mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
Plustek OpticPro ST640 ktoś widział, macał?
Przymierzam się do zakupu skanera z możliwością skanowania klisz.
Planowałem zakup Epsona v550, ale znalazłem coś takiego jak Plustek OpticPro ST640.
I tu pojawia się pytanie czy warto zaoszczędzić te 350zł na rzecz plusteka?
Na korzyść przemawia cena i możliwość skanowania średniego formatu. Ale to drugie mniej do mnie przemawia bo w całym moim dorobku mam zrobione 2 klatki 4x5"
Co z jakością skanowania? Niby plustek skanuję w rozdzielczości 6400 dpi która na moje potrzeby by wystarczyła. Najwięcej będę skanował 135 i 120. No i te 350 zł mógłbym wydać na filmy, które tanie nie są...
Ktoś miał styczność z tym skanerem? Jak z jakością skanów? Warto pakować się w tą firmę?

http://www.komputronik.pl...cB&gclsrc=aw.ds

Epsona swego czasu pożyczałem od kolegi zeskanowałem około 30 filmów 135 i 6 rolek 120 i świetnie się spisał, boję się że na jakości obrazka z plusteka st640 mógłbym się zawieść.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mario1400 napisał/a:
Niby plustek skanuję w rozdzielczości 6400 dpi

To tylko marketing, istotna jest rzeczywista rozdzielczość możliwa do uzyskania przy skanowaniu. Tanie płaszczaki ledwo osiagają 1200 dpi, Epson 5xx i Canon Canoscan 9xxx to granice 1600-1700 dpi.
Porównywałem skanowanie slajdów Canonem Canoscan 9000 z reprodukowaniem ich K-5IIs i zdjęcia były lepsze od skanów.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Nie kupuj Plusteka !
 

mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
Ok. dziękuję bardzo za wyjaśnienie sytuacji. W takim razie postawię na epsona v550, bo na nic droższego mnie nie stać.
A do slajdu najwyżej kiedyś zainwestuję w przystawkę do reprodukcji za pomocą aparatu. W sumie słyszałem ze tanio można to wyrwać na ebay.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach