bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 403
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc403.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 09.08.2015 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc403_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc403_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc403_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc403_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy można (lub należy) tę fotkę wypoziomować ? Pzdr.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie, nie ruszamy kadru.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
A czy Pan Bogdan wie, iż matryca w Jego aparacie uciapciana jest jak buzia dziecka wcinającego bułę z kremem orzechowym ?

 
latarnik  Dołączył: 06 Sie 2012
Wie , czyści raz w miesiącu , ale zmiany obiektywów w polach i lasach robią swoje.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc403.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc403.zip

1. Antoni


2. Blesso


3. latarnik
Ze względu na całokształt kadru - niebo , światło , podłoże - poszedłem w desaturację
kolorów poza czerwonym , silne wyostrzenie , ziarno .


4. marooned
ACR


5. mr.ra66it


6. powalos
Tylko LR 5.7.1. (zapis to TIFF) Zmniejszenie i zapis do .jpg w IrfanWiev
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Wydaje mi się, że wersja marooned jest najlepsza. A przynajmniej mi się najbardziej podoba.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Dzięki.
Z eksperymentów, to nawet Blesso mi podchodzi. Wersja latarnika za smutna i brudna dla mego oka.
 

PannaDekadencja  Dołączyła: 23 Sie 2011
Z początku, podobnie jak Latarnik, kombinowałam z opcją pozostawienia czerwieni, ale w chłodniejszym otoczeniu czerni i bieli, jednak ostatecznie pozostałam przy w miarę naturalnych barwach. Wersja Latarnika najbardziej trafia w mój gust. Bardzo ładnie to wyszło.

Oczywiście spóźniłam się z wysyłką w terminie, ale wkleję mojego jotpega:

 
latarnik  Dołączył: 06 Sie 2012
mnie podoba sie kombinacja Blesso ,a z nie kombinowanych prace marooned-a i mr.ra66it-a.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Blesso :-B
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Blesso!
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
SlicaR, spacja, Wasz typ jest wyprany z koloru.
Reszta brak kontrastu.
PannaDekadencja, oddaję głos. Przynajmniej jedna osóbka, która ma poczucie realności. I to właśnie Ona najbardziej trafia do mnie.
Później jest pozycja nr 1 - ale przeholował z odcieniem czerwieni (nie w tą stronę suwak).
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Branie udziału w RAW Challenge jest irytujące!
Dostaje człowiek jakąś surówkę i ma z niej zrobić coś w miarę zjadliwego i to najlepiej w taki sposób by efekt był na tyle dobry, aby zauważyć w nim mniej wad niż w produktach innych uczestników tego "spotkania" ( jakieś pokręcone to zdanie).
Wkurza mnie to ;)
Bo jeśli z np powyższego pliku możemy "wyciągnąć " tylko odrobinę w światłach oraz cieniach, a także nie poszalejemy z większa ilością kolorów ( których tu brak)- no to co można tu pokazać by spełnić warunek w/w założenia?
Można stworzyć w miarę prawidłowego " puszkowego" jpg-a , takiego, którego chcielibyśmy zobaczyć na ekranie aparatu, albo powalczyć o "poczucie piękna" i w miarę ograniczeń regulaminu RAW CH. starać się uwypuklić parę elementów.
Prawidłowy jpg zaprezentowany tu został przez marooneda, mr.ra66it`a oraz Pannę D.
Z tej trójki najbardziej podoba mi się jpg mr.ra66ita bo jego aparat miał włączoną opcję niwelowania wad obiektywu ( aberracje), przeto śmigło Wilgi nie jest zabarwione kolorową obwódką (podobnie jak końcówki skrzydeł). Stopień wyostrzania ustawiony w "Jego" Pentaxie K-r też nie powoduje powstawania zwiększonej ilości ciapek na fotografii.
Niestety funkcja odzyskiwania danych w światłach w tym przypadku mogła zostać ustawiona na ON, a chyba nie była.
Prace Powalosa a tym bardziej Antoniego biją odcieniami niebieskiego koloru i to nie tylko na nieboskłonie ale i heeen, heen w dali. Czego chyba aparat nie powinien aż w taki sposób zarejestrować.
Poczucie piękna w moim wykonaniu opierało się na założeniu, że jeśli nie ma odpowiednich barw, to trzeba je stworzyć, lub wskazać element, który swą "innością" przykuje uwagę.
Dlatego starałem się jak najwięcej odzyskać informacji "z nieba". Jako, że wiadomym jest, iż jasność bije z tamtego miejsca, postanowiłem "ruszyć" ten element jako RAW a potem ponownie już jako TIFF, nie dało to za wiele ale parę chmurek widać jak i smugę kondensacyjną innego aeroplanu.
Odrzuciłem granat .......i insze odcienie niebieskiego, dodałem ( jak zawsze) kontrast oraz winietę i posoliłem trochę ogólną jasnością pieprząc jednocześnie mocniejszą czerwienią by coś się "działo" kolorystycznego na tej fotce.
Piękno w wykonaniu Latarnika jednak nie przemawia do mnie.
Fakt, można by tą fotkę stylizować na przedwojenną pocztówkę. Bo wiadomo , że przed wojną to wszystko było lepsze, ciekawsze, "bardziej prawdziwe" i wolne ( np wtedy Giełda na pentax.org.pl działała i to z KOMENTARZAMI) ale tu chyba nie mamy takiego podejścia do sprawy. Rażą trochę ciemne skrzydła i jasne niebo, kolor tegoż i dziwna świetlna pustka w całości. Wygląd "ziaren" przedwojennych negatywów też tak jakby ociupinę był ..szlachetniejszy.
Dlatego ta fotka nie dała odpowiedzi na pytanie : "rzeczywistość czy fikcja" rozwiązaniem problemów naszych jest.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Eeeee... to już nie wiem... dobrze zagłosowałem, czy źle?
A poważnie: mi się Twoja wersja podoba. MZ fota miała potencjał (temat, kadr) żeby pokazać ją w sposób "efekciarski". Czasem są takie, które stanowią wystarczające wyzwanie w obróbce "realistycznej" - np. poprzednia edycja.
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
errorbypixel napisał/a:
SlicaR, spacja, Wasz typ jest wyprany z koloru.

Potwierdzam. Może właśnie dlatego mi się podoba?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach