zgniewany  Dołączył: 22 Lip 2015
Pentax ES II
Witam starych, jak i nowych użytkowników tego forum (zaliczam się do nowych). Próbowałem znaleźć odpowiedź na moje pytanie odnośnie puszki ES II. Dokładniej rzecz ujmując pytanie moje odnosi się do dekielka zamykającego komorę baterii. Otóż nabyłem korpus z obiektywem SMC 2/55 (mam inne szkła do tej puszki) bez wspomnianego dekielka. O braku dekielka dowiedziałem się po rozpakowaniu sprzętu. Oczywiście sprzedający zapewniał, że wszystko jest kompletne i sprawne (fakt faktem migawka strzela bez baterii więc pewnie dlatego sprzedający "był pewien" o sprawności puszki). No nic, stało się.
Przechodząc do meritum sprawy. Czy ktoś z użytkowników posiada puszkę ES II i może się podzielić wiedzą odnośnie blaszki zamykającej komorę? Chodzi mi np o zdjęcie bym wiedział na czym bazować dorabiając zamknięcie, oraz czy owy proceder ma sens.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W pokrywce komory baterii sa styki zamykające obwód http://www.butkus.org/chi...ntax_esii-2.htm
 
zgniewany  Dołączył: 22 Lip 2015
Posiadam skan broszury. Niestety zdjęcie jest zbyt małe bym mógł coś zobaczyć
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na zdjęciu widać, że baterie ułożone są biegunami na przemian. Blaszki zwierają baterie szeregowo.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Mam gdzieś chyba całego niedziałającego ES o ile pamiętam klapka była w porządku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach