zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Blesso napisał/a:
Oprócz codziennego przeglądania paru serwisów warto rzucić okiem na blog Roberta Drózda swiatczytników.pl.


Trochę poza tematem, ale czy to tylko zbieżność nazwisk, a może to ten sam który prowadził stronę http://yes.art.pl/
Szkoda tylko że "yesmaniacy" trochę poszli na dłuższe wakacje :-(
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zipzip, 10 sekund szukania w googlach po adresie mailowym podanym na zalinkowanej przez ciebie stronie

https://groups.google.com/forum/#!topic/yesomania/_aEEXfQ45ts (1 post i swiatczytnikow w stopce ;-) )
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
opiszon napisał/a:
zipzip, 10 sekund szukania w googlach po adresie mailowym podanym na zalinkowanej przez ciebie stronie


0... - dzięki, i znowu nowa porcja informacji do poczytania - pozdrowienia.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Kupiłem i ja. Miałem do wyboru, regał na książki z IKEA i jego skręcanie przez resztę popołudnia lub all in one. Przeczytałem dwie książki na Kindle Paperwhite 3 i uważam że czytnik książek to genialne urządzenie. Innego dotąd nie miałem. Podświetlenie jest nawet i czcionka wygląda jak w papierowej książce, żadnych pikseli, gładka i przyjemna dla oka. Wydałem nie wiele na tytuły które zawsze chciałem przeczytać po angielsku, a w wersji papierowej były 3 razy droższe.
Nie kupujcie Kindle bez reklam, bo te wyłączyłem sobie dzięki konsultantowi Amazon poprzez chat - bez opłat :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie wiem jak jest teraz, ale jak kupowałem Kindle w Niemczech to można było brać tylko bez reklam a i tak wychodził taniej niż ten z reklamami który jest wysyłany do PL

No ale nie każdy ma niemiecki adres wysyłki żeby to się opłacało. ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Tylko bez reklam sprzedawany jest Kindle Voyage. Pozostałe czytniki "mają wybór".
Brak niemieckiego adresu odbioru nie jest problemem przy zamawianiu czytnika z amazon.de.
Pośrednik mailboxde.com załatwia sprawę w sposób fachowy i dosyć tani ( od 8€).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
znam sposób z mailbox.de, jednakże jak słusznie zauważyłeś jest to dodatkowe 35zł które podraża zakup

wiem, że teraz są dostępne też wersje z reklamami, ale nie zawsze tak było ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Odkurzę wątek informacją o tym, iż Kindle Paperwhite III ma teraz taką promocyjną cenę, że grzechem jest go nie kupić.
79€ +wysyłka do Polski w niemieckim Amazonie .

Ps
Jest nawet możliwa darmowa wysyłka do naszego kraju. Niestety obejmuje ona tylko czytnik bez reklam. .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
od miesiąca korzystam z inkbooka Obsidian - świetna maszyna, jedyny minus - przez to że ma Androida to trochę dłużej trwa wzbudzenie czytnika niż w Kindlach
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
I znowu świąteczna promocja.
79€ za Kindle Paperwhite z reklamami(+ transport do Polski przez mailboxde) lub 99€ za Kindle Paperwhite bez reklam ( darmowa wysyłka do Polski) w niemieckim Amazonie.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Trzeba pamiętać, że przy zakupie do Polski wychodzi kilka Euro więcej, bo 19% niemieckiego MWSt. jest przeliczane na 23% polskiego VAT. No i ew. opłata za przewalutowanie, jeśli chcemy płacić bezpośrednio na Amazonie w złotówkach. Tak czy siak, oferta dobra.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Wiecie, że badania wskazują, że nasze mózgi jednak lepiej przyswajają informacje z książek papierowych? No ale czytniki mają swoje niezaprzeczalne zalety :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie mój
mój ostatnio nie przyswaja z papieru, bo po prostu nie czytam papieru ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kiedyś czytałam czytnikowo. Ostatnio korzystam z biblioteki, bo tutaj w Polsce B jest świetnie zaopatrzona. Dużo literatury faktu, nowości... No cud, malina :-)

I stwierdzam, że nie ma to jak papier 8-)

Ale z czytnika nie zrezygnuję, bo ma swoje niezaprzeczalne zalety.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
opiszon napisał/a:
mój ostatnio nie przyswaja z papieru

Mam tak samo. ;-)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
I ja, i ja! :-D
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Ja z kolei mam fazy papierowe i czytnikowe, abstrahując od sytuacji, w których czytnik jest po prostu konieczny albo od papieru nie możne się wykręcić. Czytniki mają swoje niezaprzeczalne zalety, ale po prostu tęsknię za papierem.
Co za czasów dożyliśmy, że portów usb brakuje, bo każdy musi naładować swoją książkę, papierosa i aparata fotograficzny.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Papier przyjemniejszy i w domu wolę papier. Za to czytnik jest zawsze w plecaku i zawsze jest w nim coś do czytania - jak gdzieś trzeba zaczekać, albo udać się w dłuższy przejazd komunikacją zbiorową, kilka książek jest zawsze pod ręką. No... poza tymi sytuacjami, kiedy nie mam przy sobie plecaka...
No i niezaprzeczalną zaletą czytnika jest to, że mogę sobie kupić książkę za granicą i nie muszę płacić za przesyłkę, co w niektórych przypadkach podwajałoby cenę książki albo i gorzej...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
O tak - łatwość kupowania książek czasem mnie przeraża...

Wchodzę na świat czytników - chlastu, chlastu - i mam 3 nowe książki "bo przecież promocja była" :-D
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ja czekam na emeryturę, wtedy może przeczytam to wszystko co do tej pory kupiłem.
Jeszcze tylko 18 lat i łyknę Historię Polityczną Polski 1989-2015 a może i wtedy nawet dokończę The Quest - W poszukiwaniu Energii.
Tylko żeby żadnych promocji na książki w tym czasie nie było !

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach