Jaro  Dołączył: 12 Cze 2006
Ranking jogurtów, szamponów i innych dyfuzorów
Witam
Udało mi się zanabyć drogą kupna AF500FTZ i pewnie trzeba będzie dorobić dyfuzor.

Pochwalcie się jakie macie przetestowane jogurty/szampony/olejki do opalania które można zastosować jako bazę pod dyfuzor.
Pewnie zrobie też coś na wzór http://www.dforum.de/Technik/softbox/softbox.htm ale przyda mi się coś bardziej dyskretnego w najbliższym czasie.

Pozdrawiam
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Powtórzę zdanie (niczym forumową mantrę) gdzieś już coś było na ten temat. Aczkolwiek pudełko z linka fajnie wyszło. Zastanawia mnie tylko dlaczego coś nie mogę znaleźć na allegro takich większych dyfuzorów.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja polecam butelkę z Jonsona, mlecznobiałą, odcinamy szyjkę aby weszła na lampę, do środka wkładamy kartonik ze sreberkiem aby światło nie uciekało tyłem. W efekcie kartonik układa się w środku skośnie i odbija światło na całą powierzchnę boczną butelki.

Nieźle sprawdza się w makro, do portretów może być potrzebna większa powierzchnia.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Johnson's Baby Softwash... 250 czy 400ml? :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czytałeś Dtox - do portretów 400, do makro 250.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Michu napisał/a:
Czytałeś Dtox - do portretów 400, do makro 250.


eeee a gdzie moglem przeczytac? :-)
 
sauat  Dołączył: 25 Sie 2007
Na lampę Sigma 500 coś tam nakładałem kubeczek z jogurtu Danio - naprawdę rewelacyjny efekt, świetnie rozproszone, miękkie światło.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
dtox napisał/a:
Johnson's Baby Softwash... 250 czy 400ml? :mrgreen:

Na moją 360FGZ pasuje chyba ten mniejszy - to zdjęcie to rzeczywisty błysk wyzwolony na fotocelę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach