Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Lightroom 5 Na tablecie
Czy jest możliwość zainstalowania Lightrooma 5 na tabletach, takich jak:
Sony Xperia Z2
http://www.sonymobile.com...fications/#tabs
Samsung galaxy tab S
http://www.samsung.com/pl.../SM-T805NZWAXEO
I czy takie tablety są w stanie obsługiwać Lightrooma 5 i obrobią rawy?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Michu napisał/a:
http://www.adobe.com/pl/products/lightroom-mobile.html

firmowe "bla bla" mnie nie przekonuje, bo wg nich wszystko i zawsze jest świetne i wprost dla Ciebie, dlatego pytam tutaj - Jak L5 chodzi na tabletach? Jakie macie doświadczenia na takim sprzęcie?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Rychubil, nie szybciej byłoby gdybyś ściągnął sobie 30-dniową wersję testową i sprawdził?
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Enzo napisał/a:
Rychubil, nie szybciej byłoby gdybyś ściągnął sobie 30-dniową wersję testową i sprawdził?

Gdybym już miał tableta, to pewnie bym tak zrobił ale go jeszcze nie mam i dlatego się pytam czy w ogóle to pójdzie na takim plaskaczu i jakie ewentualnie musi być minimum sprzętowe, to wtedy dopiero wybiorę odpowiedni model.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A czy jakość ekranu tabletu i wyświetlanych kolorów jest odpowiednia, żeby prowadzić na nim obróbkę w głównej mierze kolorystyczną zdjęć?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jak tablet ma IPS, a monitor na biurku TN, to chyba nawet lepiej na tablecie obrabiać ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A jak monitor jest dobry? A jak pro? A jak semi pro? A jak tanie IPS? A jak IPS ale nieskalibrowany?
Tylko że ja nie pytałem o monitor, a o tablet niezależnie od monitora, który stoi na biurku Rychubila. Czy ekrany takich tabletów odwzorowują kolory i tony na zadowalającym poziomie, czy da się je kalibrować itp.? Pytam z ciekawości, bo pomysł obróbki RAWów na tablecie jest dla mnie nowością (ale ja jestem zacofany technologicznie).
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
PiotrR napisał/a:
A jak monitor jest dobry? A jak pro? A jak semi pro? A jak tanie IPS? A jak IPS ale nieskalibrowany?
Tylko że ja nie pytałem o monitor, a o tablet niezależnie od monitora, który stoi na biurku Rychubila. Czy ekrany takich tabletów odwzorowują kolory i tony na zadowalającym poziomie, czy da się je kalibrować itp.? Pytam z ciekawości, bo pomysł obróbki RAWów na tablecie jest dla mnie nowością (ale ja jestem zacofany technologicznie).

Dokładnie o to samo pytam, ponieważ chciałbym brać ze sobą tableta do pracy i wolnej chwili obrabiać fotki, bo w domu po prostu na to nie mam czasu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rychubil napisał/a:
Dokładnie o to samo pytam, ponieważ chciałbym brać ze sobą tableta do pracy i wolnej chwili obrabiać fotki, bo w domu po prostu na to nie mam czasu.

To może zamień dom na pracę i na odwrót ? :evilsmile: ;-)
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Bez jaj - nikt nie ma wklepanego LRa na tablecie, że taka tu cisza? :-/
Szczególnie interesuje mnie, czy chodzi to na Androidzie?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rychu - odpowiedzi na Twoje pytania padają w linku który podałem Ci na początku. Problemem jest kliknąć i dowiedzieć się u źródła?
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Michu napisał/a:
Rychu - odpowiedzi na Twoje pytania padają w linku który podałem Ci na początku. Problemem jest kliknąć i dowiedzieć się u źródła?

Michu - dzięki za linka ale jak już pisałem - firmowe pisaniny mnie nie przekonują, bo tam zawsze wszystko jest SUPER i czy to takie dziwne, że się pytam na forum? Chyba po to tu jestem?? Najcenniejsze są opinie użytkowników na niezależnych stronach czy forach a to myślę takim jest.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Doczytałbyś tam chociażby to, czy Lr działa (i jaka wersja) na Androidzie. Masz tam link do społeczności użytkowników Lr, masz w FAQ podane wymagania. Forum nie zwalnia z umiejętności samodzielnego działania.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
Michu napisał/a:
Doczytałbyś tam chociażby to, czy Lr działa (i jaka wersja) na Androidzie. Masz tam link do społeczności użytkowników Lr, masz w FAQ podane wymagania. Forum nie zwalnia z umiejętności samodzielnego działania.

Michu - Dzięki, pomogłeś mi, jestem Ci wdzięczny ale gdybym miał się kierować opiniami tamtej społeczności, to bym już odpuścił temat a że jestem uparty, to nadal pytam, może ktoś da światło nadziei na spółkę tablet/LR, choć chyba wszystko na to wskazuje, że tam tylko ciemność :/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skoro nikt nic więcej nie napisał to zapewne żaden z aktywnych użytkowników forum nie instalował LR na tablecie.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
plwk napisał/a:
Skoro nikt nic więcej nie napisał to zapewne żaden z aktywnych użytkowników forum nie instalował LR na tablecie.

"...no to se k... polatałam".
Szkoda :cry:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Z początku wymaga dużo cierpliwości (mam samsunga galaxy tab s3)
1. Budowanie podglądu dla 1 pliku dng z k-30: 20-25 sekund.
2. Import jednego pliku: około 30-40 sekund
Dalej jest już lepiej, a efekty lepsze, niż z RT czy Dx0 8. Z obsługą przez dotyk jest różnie, kwestia przyzwyczajenia, mój tablet jest strasznie mułowaty i nie znalazłem dla niego jakiegoś alternatywnego, mniej upierdliwego romu, więc w efekcie cierpliwości mi w końcu nie wystarczyło.
 

Rychubil  Dołączył: 01 Sie 2012
fuen napisał/a:

1. Budowanie podglądu dla 1 pliku dng z k-30: 20-25 sekund.
2. Import jednego pliku: około 30-40 sekund

O nieee, toż to wieki! :shock:
fuen napisał/a:
...w efekcie cierpliwości mi w końcu nie wystarczyło.

...mnie by też nie starczyło :evil:
Myślę że nawet te lepsze procki tabletowe, też nie wiele pomogą. Trudno - dla mnie chyba temat zamknięty.
Dzięki jednak za konkretną, matematyczną odpowiedź :-B
plwk napisał/a:
Skoro nikt nic więcej nie napisał to zapewne żaden z aktywnych użytkowników forum nie instalował LR na tablecie.

...a jednak ktoś instalował.
Pozdrawiam

Michu - właśnie o taką odpowiedź mi chodziło!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach