roro  Dołączył: 13 Mar 2010
Aparat z Japonii polskie menu
Witam, chcę kupić aparat z Japonii, który ma tylko japońskie menu. Czy jest możliwość wgrania polskiego menu? Serwis Apollo informuje, że się nie da.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
roro, raczej się nie da w Polsce. Może w Japonii da się to zrobić ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
To jest kwestia zmiany regionu w menu serwisowym - firmware jest identyczne. Zresztą azjatycki region ma o ile mi wiadomo możliwość ustawienia angielskiego i nie ma najmniejszej potrzeby kaleczenia aparatu polskim.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Ja kupowałem k-5IIs w Japonii i miałem wgrane polskie/angielskie menu. Ale ponoć nie wszyscy producenci pozwalają na coś takiego - o czym bardzo miły Pan w sklepie poinformował, gdy znajomy zastanawiał się na A7
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Nie ma czegoś takiego, jak "wgrane" inne menu - zmienisz kod regionu w serwisowym i przy tym samym firmware pojawi Ci się inny zestaw języków do wyboru. Dziwne, że serwis Apollo o tym nie wie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jaad75, na pewno wie. Ale jeśli "nie da się" tego zrobić, to może klient kupi jednak w Polsce... czysty handel
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
espresso napisał/a:
Trudno aby odpowiedzieli iż nie maja w tym żadnego interesu...
Nie dbają zupełnie o PR. :-/
Motyl napisał/a:
Ja kupowałem k-5IIs w Japonii i miałem wgrane polskie/angielskie menu.
Kupiłem olka XZ-2 i też polskie menu było w opcjach. Nawet nie pomyślałem ze mógłby z tym być problem. Ostatecznie chodziłby na angielskim.
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Re: Aparat z Japonii polskie menu
roro napisał/a:
Serwis Apollo informuje, że się nie da.

W ramach serwisu gwarancyjnego pewnie "nie da się". Za kasę pewnie dało by się ale z zastrzezeniem utraty gwarancji.

Poza tym można by było zrobić downgrade do podstawy a nastepnie upgrade firmware pobierając odpowiedni plik ze strony producenta.
A jeśli ten zabieg nie pomoże to tak jak kolega wyżej napisał - zmiana kodu.

W dobie internetu wszystko da się zrobic tylko trzeba mieć odpowiednie " instrumenty".
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
jaad75 napisał/a:
To ile mi wiadomo możliwość ustawienia angielskiego i nie ma najmniejszej potrzeby kaleczenia aparatu polskim.


Co miałeś na myśli pisząc po polsku te słowa?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
errorbypixel napisał/a:
Za kasę pewnie dało by się ale z zastrzezeniem utraty gwarancji.
To nie ma nic wspólnego z gwarancją. Zmiany w kodzie regionu są nie do sprawdzenia, to tylko ustawienie w Debug Menu.
errorbypixel napisał/a:
Poza tym można by było zrobić downgrade do podstawy a nastepnie upgrade firmware pobierając odpowiedni plik ze strony producenta.
Nie ma potrzeby, firmware są takie same dla wszystkich regionów - odpowiedni zestaw uruchamia kod regionu w ustawieniach aparatu (bodaj 00 uruchamia wszystkie języki).
tomek_j napisał/a:
Co miałeś na myśli pisząc po polsku te słowa?
To, że polskie tłumaczenie jest zwyczajnie kiepskie i aparatu o wiele szybciej i wygodniej używa się z angielskim. To zresztą tyczy się większości sprzętów elektronicznych, czy oprogramowania - angielski o wiele lepiej nadaje się do ich obslugi.

[ Dodano: 2015-07-03, 13:07 ]
A w azjatyckim ustawieniu angielski jest:
 

roro  Dołączył: 13 Mar 2010
jaad75 w Twoim przykładzie jest koreański i dwa chińskie, w wersji japońskiej jest tylko język japoński nie ma angielskiego.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
roro, co nie zmienia faktu, że po ustawieniu 00 w Debug Menu będą wszystkie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach