MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
tengo napisał/a:
Tampon to kolos jakich mało - w dodatku z wolnym (bo nie oszukujmy się - wolnym) autofokusem. Do sportu się nie nadaje, do zdjęć ptactwa tak samo. Kupiłem go bo byłem ciekawy jak się z takim pracuje i niestety nie jestem aż tak zadowolony jak myślałem


Spróbuj przetestować SMC-P F 4-5,6/70-210. Jeśli F 2,8 w całym zakresie nie jest Ci potrzebne, to ten staruszek na pewno Cię zaskoczy jakością obrazu w całym zakresie ogniskowych i współpracą z K 5 IIs. A masę ma ....zaskakującą. ;)
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Kilka dni temu udało mi się zakupić używanego (jednak w stanie idealnym) Pentaxa SMC DA 70mm f/2.4 limited i teraz czekam na paczuszkę z nim. A tamron właśnie jest wystawiony na sprzedaż. W późniejszym czasie będę polować na 15mm limited i 35mm (jednak tutaj się zastanawiam czy brać wersję macro czy zwykłą)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
tengo napisał/a:
35mm (jednak tutaj się zastanawiam czy brać wersję macro czy zwykłą)


Rozważ jeszcze 40mm - zarówno wersja LTD, jak i XS zaskakują wymiarami i jakością obrazu ;-)
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Też myślałem nad 40mm ltd, ale jest troszkę za drogi jak na tą chwilę. Dopiero w przyszłym roku będę mógł wydać troszkę kasy na kolejne szkła, bo teraz zbieram na samochód, więc bardziej zależy mi na "wymianie z niewielką dopłatą" niż na kupowaniu :p
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Re: Przesiadka
Benek napisał/a:
Zestaw podróżny: OM-D E-M5 + 9-18 + 14-150 II (kupiony z cashbackiem). Czuję, że będzie idealnie. :-)


Będzie pod warunkiem że trafisz tutaj:


:)

[ Dodano: 2015-08-13, 12:41 ]
tengo napisał/a:
Też myślałem nad 40mm ltd, ale jest troszkę za drogi jak na tą chwilę. Dopiero w przyszłym roku będę mógł wydać troszkę kasy na kolejne szkła, bo teraz zbieram na samochód, więc bardziej zależy mi na "wymianie z niewielką dopłatą" niż na kupowaniu :p


Jeżeli na kasce zależy to polecam do rozważenia to czym powyższa fotka została pstryknięta tylko może z innym szkiełkiem (szkiełkami).
Funkcja wykrywania Benka jest super:)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
'świeżo wędzone ryby' != 'świeże wędzone ryby'
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja widziałem w weekend reklamę smażalni
"polecamy świeże ryby prosto z kutra"

Polecać to pewnie polecają, nie ma się co dziwić. Ale raczej nie sprzedają ;-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ja na wycieczki i do "mienia" przy sobie, gdy zachodzi możliwość, że chcę lepiej niż sony rx100 to miałem samsunga nx1000 + 16 i 30. Teraz zamieniłem na NX300, bo chciałem odchylany ekran i liczyłem na lepsze iso. Przeżułem szok porównując wysokie czułości, ale może nowy nabytek miał już zjechaną matrycę. Niemniej zlikwidowano tu forum samsunga i nie mam gdzie się poradzić, pożalić. Generalnie chodzi mi o to, że wybierałem bardzo lekkiego bezlusterkowca z lekkimi i dobrymi stałkami. Do zestawu 16 mm i 30 mm doszły jeszcze 20 mm (okazyjna cena) i 45 mm. Te jednak sprzedałem uważając, że nie ma co zagęszczać ogniskowych (nawet jak cena okazyjna) poza tym nie warto sprzeniewierzać się bezlusterkowemu minimalizmowi. Został więc korpus + dwie optymalne stałki i takie rozwiązanie sprawdza mi się fenomenalnie. Na niskich iso wymiata detalem (nie detale) a po ćmoku bardzo daje radę. Pomimo, że jest to mały i lekki zestaw jest niesłychanie uniwersalny. W tym roku udało mi się z wyjazdu takie zdjęcia przywieźć z tego zestawu:
https://www.flickr.com/ph...157654003893074

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach