pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Co Ciebie napadło ? Optyka belar to nie jest jakaś rewelacja . O tych aparatach mowiono że razem z Almazami produkcji CCCP jest to ulubiony aparat zakladów naprawczych sprzętu foto . Jeśli miałbym dać trzy czy cztery stówki za lustrzankę dwuobiektywową to kupiłbym coś z Zeissa - są dostępne w tych cenach . Kupisz z Tessarem za 200zł albo nawet czasem mniej . Czeskie lustrzanki są może i ładne ale pomyśl że za tę cenę , no może dokładając 100zł kupisz Yashikę . Za sto zł kupisz Weltaflexa . Widziałeś go u mnie przelotnie . Obiektyw Trioplan odpowiada jakością zdjeć właśnie Flexaretom a jest niezawodny , posiada blokadę naświetlenia , jest sporo tańszy , ściągany kominek itp . Start 66 to obiektyw tylko z nazwy polski , mowiłem Ci to pare dni temu . Przy czy Flexaret jest ładny i wyglada prawie jak Rolleiflex ale do tego ostatniego mu daleko . Zapoluj na Zeissa z Tessarem . Rozsądnie wydane 150zł

[ Dodano: 2012-04-01, 10:21 ]
Możesz starego typu za tyleupolować (Zeiss lustrzanka dwuobiektywowa ok 150zł)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Jest do kupienia kup teraz Reflekta 2 za 180zł nr aukcji 2244791624 . Obiektyw Meritar 3,5/75 bardzo przyjemna optyka . Aparat ten można kupić taniej od 100 do 130zł inne aukcje widziałem od 99zł . Jest kilka przedwojennych Rolleiflexów z Tessarami i Rolleicordów z Triotarami ale ta optyka jest trochę stara i za drogo sobie cenią . Za niezłą cenę mozesz kupic także Altiflexa z obiektywem Lack pololyt . Mam go w wersji przedwojennej . Powojenne z pięknymi powłokami istniały , są czasem na allegro . Ten aparat posiada blokadę podwójnego naświetlania i cena całego aparatu (piękna optyka) z pokrowcem to jakiś 130 - 150zł
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
pawel1967 napisał/a:
Zapoluj na Zeissa z Tessarem

Ikoflexy są śliczne jeśli o nich wspominałeś :
http://www.tlr-cameras.com/German/Ikoflex.html
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Jasiek Matacz napisał/a:
ale tu chodzi też o wartości estetyczne

jeśli ma być na półce i ozdabiać to poszukaj jakiegoś zdechlaka i tyle ;-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Sprawdź akuro.cz, ja tam dorwałem flexareta za nasze 6 dych :)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja uważam, że Flexareta warto kupić, ale rzeczywiście nie na naszym allegro. Drogo jakoś. Sam kupowałem na aukro.cz
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Jasiek, na aukro.cz czeka obecnie sporo Flexaretów - w dobrych cenach ;-)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Na giełdach staroci widziałem kilka razy sprawne , naprawione za 400 zł . Można było stargować do 350 zł (ładnie się prezentuje) ale czy naprawdę warto . Nie da się z niego wyciągnąć nic poza Startem 66 (jakość zdjęcia) . Za taka kasę można kupić np Pentacona Sixa z Biometarem bez powłok , dodając sto zł można mieć piękny obiektyw plus fajnego Pentacona . Ten zestaw prezentuje się wspaniale . Kilka dni temu na allegro był korpus za 100zł nie wiem czy ktos go kupił bo chętnych przez pięć dni nie widziałem . Biometar nadaje się do pracy przez przejściowkę z Pentaxem . Ma tak wysoka rozdzielczość że robiłem nim sporo udanych zdjęć używając Pentaxa K10 . A ile razy ten mały wycinek jest mniejszy od klatki formatu 6x6 kilkanaście . Więc jeśli za 50zł na pólkę to warto ale aby nim pracować kupując go za parę setek to juz przesada . W Czechach istniał podział obiektywów powiększalnikowych na trzy kategorie Meogony to najlepsza , Anarety słabsze ale po przymknieciu nadawały się do odbitek 20x30 i najsłabsze do pocztówek(tzw) Belary .. Nic tutaj komentować . Widzę piekny aparat duży i wspaniały . W nim tkwi Belar . Robię serię zdjęć i zastanawiam się czy jakość jest lepsza od Starta 66 za diabła nie mogę zobaczyć różnicy . Oczywiście zaznaczam rozjustować mozna każdą optykę więc nie każdy test bedzie miarodajny ale...

[ Dodano: 2012-04-02, 11:42 ]
Pentacon Six plus Biometar z powłokami cena 450zł , bez powłok za 350 już można kupić

[ Dodano: 2012-04-02, 12:10 ]
Jest do kupienia na allegro Weltaflex z ob Trioplan . Na razie nie ma zainteresowania . Od 49,9zł . Jak ktoś da sto złotych to będzie świeto lasu . Aparat ma blokadę przed podwójnym naświetleniem . Jest ściągany kominek . Widziałeś Jasiu u mnie taki aparat . Prezentuje się nieźle jest niezawodny migawka Prontor - SVS . Możesz przygladnąć mu się lepiej bedąc u mnie , zanim zalicytujesz . Optyka Meyer - Optik naprawdę nie miała się czego wstydzić
 
danpe_
[Usunięty]
pawel1967 napisał/a:

Jest do kupienia na allegro Weltaflex z ob Trioplan .


Powiedz mi proszę jak ja mam tych kilka Weltaflexów znaleźć, bo wpisałem "weltaflex" i znalazło jeden tylko aparat.
A jestem zainteresowany kupnem, choć przyznam, że też myślałem o Flexarecie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jasiek, a nie myślałeś by ozdobić dom aparatami Halina?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jasiek Matacz, zostań nekromantą :-P - próbuj kupować zwłoki i próbuj je ożywiać - w starszym sprzęcie da się samodzielnie naprawić naprawdę wiele (a jaka satysfakcja! ). Reflektę II (tryplet ROW Pololyt 75/3.5 V [powlekany!] z migawką Prontor-SV) z futerałem udało mi się dopaść za pół setki złociszy. Fakt, żeby dało się robić zdjęcia musiałem dołożyć 20 zł na lusterko (w tych konstrukcjach bardzo szybko matowiały), nie wspominając o 2 tygodniach majstrowania.
Rada: na pchlim targu nie kupuj od zawodowych handlarzy (poznasz po wzorowo ułożonym stoisku ;-) ), bo dobrej ceny nie dostaniesz- przykład: za trupa Isoletki (zmętniały obiektyw, brak oczka celownika, zacięty mechanizm rozkładania miecha, sztywna migawka i dźwignie) zaśpiewali sobie 300 złociszy!
Warto też zwrócić uwagę na aktualnie modne zabawki- trzeba przeczekać wzrost zainteresowania.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nie pisałem qw liczbie mnogiej . Obecnie na allegro widziałem jednego weltaflexa . WEdlug mnie jego kupno to dobra inwestycja . Kupiłem taki w komisie fotograficznym w Bielsku . Był brudny ale działał . Rozebrałem wyczyściłem i teraz działa jak dobry szwajcarski zegarek .
danpe_ napisał/a:
Jest do kupienia na allegro Weltaflex z ob Trioplan .


Powiedz mi proszę jak ja mam tych kilka Weltaflexów znaleźć, bo wpisałem "weltaflex" i znalazło jeden tylko aparat.
A jestem zainteresowany kupnem, choć przyznam, że też myślałem o Flexarecie


[ Dodano: 2012-04-03, 07:20 ]
Ja za weltaflexa dalem 80zł i wyczyściłem go .Po roku dobalem lusterko od starego lubitela (to nie zmatowieje)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008




Czeska TV przedstawia :-o
Cytat
FLEXARET-zašlapané projekty
https://www.youtube.com/watch?v=Dw5ttlW3mUo


Cytat
Optyka belar to nie jest jakaś rewelacja .
To znaczy ?
http://forum.mflenses.com...100-t67873.html

Yashikor 80 mm 3,5 też jest bez rewelacji ?

Cytat
O tych aparatach mowiono że razem z Almazami produkcji CCCP jest to ulubiony aparat zakladów naprawczych sprzętu foto .
Ile jest w tym prawdy ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach