bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 401
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc401.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 26.07.2015 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc401_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc401_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc401_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc401_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
O w mordę, zaj.ebiste zdjęcie na RAW Challenge :-) kto jest autorem? Proszę się zgłosić :-)
 
Antoni  Dołączył: 27 Maj 2014
hitman1986, zdjęcie było ostatnio w temacie PEN7AX
 
mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
a dzięki, to moje :-)
w lipcu wymieniłem przedpotopowy komputer na normalny i mogę w końcu 'wołać' rawy, więc dopiero zaczynam zabawę i dlatego chciałem zobaczyć, co bardziej obeznani koledzy potrafią z tego wyciągnąć.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
mateo#, gdzie zostało zrobione to zdjęcie?
 
mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
zdjęcie jest z Nosala, nie miałem wtedy czasu gdzieś głębiej uderzyć, mimo ogromnych chęci.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
W Tatrach. Moje podejrzenie to, gdzieś z Nosala
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc401.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc401.zip

1. Antoni


2. Blesso


3. Chosen


4. errorbypixel


5. hitman1986


6. izbkp


7. latarnik


8. marooned


9. mateo


10. mr.ra66it


11. powalos
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Najbardziej podoba mi się praca Blesso. Szczególnie kolor nieba, chociaż w cieniach brak-moim-zdaniem nieco szczegółów. Tylko, czy ktoś o tej porze widzi te szczegóły ? Bardzo mnie ciekawi jak osiągnąłeś taki efekt. Pzdr.
 
mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
Mi też najbardziej podoba się wersja Blesso :-B
Próbuje teraz taki kolor nieba osiągnąć, ale nie do końca mi wychodzi. A cieni - jak dla mnie - to tu nie ma sensu wydobywać.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Mi wersja Blesso tak średnio się podoba, bo to ani "natural" ani " prawo moralne we mnie a niebo gwiaździste nade mną".
Jak zawsze koleś idzie po bandzie i optycznie k(K)antuje.

O! Przepraszam.
Chciałem uwiecznić to co najważniejsze na tej fotografii - czyli niebo, uwypuklić je do granic wytrzymałości suwaczka "kontrast" a także nie psuć odbioru zbędnymi kolorami ( niebieski) oraz skupić uwagę widzów na świetle mieścinki przez uwypuklenie barwy żółtej.

A - to sorrki.

Mój Boże - już sam ze sobą gadam. Ta starość mnie dobija.
;)

A tak na marginesie to podoba mi się praca izbkp, bo wspomniana naturalność jest tu pokazana. Może lekko za ciemno, ale od braku szumu, poprzez równowagę góra-dół do sporej ilości szczegółów ( i to tylko ACR z PSE?) przejść można.
W podobny tonie ale już o ton niżej ( szum) i ton wyżej ( szczegóły) oraz lekkie złamanie wspomnianej równowagi jest mateo a po odwróceniu tych składowych uwagę przykuwa errorbypixel u którego więcej jasności odbiór zrobiłoby przyjemniejszym. Marooned i latarnik- bratnie dusze, ale ich lekka kolorystyczna jałowizna trochę zabiera z esencji nieboskłonu.
W niebieskości za to lubują się hitman1986,powalos i szczerze napiszę, iż nie rozumiem Waszego podejścia do takiej barwy, aż tak. Antoni tą składową światła stara się zrównoważyć mocną żółcią dołu ( podobnie jak hitman1986) ale jednak nie do końca jest "to" i chyba tak dobrze "nie pasi" całośc.
Mr.ra66it możliwe, że wskazuje dobrą drogę w swym granacie, ale brakuje tu tego smaczku na dole foty.
No i chosen, który na końcu się ostał ale na końcu nie jest. Gdyby popracować nad kolorystyką a w szczególności zrobić coś z tą skałą po prawej by oczu nie przykuwała fioletowymi "śniegiem"( i nie o śnieg mi tu chodzi).

Jeśli ta fotka ma przykuwać uwagę, to trzeba ( wg mnie- co zawsze podkreślam), podkreślić niebo by Syriusz i Pas Oriona były widoczne na tyle, by zatrzymać na nich oko.
Gwiazdy i konstelacje nie mogą ginąć w jasnej barwie. Muszą drażnić nerw wzrokowy jakąś różnicą. Mocną różnicą. Ta różnica na mojej pracy jest za mocna.
Niestety "ukrycie" nieba powoduje zanik elementów które powinny być widoczne ( skały po prawej, wzgórza po lewej). Tych elementów u mnie również brak.
No i centrum życia pod nieboskłonem, uwypuklone za pomocą lamp sodowych, a raczej ich barwy ( u mnie rozciapciane). Światło (gwiazd) z góry i światło z dołu oraz tło z gór - to jest patent na udaną fotografię ( mam nadzieję).

Moje ustawienie ( C1 - ekspozycja +0.2; kontrast +50; jasność +22; temp 2622; odcień +5.5; fiolet -80; niebieski -60;żółty +80; czerwony -70, winieta +0,9 EV; światło +100; cień +80)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach