jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
kuti napisał/a:
Mam pytanie odnośnie K-50, podobnież obsługuje Flu Card, jaka jest funkcjonalność tych kart?
W K-50, podobna jak w innych aparatach innych producentów, dopiero od K-3 w górę można przy pomocy Pentaksowej wersji FluCard mieć LV i sterować aparatem przy pomocy np. smartfona.
 
akira  Dołączył: 23 Gru 2014
a po co taki temat? fotograficznie to przecież to bez większego znaczenia czy to będzie K-50, K-S2 czy nawet K-5II. różnice jakie są każdy widzi. nie potrafisz sam podjąć decyzji, nie kupuj bo to znaczy, że zawsze będziesz się zastanawiał czy dokonałeś właściwego wyboru. paradoksalnie wybór nie ma tu prawie żadnego wpływu na zdjęcia, które można popełnić :idea:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
akira napisał/a:
fotograficznie to przecież to bez większego znaczenia czy to będzie K-50, K-S2 czy nawet K-5II.
akira napisał/a:
paradoksalnie wybór nie ma tu prawie żadnego wpływu na zdjęcia, które można popełnić :idea:
Czyżby? :roll:
 
savage55  Dołączył: 25 Mar 2015
Akira ma rację, bo przecież samo body zdjęć nie robi. Dopiero połączenie obiektywu z body daje całość. A szkiełko potrafi dużo zamieszać !
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
savage55 napisał/a:
A szkiełko potrafi dużo zamieszać !
Podobnie jak body. Te korpusy dają różne możliwości pracy i obróbki, co zdecydowanie ma wpływ na zdjęcia, które można popełnić.
 

DanielZ  Dołączył: 07 Lut 2012
savage55 napisał/a:
Akira ma rację, bo przecież samo body zdjęć nie robi. Dopiero połączenie obiektywu z body daje całość. A szkiełko potrafi dużo zamieszać !

Ja bym do tego zestawu jeszcze fotografa dodał :)
 
adk11  Dołączył: 10 Lis 2007
Zrezygnowałem z zakupu k50 i ks2, jestem na kupnie k3 albo k5ii pojawiła się jeszcze możliwość wziecia nikona d7100 teraz jest keszbek 420zl, patrząc na zestawy body + sigma 17-50 pentax k3 wychodzi 5000 zł k5ii 4500 zł a nikon 4300 zł co radzicie? Chciałbym podjąć decyzję do soboty.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Bierz Nikona. Tani jak Samsung.
 
adk11  Dołączył: 10 Lis 2007
Pytam poważne, aparat kupuję na dłuższy czas ale mimo wszystko chcę wydać optymalnie pieniądze. Może ktoś miał podobny dylemat.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
adk11, Wszystkie 3 puszki są bardzo udane. Wg. mnie najlepszym z nich jest k-3, ale za to najdroższym wyborem.
Pytanie co chcesz fotografować, i ile możesz przeznaczyć na obiektywy, bo do nikona masz w dobrych pieniądzach 35/50/85 ze światłem 1.8.
Ale za to puszki pentaxa są naprawdę świetnie wykonane, co prawda nie miałem w rękach d7100, ale moją k-5IIs biła na głowę nikona d600 w tym aspekcie.
Do tego możesz łatwo podłączyć stare manuale i cieszyć się potwierdzeniem ostrości i stabilizacją.
A niedługo padnie argument przeciwko pentaxowi, że nie ma FF w systemie.
Ja na Twoim miejscu poszukałbym k-5IIs w dobrych $$
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
adk11, odpowiedz sobie na pytanie , co najbardziej wq*ia Cię w K 10d : AF, niskie użyteczne ISO, brak ruchomego telewizora ? Potem zanim wydasz pieniądze, pomacaj rozważane korpusy "na żywo" i podejmij decyzję. Gdy żle wybierzesz, to pretensje będziesz miał tylko do siebie. :evilsmile: :mrgreen:
Tak na serio : jak często brakowało Ci dotychczas ruchawego "telewizora" ? Może się okazać, że najbardziej przyzwyczxaiłeś sie do górnego wyświetlacza i 2 kółek nastawczych. ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
"Optymalne pieniądze" to dziś warto wydać na zestaw: K-50+18-55WR+ DA 50/1.8 za 2300pln w Euro AGD ( TU biały a czarny jeszcze tańszy bo za 2258pln ).
Oczywiście wspomniana przez wnioskodawcę Sigma 17-50/2.8 spisze się bardzo dobrze w duecie z każdą puszką [ po kalibracji ? ;) ], ale to chyba nie jedyny obiektyw, który warto mieć w torbie?
Oczywiście problemem może być "pierwsze wrażenie" po wzięciu do ręki aparatu innego niż K10D ( brak "mięsa", oszczędności itp drobiazgi). Ale do K-50 chyba można się przyzwyczaić.
Albo i nie - bo brak górnego wyświetlacza niektórych (np mnie) uwierałby bardzo.
12-bitowe RAWy już mniej, ale SAFOX "tylko" z -1EV już bardziej obcierałby piętę.

K-5II wart jest zainteresowania, ale nie "po tych pieniądzach".
K-3 nie daje aż tyle, by nie zaczekać na mała obniżkę cen.
KS2- jeszcze nie teraz. Jeszcze chwilkę.
D7100 - hmmm dobry wybór. Może lepszy niż K-50. Ale swego K-5II bym na niego nie zamienił.

Wszystko zależy oczywiście od tego- do czego to ma być aparat.I co jeszcze do niego będzie podpięte i ...za jakie pieniądze? Oraz co masz i co jeszcze chcesz mieć ?

 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Blesso napisał/a:
K-3 nie daje aż tyle, by nie zaczekać na mała obniżkę cen.


To prawda i nieprawda zarazem, bo jest to model najbardziej perspektywiczny ze wszystkich moim zdaniem podanych. Chcesz robić sport? Masz dobry AF i o wiele lepszy fps niż eNka.

Chcesz robić ptaki? Też możesz, z nowymi szkłami AF będzie śmigał. 24 mega pozwolą uzyskać więcej niż z K-5 II.

Robisz timelapsy? No to masz 4k interwał ;)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
K-5II jak dla mnie jest optymalnym aparatem do tego, do czego go wykorzystuję.
Czyli do "niczego".
Ale za to wiem, że mam to co chcę, bo więcej już nie potrzebuję.
I z takiej to niskiej pozycji oceniam to co jest dziś na rynku.
Pytanie nasuwa się wszakoż takie - czy inni też mają sprecyzowane potrzeby by wskazywać 2 puszki wiele się od siebie nie różniące i wybierać w sumie tylko pomiędzy stajniami.
Oczywiście te "małe różnice" pomiędzy Pentaxem a Nikonem ( K-5II/K3 vs D7100) są do rozdmuchania, ale nie sądzę by ktoś, kto przez lata latał z DA 18-55 nagle wylądował z super zestawem od Nikona twierdząc, iż Pentax jest dwa pułapy niżej.
K-3 ma jeszcze potencjał spadkowy ( jeśli chodzi o cenę) . Jego optymalny poziom wg mnie to 3200pln( za body). Bo cena z DA 18-55WR jest nawet jak na dzisiejsze warunki lekko przesadzona. Choć jeśli spojrzymy na wartość cenową K-3II (~4300 pln za body) to i tak te ~600pln za brak lampy ale za "śledzenie gwiazd" w stosunku do K-3 to wielkiej różnicy nie robi.
Ale tak jak wspomniałem ....jeszcze nie teraz.
K-3 jest niezły, może nie tak jakby sobie wyobrażał to posiadacz K-5II, ale czy 2250pln z K-50 z dwoma słoikami to nie jest dobra cena? ;)
Po zakupie tego zestawu można sprzedać te obiektywy i mieć Sigmę jeszcze taniej.
 
adk11  Dołączył: 10 Lis 2007
Aparatu używam głównie do dokumentowania swoich dzieci, k10d mam może 2 na 10 które mnie zadowalają pod kątem ostrości, obiektyw myślałem mieć jeden albo sigma 17-70 2.8/4 albo 17-50 2.8.
k50 miałem w rękach i af nie zachwycił mnie.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
2 ostre zdjęcia na 10 z Kadyszki?
Nie masz przypadkiem uszkodzonego aparatu lub obiektywu(ów)?
;)
Ale rozumiem, iż mówimy o zdjęciach pociech w wieku "wszędobylsko-wyścigowym"?
AF to parę aspektów.
1. Silnik napędu/przesuwu soczewek.
Motory wbudowane w Pentaxach przyśpieszyły. Są "mocniejsze" i to czuć. Dzięki temu np już K-7 o wiele żwawiej "kręcił" obiektywem niż wiekowy K100D Super.
2. Sam moduł SAFOX też ewoluuje, może nie aż w tak widoczny sposób jeśli chodzi o AF-C ( choć K-3 dostał podobno mocniejszego kopa w tym względzie), ale doostrzanie nadal pozostało i realizowane jest ono za pomocą polityki "mniejszych kroczków". Tu porównanie z innymi aparatami (konkurencji) może dawać wyniki obniżające rangę Pentaxa gdyby nie jeden aspekt pracy nowych Safoxów. Celność! Jeśli obiektyw nie przeszkodzi to nowe Pentaxy przeważnie( w większości przypadków) trafiają w punkt.
O czułości modułów nie będę się wypowiadał, ale -3 EV SAFOXA X czasami jest przydatne.

Jeśli AF K50 Cię nie zachwycił- to tak zapytam : a brak tego zachwytu osiągnąłeś z jakim obiektywem?
Minusem systemu Pentaxa jest dosyć niewielka ( jak na razie) ilość obiektywów z cichymi i szybszymi silnikami.
Są oczywiście wyjątki, że nawet śrubokręt prędkością może błysnąć ( DA35/2.4 lub 21/3.2) ale jest sporo szkieł ( innych producentów), które bzyczeniem nie denerwują a i żwawsze konstrukcje mają ( choćby wspomniany HSM w Sigmie 17-50).

Gdzieś tam doczytałem, że masz manualną 50kę i tele 70-300?
Na zmianie systemu więc nic nie tracisz.
Jeśli masz określoną kwotę ( ~5k pln) to faktycznie masz pole do popisu. I nie mówię tu tylko o Pentaxie czy Nikonie bo np pierwszy Canon 7D to 3500 złotówek.
A może któryś z szybkich bezlusterkowców by Ciebie zainteresował?
A może używane body?
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Pentax teraz też ma cashback, ale niestety nie w Polsce http://www.pentaxforums.c...ummer-2015.html
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
ciekawe czy cashback będzie również w Polsce?
przydałoby się, nawet z takiej przyczyny, że inni producenci aparatów mają i dla wielu konsumentów to jest jeszcze dodatkowym powodem niewybierania Pentax'a :evil:
 
adk11  Dołączył: 10 Lis 2007
Belisso, k50 miała podpiety 18-105 pentax ten długi.
Najmłodsze dziecko skończy za chwilę 2 lata i nie ma czasu pozowanie do zdjęć.

Swoją drogą jak działa af w k3 i k5ii?, też na zasadzie dobiegania ostrzy?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Nie wiem czy to do mnie było, ale z suplementami diety o nazwie Belissa nie mam nic wspólnego ;)
Z Pentaxem też nic nie mam, ale go mam.
I AFw tym aparacie nie przeszkadza mi, choć zdarzały się chwile kryzysu.
AF w moim K-5II jest na tyle dobry, że na pewno 3-4 fotki na 10 ostre mam;)
A tak poważnie.
Pentax doostrza. Nie ma tego wziuuut ...pik znanego z innych puszek( choćby Canona 40D), jeden (najczęściej) krok w tył rzadziej dwa kroczki i pik.
Czas jaki wymagany jest do poprawnego ustawiania ostrości skracał się z każdą posiadaną przeze mnie puszką ( K100D/K-7,K-5/K5II).
Jest to związane zapewne z modułem AF ( jego oprogramowaniem) jak i silnikiem w body.

Jeśli popatrzysz na napęd obiektywów i porównasz choćby Sigmę 70-300 lub Pentaxa 55-300 napędzane przez wolny silnik umieszczony np w K100D i obiektyw o podobnym zakresie ogniskowych Nikkor 70-300 VR, którego szkła poruszane są za pomocą szybkiego silnika SWM to nie trzeba być fachowcem, by stwierdzić iż Nikon( jakikolwiek) szybciej ustawił ostrość.

Dlatego body to jedna broszka, a druga to szkła.
DA 18-135 uważany jest za dosyć "szybkie" szkło, dlatego dziwię się, że w porównaniu Z Twoim zestawem K-50+w/w obiektyw nie zauważyłeś różnicy w pracy AF ( i pewnie całości zestawu).

I nadal mi się nie chce wierzyć, że masz tak mała skuteczność w uzyskiwaniu ostrych fotek.

Jeśli jednak AF jest dla Ciebie priorytetem, pomyśl o używanym Nikonie D300 i np obiektywie 18-105 ( to taki "budżetowy" zestaw).

Ale jeśli pentaxową ojczyznę masz w sercu to popatrz na K-3 (wersja pierwsza).
Cena jak na razie jeszcze wysoka. Ale parametry "na czasie" i AF pewnikiem jeszcze lepszy niż w K-50/K-5II.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach