Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.K, w kontekście zdjęć wstawianych na forum ma to ogromne znaczenie - na tego typu zloty jeżdżą osoby aktywne - pod każdym względem: pokazywania prac, komentowania, dobierania uzasadnienia, teoretyzowania, pieczenia sernika... I wówczas, gdy np. taki Enzo napisze Ci (co u mnie zdarza się nader często): nie nadaje się nawet do albumu to wiesz, że pora zamienić aparat na szydełko.
Albo oczywiście możesz (to Twoja wolna wola) podobnie jak Wuzet produkować tylko i wyłącznie zdjęcia doskonałe.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Jednak w kontekście anonimowości poznanie 100 osób to bardzo nikły procent.

Nie zgadzam się. Te 100 osób to zazwyczaj aktywni użytkownicy forum a więc i Ci którzy udzielają się w wątkach fotograficznych. Poza Michem rzecz jasna który udziela się tylko na giełdzie warzywnej w temacie selera.
wuzet napisał/a:
Najlepiej jednak robic je tak jak ja. Dobrze i bardzo dobrze. Nikt nie krytykuje w tedy.

O to to!

Edyta:
Łącze się nam z Bydgoszczą zsynchronizowało.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
M.K. można funkcjonować tylko online i nie być anonimowym, jesli sie tylko chce. Dla przykładu, z nad dwóch teraz, Ty jestes bardziej anonimowy ode mnie. Widocznie Ci na tym zależy.

[ Dodano: 2015-05-26, 11:15 ]
Panowie, jak Was w większości lubie i szanuję na tym forum, tak zaczynacie demonizować kwestię spotkań forumowych. Jak by to było wręcz obowiązkiem aktywnego forumowicza. Nie każdy ma chęć, a bardziej możliwość uczestnictwa w takich spotkaniach. Nie róbcie z takich użytkowników gorszej kategorii.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.K napisał/a:
Jednak w kontekście anonimowości poznanie 100 osób to bardzo nikły procent.
Bynajmniej. Spotkałem osobiście ponad połowę aktywnych komentatorów zdjęć. Ba, spotkałem nawet Blesso ;-) Oczywiście nie na jednym spotkaniu. Wystarczy kilku komentatorów o różnym profilu. Nie musi to być bateria tysięcy ludzi. W tysiące to się liczy klieknięcia w lajki albo punkty 1-10. Komentarze sensowne to margines.

Dlatego najsensowniej jest się spotykać w gronie ludzi, oglądać odbitki, itd. Ale oczywiście to bardzo trudne. W moim rodzinnym mieście zarysowywał się klub fotograficzny (już nawet sobie długo działa), ale mimo moich prób nie chciał dyskutować o fotografii, tylko koncentrował się na plenerach, rywalizacji i technice. A dyskusje kończyły się na poklepywaniu po plecach.

To zatem nie takie łatwe.
Możne zrobić sobie portfolio i iść na przeglądy by posłuchać opinii fotografów. Bo żeby mieć mentora, to niestety już nie te czasy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Yyyy... myślę, że M.K chodziło bardziej o szersze gremium, niźli nasza społeczność - Behance, PlFoto, 35photo, 500pxl, etc. I w takim przypadku ma racje. Tak jak i racje mają osoby które się z nim nie zgadzają, ograniczając społeczność do naszego grajdołka.
I jeszcze jedno: nie zapomnijcie odbitek na PPD.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Drewno na ognisko będzie, więc chyba tylko na podpałkę.
 

aparat  Dołączył: 25 Paź 2013
Komentarze które znacznie odbiegają od pozostałych, analizuję z dużym dystansem.
Obiektywne spostrzeżenia staram się wykorzystać do robienia lepszych zdjęć.
Fota która wzbudzi emocje, nie nadaje się do kosza.
Zdjęcie które ma to "coś", jest bardziej wartościowe niż te które są tylko ładne.
Do niektórych zdjęć wracamy wielokrotnie, mimo że nie rozumiemy co w nich przyciąga nasz
wzrok.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Młoda osoba (raczkująca w fotografii) na forum "Fotopolis", wystawia swoje zdjęcia z prośbą o ocenę/krytykę. Po pewnym czasie przychodzi odpowiedź :
Cytat
"Nie znam sie na fotografii, ale się wypowiem"
Co za szczerość :-D

Cytat


Barrett, wychodząc z założenia, że krytyka artystyczna powinna przede wszystkim polegać na zadawaniu pytań, dokonuje ostatecznie przeglądu różnych stanowisk teoretycznych i sposobów ich konstruowania. Dzięki temu dobrze widać, jak wiele zależy od naszych wstępnych oczekiwań, założeń, czy – jakby to ujęli hermeneuci – przesądów, bez których rozumienie nie byłoby w ogóle możliwe.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
M.W napisał/a:
Młoda osoba (raczkująca w fotografii) na forum "Fotopolis", wystawia swoje zdjęcia z prośbą o ocenę/krytykę. Po pewnym czasie przychodzi odpowiedź :
Cytat
"Nie znam sie na fotografii, ale się wypowiem"
Co za szczerość :-D


Ale z drugiej strony np. bywa też, że największą widownię i komercyjny sukces odnoszą filmy przez zawodowych krytyków wręcz bezlitośnie wyśmiane... I jak dla mnie analogia z "milionami much" chyba niekoniecznie byłaby w takiej sytuacji uzasadniona...
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Rafi napisał/a:
Ale z drugiej strony np. bywa też, że największą widownię i komercyjny sukces odnoszą filmy przez zawodowych krytyków wręcz bezlitośnie wyśmiane... I jak dla mnie analogia z "milionami much" chyba niekoniecznie byłaby w takiej sytuacji uzasadniona...


A ja nie widzę tu sprzeczności, zresztą wykształceni krytycy też nie są nieomylni - oni poprostu mają większą szansę znalezienia pewnych wartości. Do znalezienia tych elementów są gruntowanie przygotowani. Inna sprawa, że odmienny jest gust miliona much wobec pozostałych gatunków (acz nie wszystkich).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Bardzo trafnie zdefiniowała problem żona prof. Bralczyka - sztuka niska od sztuki wysokiej różni się tym, że oglądanie tej pierwszej jej osobiście nie ubogaca. Dlatego fakt:
Rafi napisał/a:
że największą widownię i komercyjny sukces odnoszą filmy przez zawodowych krytyków wręcz bezlitośnie wyśmiane

nie oznacza, że były dobre a jedynie, że trafiły w gusta szerokiej publiczności. Zresztą jeśli np. korzystasz z portalu filmweb i cenisz sobie dobre kino, to zauważysz że ciekawe i warte obejrzenia pozycje rzadko dostają najwyższe noty.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
M.W napisał/a:
Młoda osoba (raczkująca w fotografii) na forum "Fotopolis", wystawia swoje zdjęcia z prośbą o ocenę/krytykę. Po pewnym czasie przychodzi odpowiedź :
Cytat
"Nie znam sie na fotografii, ale się wypowiem"
Co za szczerość :-D

To się nazywa efekt Krugera-Dunninga :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach