Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Free RC404
W sumie to nie "free", bo zgodnie z zasadami rc, ale wrzucę tutaj - poza główny wątek...

Fenol napisał/a:
Ja tego RAWa odpuściłem, nie potrafiłem - wg. mojej oceny, nic sensownego z niego wyciągnąć.
Jak wyżej pisałem, ja też nie, ale z definicji wysyłam wszystko ;-)

Blesso napisał/a:
Nie "rozpracowaliśmy" zamiaru Autora fotki. To przecież nie jest zwykły pstryk.
Osobiście zawsze patrzę na exif i zazwyczaj się nim posiłkuję przy obróbce. Choć nie zawsze to pomaga, bo zdjęcie powinno się podobać, a nie musi być według exif robione... Ale dla mnie to istotne dane i właśnie z powodu exif wersję 6. mr.ra66it wyróżniłem... Nawet, jeśli się autorowi RAW (może miał na własny użytek lepsze wersje?) nie udał, to osobiście odrzucałem wersje "dzienne" tego zdjęcia.

Blesso napisał/a:
Dlatego też oprócz recepty na melatoninę powinniśmy Autora wesprzeć swoimi pracami na których odcienie czerwieni są widoczne, takoż i żółć lubo granat wody ewentualnie mrok chmur.
Niestety całość psują przepalone połacie nieba, którego nie da się odzyskać.
Podglądasz mi komputer czy co? ;-) Czuję się niemal wywołany... Sam jak pisałem nie dałem rady - zawsze mi coś nie pasowało. Sądzę, że nawet z pominięciem zasad RC byłby dla mnie ten RAW za trudny. Ale skoro piszesz jw., to... to miałem pierwszą wersję taką właśnie trochę eksperymentalną "kolorową" i jej nie wysłałem, bo... Bo mi parę rzeczy przeszkadzało i ostatecznie poszedłem chyba(?) bardziej w naturalność(?), z której jak pisałem, wcale zadowolony nie byłem.
Ta pierwsza wersja poniżej. Ściślej to bardzo zbliżona, ponieważ nadpisałem ją plikiem, który wysłałem i została mi tylko wersja wyjściowa przed końcowymi poprawkami (dziś poprawki ponownie zrobiłem mniej więcej tak jak pamiętam, że było - poprawki to zmniejszenie jaskrawości zieleni /cała fotka, ale wpływa tylko na las w oddali/ i przyciemnienie całości).

Po kliku pełna wersja.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach