opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Rafi napisał/a:
o ile nie pracujesz w nocy bez dodatkowego źródła światła - U2412M
no właśnie - mogę to potwierdzić na swoim przykładzie

o ile w pracy P2414H mi super odpowiada (dobrze oświetlone biuro), to w domu zdecydowanie wolę FS2331

symptomatyczne było ostatnio jak kumpel dostał tego samego Della, przyszedł następnego dnia wcześnie rano do pracy i nie zapalił oświetlenia w swojej części biura - dało się słyszeć "co ten monitor tak świeci mocno" ;-)

oczywiście wszystko da się ustawić, jednak są to 2 różne typy monitorów (jak i ich przeznaczenie)

aha, mam wrażenie, że niekalibrowany FS2331 oddaje lepiej kolory niż niekalibrowany P2414H (ale nie miałem okazji porównywać "face to face")
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Jakbym trochę dołożył to może mógłbym sie zastanawiac nad NEC EA244WMi lub EIZO EV2450. Fotozakupy mają do końca roku promocję na raty, więc może skorzystam. Tylko co lepsze? Nie chciałbym też niepotrzebnie iść w koszty, by to nie skończyło się powyżej 3k :)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
a może CS240?
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
squonk z chęcią :) ale finansowo nie podołam. Zaczynałem poszukiwania od progu 1000, przeskoczyłem do ok. 1500 za NEC EA244WMi. CS240 to jednak ponad 3000.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
NEC EA244WMi- NIE!
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Blesso co jest złego w tym NECu?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Z tym NECem jak dobrze kojarzę, ma chyba niski FRC....
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Ja na dwóch forach (na stronie oficjalnej producenta nie ma informacji) - mva i hardforum_com znalazłem informacje że jest 8-bit bez FRC i 10bit LUT. Choć gdzieś mi też migła informacja o 6bit. No to mam dylemat.
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
A jak wygląda sprawa użytkowania takiego monitora 27 cali 2560x1440 podczas np. przeglądania internetu? Czy czcionka nie jest za mała? Wiem, że w przeglądarkach da się powiększyć tekst ale jak to wygląda przy standardowych ustawieniach? Jestem zainteresowany zakupem iMaca 27 cali ale niestety na żywo nie mam okazji żeby zbadać sprawę. Czy są tutaj w ogóle jacyś użytkownicy iMaców? Naczytałem się na pewnym forum o problemach z kurzem na matrycy nawet w rocznikach 2013. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to się może zdarzyć i na forach piszą osoby z problemami ale ciekawi mnie czy np. tutaj ktoś jest zadowolonym użytkownikiem takiego komputera.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
co to są standardowe ustawienia ?
możesz przecież powiększyć wielkość czcionek w systemie (koledzy dostali w nowych lapkach tak skonfigurowane - domyślnie ustawienie z powiększeniem 125% - co swoją drogą trochę psuje działanie niektórych starych aplikacji ;-) )
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Bardzo dobrze sie przegląda net i ładnie czcionka skaluje :-) mam NECa PA272W o rozdzielczości 2560x1440, jest super. O pracy z tekstem nie wspominając. Ale ja nie mam iMaca :-)
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
squonk, w jakiej odległości są Twoje oczy od monitora? Ja mam dosyć małe biurko i u mnie to jakieś 80cm więc może być problem. Na dzień dzisiejszy mam Dell u2311h 23 cale 1920x1080 i jak dla mnie rozmiar jest ok.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
poniżej metra i daje radę. wady wzroku nie mam - w badaniach okresowych nadal u okulisty 0/0 :-) mimo 5-go krzyżyka na karku i min.10godzin dziennie przy rożnych monitorach od ponad 20-tu lat :-) Kluczową sprawą jest ustawienie odpowiedniej jasności monitora zależnie od natężenia oświetlenia - ja mam 2 profile - na dzień i na noc 80nitów i 50 nitów.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  Obraz z wyjscia HDMI K-3 na monitorze z wejsciem DVI ?
Orientujecie się może, czy korpus K-3 da się podpiąć do mającego wejście DVI monitora Dell 2007FP (1600x1200)? Oczywiście potrzebna byłaby przejściówka HDMI-DVI, ale pytanie dotyczy tego, czy na monitorze pokaże się obraz, bo to zwykle kwestia synchronizacji częstotliwości / rozdzielczości (przykładowo wyjście HDMI mojego tunera DVB-T Wiwa nie daje się zsynchronizować z wejsciem DVI Della 2007fp ani NECa 1970nx).
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
IMHO winno sie udać. Z tunerem DVB-T były problemy, bo HDMI jeszcze przenosi jakieś impulsy synchonizacji z telewizora, natmiast chyba (?) K-3 byłby traktowany jak komputer i to co z niego wyłazi powinno wystarczyć.. Tak myślę.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
squonk napisał/a:
Z tunerem DVB-T były problemy, bo HDMI jeszcze przenosi jakieś impulsy synchonizacji z telewizora,
:shock: Ja mam podłączony tuner satelitarny przez kabel HDMI/DVI do monitora i działa. Standardy HDMI i DVI nieco się różnią ale na pewno HDMI nie ma żadnych dodatkowych impulsów synchronizacji. Różnice są takie że HDMI ma dodatkowo dźwięk oraz może tak być że pewne rozdzielczości i częstotliwości mogą nie być wspierane przez konkretny monitor ale jest to mało prawdopodobne.
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
Witam czy BenQ FP241VW - 24 cale nadaje sie do obróbki zdjęć ?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Cześć!
Stało się. Mój monitor (świeżutki 3letni szajsung) padł. Jestem bez monitora. Masakra. Potrzebuję porady co kupić. Nie pytajcie mnie o zastosowanie, bo nie będę miał odwagi Wam napisać, że w budżecie 600 - 800 zł chcę monitor na którym będę się bawił zdjęciami. Umówmy się więc, że potrzebuję monitor do "oglądania naszego forum" ;-) Oczywiście w.w. firmę zaczynającą się na "szajs..." z góry odpuszczamy. Może ktoś ma jakieś propozycje? A może w tym budżecie nie ma znaczenia co kupię bo i tak do moich zastosowań nie będzie żadnej różnicy i trzeba iść po taniości - dać 300zł za cokolwiek i zbierać $? Jeżeli zbierać to doradźcie na co - tylko tak żebym uzbierał w czasie skończonym.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
24 cale 1920x1200 IPS to Asus VS24AH i LG 24MB65PM-B oraz Dell U2412M poniżej 1000pln.
Chyba w te modele bym celował.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
A co sie stało? Moze tylko podświetlanie padło?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach