sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
janek_wu,

Proszę bardzo w wersji FULL :-D

Odszumianie standardowe z LR, czyli bez ruszania ...

Noelia

S.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
sycamor napisał/a:
janek_wu,

Proszę bardzo w wersji FULL :-D

Odszumianie standardowe z LR, czyli bez ruszania ...

Noelia

S.
Dziękuję, byłem ciekawy ISO6400, bo na ogół używam maks. 3200. Ogólnie całkiem nieźle, widzę że nie ma się co obawiać takiej czułości. Co do zdjęcia, jak dla mnie nie jest płasko oświetlone, uważam że w sposób naturalny są podkreślone rysy twarzy dziewczyny. Jedynie cienie są trochę zbyt wyraziste, ale w tej sytuacji to nieuniknione.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Zgadzam się z Tobą,

myślę, że można używać ISO 6.400, zawsze delikatnie można to potem odszumić, oczywiście tracąc lekko na ostrości, ale takie zdjęcia lubią miękkość ...

Oświetlenie, jak pisałem wyżej, z jedną lampą na sankach, pomimo dyfuzora, raczej inaczej nie wyjdzie ...

Dla odmiany coś już bez lampy :



Większe tu

S.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Dziwnie wygląda twarz tej Pani, czy podłoga tam świeciła? Mam wrażenie jakby dominującym światłem była jarzeniówka leżąca na podłodze. Widzę dziwnie cienie nad ustami i nad policzkami, ale może mi sie zdaje? :roll:
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witaj,

jesteś blisko, na tarasie były postawione świecące kanapy, stąd takie światło ...

S.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Trafiłem na test nowego (przedprodukcyjnego) cudeńka od Fuji. Jak pisze autor, najlepszy XF wypuszczony do tej pory. Szkoda tylko, że taki wielki.
http://jonasraskphotograp...90mm-f2-review/
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
sycamor napisał/a:
Proszę bardzo w wersji FULL :-D
Jakościowo - tragedia. Oświetleniowo równie źle, niestety.
janek_wu napisał/a:
Co do zdjęcia, jak dla mnie nie jest płasko oświetlone, uważam że w sposób naturalny są podkreślone rysy twarzy dziewczyny.
Dobre... :lol: :-P
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Tragedia ?

Wiadomo, było wysokie ISO, na światło nie miałem zupełnie wpływu poza lekkim dopaleniem lampą i to na sankach ...

Przy tak mieszanych warunkach uważam, że jest przyzwoicie, to nie jest zdjęcie do CKM czy innego Playboya ;-)

S.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
sycamor napisał/a:
Tragedia ?
Jak na ISO6400? Tak.
sycamor napisał/a:
na światło nie miałem zupełnie wpływu poza lekkim dopaleniem lampą i to na sankach ...
Więc tym bardziej jakość powinna być lepsza niż zazwyczaj na takiej czułości.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jaad75 napisał/a:
Jak na ISO6400? Tak.

Żeby daleko nie szukać - poczciwe, stare K-5 lepiej sobie radzi na tej czułości. A ten tutaj X-T1 kosztuje więcej od K-3...
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Enzo napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Jak na ISO6400? Tak.

Żeby daleko nie szukać - poczciwe, stare K-5 lepiej sobie radzi na tej czułości. A ten tutaj X-T1 kosztuje więcej od K-3...

no co wy - wszyscy chcą Fuji - ludzie rezygnują z wypasionych luster Canona i Nikona i kupują Fuji. Fuji ma wszystko najlepsze: korpusy vintage, matryce, JPEGi, szkła. A przecież Pentaxa nikt nie chce (podobno).
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Mnie się ogólnie Fuji jako system bardzo podoba, ale nazywajmy rzeczy po imieniu - w przypadku tego zdjęcia jakość jest fatalna.
Tyle, że niekoniecznie winiłbym za to jedynie aparat...
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Żeście się tej czułości czepili. ;-) Widać wyraźnie błędy w obróbce, które spotęgowały szumy w cieniach. Ale nie o to chodziło, tylko o ogólne wrażenie z wykorzystania małej, chińskiej lampy za 80$. Ze stwierdzeniem że jest tragedia się nie zgodzę, tragedia by była gdyby zdjęcie zostało wykonane na niskiej czułości. ISO6400 też zostało tutaj zastosowane niefortunnie, można było spokojnie użyć ISO3200, byłoby znacznie lepiej. Zdjęcie wymaga troszeczkę zabawy na krzywych w PS i usunięcia czerwonej dominanty, ale to są takie oczywistości że nie warto wspominać. Byłoby dobrze zacząć od ponownej obróbki pliku który został zarejestrowany na karcie SD. Ale i z tego, który tutaj kolega sycamor zamieścił, można po małym retuszu, przyzwoite zdjęcie do albumu naświetlić. Do formatu A4 szum jest praktycznie niewidoczny, ale i tak pixel-peeperowcom będzie doskwierać sama świadomość jego istnienia. :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
janek_wu napisał/a:
Ale nie o to chodziło, tylko o ogólne wrażenie z wykorzystania małej, chińskiej lampy za 80$.
Mała chińska lampka, przy ISO6400 staje się całkiem mocnym źródłem światła, ale tu problemem jest przede wszystkim brak szczegółów i różowy budyń na twarzy (czyli w okolicach tonów średnich), plus szumy, nie tylko w najgłębszych cieniach (gdzie można dopatrzeć się śladów bandingu), ale w całym ich zakresie. Dodatkowo szum ten ma brzydką gruboziarnistą strukturę, której spodziewałbym się raczej działkę wyżej.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Czołem, i ja dałem się nabrać na marketing Fuji.

zobaczymy co dalej, gdyż ostatnio przesadziłem z waga i z ilością szpeja, dlatego teraz mega lajtowo bo sama pucha i KIT :) 18-55.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Teraz jakaś promocja jest, prawda? Ile dałeś?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Benek,

Jest, np. tu.

S.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jakoś promocji na X-T1 + 18-55 nie widzę. Dostępny jest tylko tercet X-T1 + 18-55 +35.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
No to musisz poczekać ;-)

Może jeszcze coś nowego ogłoszą przed Gwiazdką ...

S.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Benek, mnie pytałeś?

Kupiłem nierozpieczętowaną nówkę ale z drugiej ręki.
Jak na razie szału niema z przewagą w kierunku daje radę, AF czasem się pomyli, albo ja dup... jestem.
Kolory OK choć nie widzę tych legendarnych czad-kolorów w Fudżikowych JPG prosto z puszki.

Symulacja Classic Chrome za mdły, choć może się podobać, Velvia za bardzo j**... Astia czyli base profil w JPG daje najbardziej naturalne.

Generalnie gdy ktoś miał doczynienia już z DSLR i jego "dwoma kółkami" np. w C lub N (w Oly myślę, iż działa to podobnie) to niech się zastanowi 5 razy czy aby ten "old skool" to nie będzie strzał w kolano ;) niby działa ale dla mnie to przesiadka o 180 st., wszystko w druga stronę ;) od zooma po pierścień przysłony.

I sam X-trans sprawia wrażenie, iż od razu daje to co w C jest jeszcze do wyciągnięcia ALBO nie ma czego wyciągać bo dupna matryca z tego X-transa ;).

Do moich pstryków daje radę ;).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach