jcubic  Dołączył: 28 Gru 2013
  Muszla oczna do k1000
Mam analogowego pentax-a k1000 i światłomierz trochę fałszuje bo światło dostaje się przez wizjer (dodatkowo nosze okulary).

Czy ktoś wie czy można dostać muszlę oczną (gumową) która by pasowała do k1000, nie mogłem znaleźć żadnej przy której by było napisane że pasuje (np. na allegro, czy ceneo)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Seria K ma węższe sanki od M ( te pasują z cyfrowych korpusów ) . Pamiętam że na allegro były takie pasujace do K , w komplecie były różne rozstawy między innymi Pentax K i M , Minolta , zmieniało się blaszki (tył muszli ) .
Przy tych niby pisze że pasują do ME i K http://www.ebay.com/itm/E...W-/350243797892 ale nie widać blaszek z różnym rozstawem , być może po odgięciu elementu dociskowego będzie siedziała ciasno na K1000 , bo zwykle te od cyfrówek i M są za luźne .
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Mam chyba kilka takich pasujących do serii K, odezwij się na priv.
 

jcubic  Dołączył: 28 Gru 2013
Zamówiłem ten z ebay zobaczymy czy będzie pasować.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Taka też mam, pasuje do wizjerów serii M, do serii K są trochę za szerokie ale trzymaja bardzo stabilnie.
 
keck  Dołączył: 12 Lis 2014
Dzień dobry wszystkim!
Forum czytam nałogowo a że ostatnio stałem się nabywcą Pentaxa MX to się w końcu odezwę :) i przy okazji odkopię trochę temat
Do rzeczy: poszukuję muszli ocznej do MX-a. Natknął się ktoś ostatnio w sieci na taki drobiazg pasujący do tego modelu?
Pozdrawiam
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Coś bym znalazł musiałbym poszukać w szparagałach. Szukasz samej muszli czy z możliwością włożenia soczewki korekcyjnej?
 
keck  Dołączył: 12 Lis 2014
Sama muszla wystarczy.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
To się znajdzie bez problemu.
 
keck  Dołączył: 12 Lis 2014
świetnie :) Zostawiłem wiadomość na PW

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach