M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
U Wieteski przejścia pomiędzy białym niebem a czarnym wyglądają rażąco sztucznie.
To jest ten sam zabieg co np. u Sieffa, Gibsona, Parka, Hosoe, i wielu innych. A gdyby niebo było całkiem białe, to zdjęcie wyglądałoby bardziej naturalnie?


fot.Trent Parke


fot. Trent Parke


fot. Trent Parke


fot. Jeanloup Sieff


fot. Jeanloup Sieff


fot. Jeanloup Sieff


fot. Ralph Gibson


fot. Ralph Gibson

Cytat
Salgado jednak zrobił to staranniej.
Staranniej :shock: On to zmasakrował (jego sztab ludzi, grafików). Zabawił/zabawili się w efekt Dragana. Pisał o tym Iczek :
Cytat
Raz widzę doskonałej naturalności zdjęcie Agaty Buzek ze słynnym już żukiem na kołnierzu, a zaraz obok, stron kilka dalej widzę twarz tak bardzo zniszczoną saturacją i hdr’ową maniera, że aż mnie zęby bolą od patrzenia. I tak w kółko. Obok naprawdę estetycznych i wysmakowanych kadrów natrafiam na „prawie cyfrowe twarze” bez wyrazu, bez głębi, o która powinienem i mogę podejrzewać JP. Tymczasem, jakbym dostał jedynie informację – Patrz! Ja tez umiem używać nowoczesnych narzędzi edycji zdjęć!
http://www.iczek.pl/2012/12/poremba/


A miało być o filtrach. Gdzie są fachowcy od filtrów :evil:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
technik219 napisał/a:
M.W napisał/a:
Cytat:
Ciekawe jakiego filtra używał W.Wieteska w "Far West"
Maskowanie i doświetlanie :
Czy jest się czym zachwycać? Sporo w tym sztuczności, można mieć zastrzeżenia do samego wykonania... Ale każdy robi jak lubi.


I to jest właśnie osłabiające, ze ta niby doskonałość/perfekcyjność obróbki w Ps jest wyznacznikiem jakości pracy. Nie klimat który osiąga się tworząc swoją pracę, ale to czy aby nie ma jasnego obszaru "przejścia" pomiędzy niebem a gruntem/terenem....
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
M.W napisał/a:
A gdyby niebo było całkiem białe, to zdjęcie wyglądałoby bardziej naturalnie?
Nie popadajmy w skrajności ;-) Chodzi mi wyłącznie o ten efekt - czyli zbyt gwałtowne przejście od bieli do czerni, co dla mnie wygląda sztucznie i po takim fachurze spodziewałbym się większej finezji ;-) Podobnie zdjęcie Sieff'a (to z trawami i domkiem). Ale jeszcze raz powtarzam: to jest moje osobiste zdanie i można się z nim nie zgodzić. Ja bym to zrobił, w każdym razie, inaczej inaczej.
Fafniak napisał/a:
I to jest właśnie osłabiające, ze ta niby doskonałość/perfekcyjność obróbki w Ps jest wyznacznikiem jakości pracy. Nie klimat który osiąga się tworząc swoją pracę, ale to czy aby nie ma jasnego obszaru "przejścia" pomiędzy niebem a gruntem/terenem....
Czy słusznie czuję, że usiłuje mi się tu dorobić gębę "Fotoziutka"? Ach, kolego Fafniak, nawet nie zdajesz sobie sprawy jaką przykrość mi robisz. Mnie, który z uporem maniaka przez więcej lat niż Ty żyjesz na tym świecie, podąża drogą tradycyjnej fotografii, w której nie ma miejsca na "fotoszopa". Fakt. popełniłem w ostatnich latach kilka "fotoszopowych" wykroczeń, ale wyłącznie z ciekawości jak to smakuje. Zważ jednak, że nawet poprzedni papież miał bardziej niechlubną kartę w życiorysie i zostało mu to przebaczone.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie mam zamiaru dorabiać nikomu czegokolwiek. Po prostuswoim komentarzem wpisałeś się (widocznie nieświadomie) w pewien styl cyfrowych wyjadaczy...
Mi akurat taki efekt bardzo sie podoba, ale rozumiem że komuś może sie nie podobać. Natomiast sprowadzanie tego do technicznego błędu lub niefrasobliwości, może być nadużyciem :)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Fafniak napisał/a:
Po prostuswoim komentarzem wpisałeś się (widocznie nieświadomie) w pewien styl cyfrowych wyjadaczy...
Nie sądziłem, że na tym forum obowiązuje jakaś correctness. I szczerze Ci powiem, Kolego Fafniak, że mam to w... głębokim poważaniu, jeśli wiesz co chcę przez to powiedzieć.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szkoda że nie ma obrazka faceta wzruszającego ramionami i puszczajacego potem bąka.

Mi w tym momencie tez już wisi i powiewa.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
zbyt gwałtowne przejście od bieli do czerni, co dla mnie wygląda sztucznie i po takim fachurze spodziewałbym się większej finezji
Czyli przejście powinno wyglądać mniej więcej tak ?



Cytat
Podobnie zdjęcie Sieff'a (to z trawami i domkiem).
Robert Frank :


Robert Frank: US 285, New Mexico, 1955. The Americans

A w przypadku prac Ansela Adamsa. Bardziej naturalne jest zdjęcie z filtrem, czy bez filtra ?


Ansel Adams: Moonrise, Hernandez, New Mexico, 1944


Ansel Adams: Moonrise, Hernandez, New Mexico, 1944

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach