Instrofo  Dołączył: 13 Paź 2013
Zdjęcia w bliskiej podczerwieni
Kupiłem podróbkę (jak się okazało) filtra IR japońskiej firmy FOX DIGITAL tyle, że made in china i nie mogę nim zrobić żadnego zdjęcia w podczerwieni. Czy to wina korpusu K-3 czy też tego pseudo filtra. Dziękuję z góry za odpowiedzi na problem.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Filtr filtrowi nierówny ;-) Nie podałeś żadnych oznaczeń filtra, żadnych danych odnośnie transmisji (czy była do niego jakaś ulotka?). Filtry dobrych firm można poznać m.im. po tym, że do każdego dołączana jest szczegółowa charakterystyka przepustowości. W tym przypadku może być tak, że filtr "przepuszcza" zakres nierejestrowany przez aparat. Albo za krótko naświetlasz. Albo to rzeczywiście jakiś kit.
 
Instrofo  Dołączył: 13 Paź 2013
To jest filtr 850 nm. Czasy przetestowałem wszystkie z możliwych i ogólnie kicha na wszystkich zdjęciach. Tu nie chodzi tylko o sam filtr lecz też o współpracę k-3 z filtrami IR . Czy ta puszka nadaje się w ogóle do tego typy zdjęć. Wiem doskonale , ze filtr filtrowi nie równy ale zanim zainwestuje w filtr Heliopan, to muszę wiedzieć czy to body ma takie możliwości.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
850 to już ciut dalsza podczerwień. Zazwyczaj cyfrówki współpracuję z 720-stkami i nie ma z tym problemów. Zauważ, że nawet analogowo do 850 nm nie ma materiałów (może jakieś wojskowe, kosmiczne). Myślę, że przedobrzyłeś. Trzeba było brać 720.
 
Instrofo  Dołączył: 13 Paź 2013
Ale w dalszym ciągu nie mam odpowiedzi na pytanie k-3 a możliwość zdjęć w podczerwieni.
Filtrami 850 nm i 1000nm da się robić zdjęcia i nie ma z tym problemów w starszych wersjach lustrzanek cyfrowych, sprawdziłem to. Pytanie dotyczy tego co jest zawarte w treści postu a o gęstość filtrów. 720 mnie nie interesuje bo nie o taki efekt mi chodzi. Zajmuję się fotografią B&W i filtry od 850 nm w górę dają zupełnie inne (doskonalsze) efekty niż popularna 720. Dziękuję za rady ale nie o to mi chodzi jaki filtr mam kupić.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Instrofo napisał/a:
Dziękuję za rady ale nie o to mi chodzi jaki filtr mam kupić.
To zajrzyj do instrukcji aparatu, albo poszperaj w necie. Albo rób na analogach. Nie byłeś w wojsko, bo byś znał kapralskie powiedzonko: masz łeb i ch.... to kombinuj.
 
Instrofo  Dołączył: 13 Paź 2013
Jak nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie to nie zabieraj głosu. W wojsku byłem, jak Ty koszulę w zębach nosiłeś. Brak merytorycznej wiedzy nadrabiasz brakiem kultury. Lepiej zamilcz.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Instrofo napisał/a:
W wojsku byłem, jak Ty koszulę w zębach nosiłeś.
Wietnam? Korea? Bo to wtedy nosiłem koszulę w zębach. Czechosłowacja w 1968 na pewno nie, bo już wtedy chodziłem w długich spodniach.
Ty zaś masz tyle wiedzy, że aż musisz pytać na forum. Nie osłabiaj mnie.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
technik219, po co te złośliwości.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Bo mnie facet wkurzył. Sam nie wie o co pytać, a kiedy człowiek stara się wytłumaczyć to strzela focha. Jakby zadał sobie minimum trudu, to informacje o matrycy swojego aparatu i o tym dlaczego z tym filtrem mu ona "nie styka" znalazłby w necie. Ale najłatwiej pytać na forum i mieć gotowca. A jak nie to strzelić focha. I jeszcze szydzi;
Cytat
"jak nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie..."
Widać nie takie proste, skoro sam nie wie co i jak. W takich przypadkach aż odechciewa się komukolwiek cokolwiek radzić, czy pomagać rozwiązywać rzeczywiste problemy.
Ale już mi przeszło, dlatego przepraszam.
 
Instrofo  Dołączył: 13 Paź 2013
Re cytat :"technik219"]Bo mnie facet wkurzył. Sam nie wie o co pytać, a kiedy człowiek stara się wytłumaczyć to strzela focha. Jakby zadał sobie minimum trudu, to informacje o matrycy swojego aparatu i o tym dlaczego z tym filtrem mu ona "nie styka" znalazłby w necie.

Doskonale wiem o co pytam a Ty zbyt łatwo ulegasz niepotrzebnym emocjom.
Nie używaj wielkich słów, że starasz się coś mi wytłumaczyć. Może masz problem w czytaniu ze zrozumieniem ?
Zadałem proste pytanie, na które nie ma prostej odpowiedzi w ,,necie". Gdyby tak było to nie zawracałbym nikomu głowy na tym forum.
W końcu kto pyta nie błądzi, ja jak widać zabłądziłem w to miejsce narażając się na pośmiewisko z powodu braku wiedzy na jaką cierpię wg ,,technika".
Po to mamy to miejsce i forum, by pytać w razie napotkanych problemów tych , którzy wiedzą lepiej lub mają większą wiedzę w jakieś dziedzinie fotografii.
Najwyraźniej tak nie jest, bo pojawia się problem wynikający z braku wiedzy i odpowiedzi ,,na siłę " i własną frustrację obracają w focha pytającego.
Mam ponad czterdziestoletnie doświadczenie w fotografii i z chęcią pomagam każdemu kto się do mnie zwróci z jakimś problemem w fotografii i nigdy nikogo z tego powodu nie narażam na pośmiewisko.
Dobrze się zastanowię nim następnym razem zadam pytanie i zabłądzę w obszar niewiedzy z konkretnym problemem.
Jeżeli komuś czegoś może się odechciewać to pytającym zadawać pytania, bo kto wie...
Pozdrawiam arbitra ,,Zdano" i mojego adwersarza. Przepraszam za sarkazm ale jest on uzasadniony, aczkolwiek niekoniecznie celowy. Kończę ten wątek definitywnie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie za bardzo wiem o co w tym sporze chodzi, ale wydaje mi się, że formą forum jest pytanie-odpowiedź, pomoc, wsparcie i jednoczenie poprzez to miłośników danego systemu.
Bądźmy dla siebie bardziej mili i wyrozumiali...
 
Instrofo  Dołączył: 13 Paź 2013
I tego się trzymajmy. Pamiętając, ze po to jest to miejsce by służyć wsparciem, pomocą i jednoczyć bractwo pod znakiem Pentaxa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach