Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Pentax MZ-30 czy MZ-60
Witam,
postanowiłem kupić sobie tanią analogową puszkę z af. Po przeglądnięciu portali aukcyjnych wybór zawęził się do MZ-30 i MZ-60. Obie puszki można znaleźć w zestawie z P 35-80 za ok 200zł. Pytanie co wybrać? Po analizie na forum naszych braci zza oceanu bardziej przychylne opinie chyba zbiera mz-30 i dodatkowo obsługuje również szkła serii A. MZ-60 ma z kolei wstępne podnoszenie lustra i jakieś inne bajery.

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Robson, dolicz jeszcze ewentualny koszt naprawy zębatki czyli jakieś 250 zł.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
To już mi się średnio ten interes podoba. Nie mam już obiektywów z pierścieniem przysłon i dlatego myślałem nad czymś z af do zabawy.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dlatego bezpieczniej kupić coś z serii Z lub SF ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Robson, ewentualnie rozważ zakup czegoś pokroju MZ-3 lub MZ-6 z już uszkodzonym napędem lustra. Po serwisie będziesz miał świetny korpus i spokój na lata.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Robson napisał/a:
dodatkowo obsługuje również szkła serii A
Jakiś błąd -pracuje tylko ze szkłami z A. MZ-60 zresztą także. MZ-3 z obiektywami bez pierścienia pracuje tak jak i MZ-5, czyli kiepsko - tylko na Tv. Poszukaj *ist-a. Tam zębatki nie padają, czasem jedynie przycisk spustu. :-P
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Brać MZ5N, albo Z1 albo Z1P, ewentualnie taniej coś z serii SF - stanowczo niedoceniane korpusy jak za taką cenę.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Ostatecznie padło na mz-7 z forum- czekam na przesyłkę i zaczniemy zabawę:)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Robson napisał/a:
Ostatecznie padło na mz-7 z forum- czekam na przesyłkę i zaczniemy zabawę:)

Robson napisał/a:
Sprzedam MZ-7 !!! ;)

Oj, chyba się zabawa nie spodobała… ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach