sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jeśli już o Azji mowa to gorąco polecam (coprawda nie o Japonii, ale żeby zachować tradycję wprowadzania tematu obok tematu) książkę Marcina Bruczkowskiego: "Singapur, czwarta rano" - jak dla mnie bomba!
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
niechciałbym się uczyć japonskiego, chyba, że tak jak to robili w Matrixie - wgrywajać wiedze w mózg;p wydaję mi się, że jezyk rzeźnicki

[ Dodano: 2006-09-03, 22:39 ]
ale wydaje mi się, że dobrze znają tam angielski...

A jestem ciekaw jak tam wygląda z pracą? I co sie naprawdę je?
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
Cytat
Oprócz Tsubasy były jeszcze siatkarki :)


no pewno! Mila Superstar ;-) (serio serio) :mrgreen:
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
a Yatamana ktoś oglądał... i jeszcze Daimos byl :)
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
A i był Songo-cośtam, co na chmurce latał, ale to było nowsze
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
sołtys napisał/a:
okaże się że w Japoni rzeczywiście mają kuliste boiska ii jak biegną na drugą stronę to wyłaniają się zza wzgórza :mrgreen:


A przy strzale w prawy róg japoński bramkarz rzuca się w lewo, odbija nogami od lewego słupka, dolatuje do prawego i wyłapuje piłkę. :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Japonczycy maja bajeczna technike narciarska! Kto widzial Slalom mezczyzn na Igrzyskach w Turynie albo filmy szkoleniowe Hisaya Sato, ten wie, o czym mowie... :-)
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
A japońskie kino? Nawet amerykańce od nich ściągali, bo rozumki mają malusie (amerykańce oczywiście). Akira Kurosawa i jego ulubiony aktor Toshiro Mifune pokazali, co to samuraj, kodeks bushido, itp, itd. Mifune wyciągał miecz i w tym samym momencie padało trupem kulku kolesi. Dla mnie bomba.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Akira Kurosawa i jego ulubiony aktor Toshiro Mifune pokazali, co to samuraj, kodeks bushido, itp, itd. Mifune wyciągał miecz i w tym samym momencie padało trupem kulku kolesi. Dla mnie bomba.


Jak dla mnie kurosawa byl chyba najmniej japonski z owczesnych rezyserow... poza tym niby kodeks, samuraje itepe, a fabuly i postaci zrzynal z Shakespeara ile wlezie ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
> a fabuly i postaci zrzynal z Shakespeara ile wlezie

nie zrzynał, tylko czerpał inspirację ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
czerpał inspirację


jaaaasne :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
zorzyk napisał/a:
> a fabuly i postaci zrzynal z Shakespeara ile wlezie

nie zrzynał, tylko czerpał inspirację ;-)


A to chyba tylko "Tron we krwi" i "Ran". Czy może coś jeszcze? A inspiracji Kurosawą w filmach amerykańskich jest znacznie więcej.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z tym jezykiem to przesadzacie uczylem sie prawie rok i powiem tak latwiej bylo mi sie uczyc japonskiego (i robilem wieksze postepy) niz niemieckiego :mrgreen:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Re: Wiedza o Japonii
PiotrB. napisał/a:
A tak na zmiane klimatu. Co Wy wiecie na temat Japonii?


- kłaniaczki (miłe dziewczyny coś tam mruczące pod nosem i nisko się kłaniające każdemu wchodzącemy/wychodzącemu z autokaru, nawet jeśli robi to 10. raz),
- Ryokan - hotel na modłę starojapońską,
- ciepła sake :-( (
- suszone małe rybki jako zagrycha do tejże,
- brak adresów w naszym, europejskim znaczeniu,
- Shinkansen (szybki jest),
- TQM, TQC i inne Total...
- paniczna reakcja na każdą próbę komunikację w angielskim
tyle zapamiętałem (16 lat minęło...)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach