plecaki są na piętrze z basenem do testowania kajaków. Wydaje mi się ,że to ten sklep choć oferta w sklepie była większa. Pomijam cenę ale wybór był bardzo duży https://www.globetrotter.de/ w pobliżu jest sklep "nie dla idiotów"(MM) warto zajrzeć jak byłem to leżały na pułkach wszystkie modele P z topowym wówczas K-5IIs. Nie było tylko wielkoformatowego P :mrgreen: Trochę szklarni itp.Ceny niemieckie.
 
Mavi  Dołączył: 04 Mar 2015
@irek83
Zapatruję się na advanced tri L (ma miejsce na "dużego" laptopa). Opinii u nas brak, pomacać na żywo też nie bardzo mam gdzie.

@idzi
Thx
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
sycamor napisał/a:
badworm napisał/a:
podstawowa, duża torba


Tamrac 3 to nie jest DUŻA torba :-D


Wiem, że są większe torby ale zależy jak dla kogo :-) Do Tamraca 3 mieszczę wszystkie swoje fotograty i większość tych do filmowania. A wracając do mojego wcześniejszego pytania to zdecydowałem się na tę torbę: ISY IPB3100

Co prawda K-5 z przypiętym 60-250 mieści się w niej ledwie na styk i to w zasadzie po przekątnej ale nic innego w zbliżonej cenie było nie do znalezienia. Body z 18-135 i do tego 60-250 obok wchodzą ładnie, jest miejsce na parę drobiazgów.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
badworm napisał/a:
wszystkie swoje fotograty


No to farciarz jesteś :-D

Do mojego Tamrac'a System 3 włożyłem Fuji XT-1, które jest mniejsze przecież niż każdy lustrzankowy Pentax, z przypiętym do niego 18-135 (ten jest za to o 2 cm dłuższy, niż Pentaxowy 18-135 WR), w pozostałe kieszonki wkładam pionowo 50-230, 10-24 i 60/2,4 i ... na lampę nie mam już miejsca...

Choć akurat ta nie jest duża, może w pionie gdzieś ją wcisnę, ewentualnie w kieszonkę pod body, jak przyjdzie, to pokombinuję ...

Tu ładnie widać porównanie K-3 +18-55 do Fuji XT-1 + 18-135 . W przypadku Pentax'a zestaw K-3 + 18-135 będzie o 1 cm dłuższy. Niestety nie mają tego szkła w bazie, najbliższy był kiciak 18-55.

Tak czy siak torba zaczyna pomału jednak ciążyć, na dłuższe wycieczki przepraszam się z plecakiem jednak ...

S.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Mavi napisał/a:
@irek83
Zapatruję się na advanced tri L (ma miejsce na "dużego" laptopa). Opinii u nas brak, pomacać na żywo też nie bardzo mam gdzie.


Zdecydowałem się na wersję M i wszystkie graty które posiadam pięknie i bez problemu zamieściłem i jeszcze jest miejsce na jeden obiobiektyw w dolnej części plecaka. W górnej zmieści się cztery obiektywy na stojąco ale tam nie ma przegródek. Bardzo fajny i wygodny plecak.
 
Mavi  Dołączył: 04 Mar 2015
A powiedz Irku czy do górnej komory wejdzie butelka 1,5 litra i kurtka przeciwdeszczowa?

Jak widzisz ten układ z przepinaniem pasków? Faktycznie fajne czy przereklamowany gadżet?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Butelka 1,5 litra będzie sporo za długa, plecak jest dosyć wąski i raczej na dłuższe wycieczki piesze się nie sprawdzi. To bardziej model na jednodniowe wypady gdzie do górnej części plecaka można włożyć mała butelkę wody, kanapki i płaszcz przeciwdeszczowy. Przepinanie pasków to fajny dodatek, wycieczki w trudnych warunkach dwa paski, zwiedzanie miasta jeden pasek i szybko można wyjąć aparat. Jeszcze się nie przyzwyczaiłem do niego bo to mój pierwszy plecak foto, ale na chwilę obecną spełnia moje wymagania. Póki co zauważyłem tylko jedną wadę, nadmiar paska od szelek który wisi sobie luzem a fajnie gdyby miały jakieś rzepy do ich unieruchomienia. Dodam, że na plecach można wysunąć laptop o matrycy max 12,5".
 
Mavi  Dołączył: 04 Mar 2015
irek83 napisał/a:
Dodam, że na plecach można wysunąć laptop o matrycy max 12,5".


A wsadzałeś jakiegoś tableta/lapka tam? Czy nie usztywnia zbytnio tej części plecaka, robiąc za "stelaż"? Chodzi mi o to czy można bezpiecznie z obciążonym plecakiem chodzić nie martwiąc się o lapka.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Mavi, jestem przekonany, że laptop jest bezpieczny w tej kieszeni i nic mu nie grozi.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Dzisiaj odebrałem torbę Tenba DNA 15 - bardzo ładnie się prezentuje: http://1drv.ms/1GmszzA

Zawiera w sobie wszystko, czego długo szukałem (i nie chciałem zgodzić się na kompromis): jest spora, pomieści praktycznie cały mój sprzęt cyfrowy i obiektywy, ma miejsce na laptop, wkładkę foto można wyjąć. Wisienką na torcie jest przystosowanie do używania na rowerze. Jak jej trochę poużywam się z nią zżyję, to jeszcze coś napiszę.

Zakup był inspirowany informacją na Optycznych: http://www.optyczne.pl/84..._Tenba_DNA.html
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Zdrowo ich wali z ceną.
Za mniej kupuje profesjonalną skrzynię transportową i to wodoszczelną.
A jak ktoś chce taką wkładkę to chyba ze 20 mógłbym wyjąć ze starych toreb, nic tylko włożyć do nowej i jak znalazł :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach