And  Dołączył: 07 Mar 2014
  Drzewa
Nieraz trudno przejść obojętnie - niby drzewo jak drzewo ale warto utrwalić ciekawy okaz.
Zachęcam do pokazania swoich spotkań z drzewem (nie dotyczy sytuacji w ruchu drogowym :-D ):

1


2


3


4


5


6
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Super pomysł.

Nie wiem jak Wy się na to zapatrujecie, ale może warto opisać zdjęcie w przybliżeniu, gdzie było robione?



Las okolice Wyszkowa
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Dawno temu szperając w antykwariacie znalazłem niemiecką broszurkę pod tytułem (w tłumaczeniu) "Drzewo w krajobrazie". Publikacja jeszcze przedwojenna i żałuję teraz, że nie kupiłem, ale wtedy ten temat nie bardzo mnie interesował. Oczywiście wszystkie zdjęcia w tej książeczce były czarno białe, ale zadziwiło mnie, że dysponując materiałem monochromatycznym, kilkoma filtrami i operując głębią ostrości można zrobić tak wspaniałe zdjęcia. Pomimo tej niewątpliwej "wizualnej atrakcyjności" przedstawionych wyżej zdjęć (kolor, nienaganna ostrość itd.) tamte czarno białe wywarły na mnie o wiele większe wrażenie.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
 

And  Dołączył: 07 Mar 2014
zloty_2000 napisał/a:
Super pomysł.

Nie wiem jak Wy się na to zapatrujecie, ale może warto opisać zdjęcie w przybliżeniu, gdzie było robione? ...

Ok, opisy do mojego pierwszego postu - miejsca wg numeracji:
1 - Indie, Jajpur
2 - Nad rzeką Obrą
3 - Nad rzeką Krutynią
4 - Sandomierz - Wąwóz Królowej Jadwigi
5 - Indie, Delhi
6 - Indie, Koczin.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
No, moje zdjęcie to okolice pól irygacyjnych koło Rędzina, który praktycznie graniczy z Wrocławiem. Północny zachód.
Historyjka.
Miał pewien człowiek wtedy stado owiec, które wypasał właśnie na tych terenach. W Rędzinie ostatnimi laty sporo osób wybudowało nowe domy. Pan właściciel zwierzaków trzymał je w jakiejś stodole. Śmierdziało i przeszkadzało to sąsiadom. W końcu zawiadomili odpowiednie służby i owce zabrano (podobno były źle traktowane). Pasterz chyba został zatrzymany bo przy całej akcji nieco nawywijał. Potem został wypuszczony i co dalej nie wiem. Wszystko to wyczytałem z internetów dla lokalsów.
Teraz zdjęcie. Martwy dąb znałem i wielokrotnie fotografowałem. Tego dnia jednak zastałem koło drzewa starego Mercedesa z przyczepą kempingową (przyklękłem z wrażenia). Na fotografii przyczepa stoi tyłem i zasłania auto. Na odbitce słusznej wielkości widać lusterko samochodu. Zrobiłem zdjęcie. Akurat wiatr gnał chmury odpowiednio co prawie nigdy się nie zdarza. Czas naświetlania kilka minut, filtr podczerwieni (bo zdjęcie w podczerwieni). Obiektyw Tokina 24/2.8, który dostałem w prezencie na PPD od Wallace'a. Świetne szkło dla mnie. Ulubione do IR. Idziemy dalej. Chciałem zrobić następną fotkę z boku by uwiecznić Merca, a tu przyszedł kierowca z psem. Wsiedli i odjechali. No cóż w krajobrazie trza być szybkim. Prawdopodobnie to był hodowca owiec z dobytkiem w przyczepie.
 

And  Dołączył: 07 Mar 2014
Czyli prawdopodobny epilog historyjki o owcach i ich pasterzu:
- A sąsiedzi, właściciele nowych domków żyli długo i szczęśliwie.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Re: Drzewa
And napisał/a:
Nieraz trudno przejść obojętnie (...)

Co prawda, to prawda. Często drzewa są... po prostu niesamowite :-)
Drzewo bywa jednym z nielicznych powodów, dla których potrafię się zatrzymać pędząc autem, zawrócić i po prostu popatrzeć. Pooglądać.
Ale zdjęcia robię rzadko. Bo zwykle nie jestem zadowolony z efektu :-)
Do samotnego drzewka poniżej podchodziłem kilka razy i niestety nic ciekawego nie wymyśliłem...


Lokalizacja: Çiftlik, Turcja
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja miałem kiedyś okazję być świadkiem nieprawdopodobnego teatru cieni. W roli głównej jodły rosnące na zboczach Okola.



 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
White napisał/a:
No, moje zdjęcie to okolice pól irygacyjnych koło Rędzina [ciach]

Dałbym głowę, że widziałem bardzo podobne zdjęcie na jakiejś aukcji...

 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ten prastary kasztan pamięta odległe czasy, kiedy o Pomorzu się w Polsce jeszcze nie śniło.
Stoi na terenie dużego, poniemieckiego gospodarstwa. Nieruchomość tę nabyła moja siostra jakieś 20 lat temu. Dom i otoczenie narodziły się jakby od nowa, z ruin dźwignął się stary dom, w pełni już nowoczesny i spełniający wyszukane standardy, choć na zewnątrz wyglądający jak dawniej. Świetne miejsce na całoroczny wypoczynek (centralne ogrzewanie też jest), a do brzegów Bałtyku zaledwie kilka kilometrów.
Tylko strach pomyśleć, jakich szkód może dokonać stary kasztan, gdy jego stare konary ulegną wichrom i zwalą się na dom.
Na razie trzyma się. Twardziel.

Zdjęcie oczywiście na kliszy.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Wejście na bałtycką plażę, do niedawna jeszcze dziką.
Drzewa tworzą tutaj szczególny nastrój, któremu trudno pozostać obojętnym.
Ale jedynie (niestety) poza sezonem urlopowym.



A to już cyfra.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
And napisał/a:
zloty_2000 napisał/a:
Super pomysł.

Nie wiem jak Wy się na to zapatrujecie, ale może warto opisać zdjęcie w przybliżeniu, gdzie było robione? ...

Ok, opisy do mojego pierwszego postu - miejsca wg numeracji:
1 - Indie, Jajpur
2 - Nad rzeką Obrą
3 - Nad rzeką Krutynią
4 - Sandomierz - Wąwóz Królowej Jadwigi
5 - Indie, Delhi
6 - Indie, Koczin.


Tych Indii Ci zazdroszczę, podchodziłem ze 3 razy ale zawsze mi coś wyskakiwało, a teraz to niestety synek musi być dużo starszy by można było się tam wybrać...
Jeśli jeszcze bym mógł spytać Ciebie - to było jakoś niedawno kiedy zawitałeś w tamte rejony Świata?

Benek Wyglądają te drzewa aż nierealnie. Dla mnie świetnie to wygląda
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Trochę lasu . . . .

1


2.


3.


Z drzewami, oczywista.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Jesli ma być egzotycznie to roślinka z Kambodży
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Podstawa drzewa to podstawa:


I jeszcze:


I...:
 

And  Dołączył: 07 Mar 2014
zloty_2000 napisał/a:

Tych Indii Ci zazdroszczę, podchodziłem ze 3 razy ale zawsze mi coś wyskakiwało, a teraz to niestety synek musi być dużo starszy by można było się tam wybrać...
Jeśli jeszcze bym mógł spytać Ciebie - to było jakoś niedawno kiedy zawitałeś w tamte rejony Świata?

Zdjęcia z Indii są z lutego / marca 2015.
Dorzucę jeszcze z tych klimatów:

1 Drzewo tak rozłożyste, że trudno o większą "rozłożystość":


2 Kokosy są ale wielkjich „kokosów” z nich nie ma


3 Kwiat bananowca


4 Bez komentarza
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
1. platan - na pewno nie tak rozłożysty jak powyżej, ale za to bliżej (Wyspa Św.Małgorzaty - Budapeszt)


2. tamże - drzewo po doświadczeniach życiowych
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Szczecińskie platany

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach