j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
izbkp napisał/a:


j@m@l napisał/a:
Potrzebuje złożyć komputer dziecku do ok 1000 pln


Polecam używany i5-750, do tego 8GB ramu, jakaś pasywna grafika i dysk SSD.


Nie problemem dla mnie jest złożenie komputera dla dziecka ,lecz myślałem że przy okazji bym swój trochę odmłodził .

Polecany przez Ciebie zestaw jest chyba za mocny do multimediów i spraw szkolno biurowych,bez gier.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Nie jest. Mam w laptopie i3, które potrafi dostać czkawki kiedy uruchamia się Firefox... Nie mówiąc już o tym, że w tle działa set procesów systemowych i kupa innego softu. Natomiast zgadzam się, że i5-750 - czyli procek 6 letni - nadal jest mocny. I całkiem tani. Jedyna wada - ciężko trafić płytę dla 1156 z sata 6GB/s i USB3... ;)
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
izbkp napisał/a:
Nie jest. Mam w laptopie i3, które potrafi dostać czkawki kiedy uruchamia się Firefox...
Przydałoby się zrobić porządek..

Też mam w lapku i3 i żadnych zacięć nigdy nie miałem,
dla dzieciaka, który nie gra 8GB RAM i SSD są mocno na wyrost :roll:
tzn. kupić można wszystko, tylko po co?
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
W tej chwili mam odpalone w Win7 okno Firefoxa, z czterema zakładkami. Zużycie RAM-u 3,82GB. Nie uważam, że 8GB ram i dysk SSD to konfiguracja na wyrost :)

ps. aby było jasne o jakiej konkretnie konfiguracji mówię:

Płyta z procesorem i5-750 i 8GB ram + dysk ssd intel 160GB + grafika EVGA GT730 - ceny: 758+199+250=1207 zł

http://allegro.pl/gigabyt...5676975142.html
http://allegro.pl/intel-ssd-160gb-i5675122537.html
http://allegro.pl/karta-g...5680962444.html
 

shiver25  Dołączył: 03 Maj 2015
izbkp napisał/a:
W tej chwili mam odpalone w Win7 okno Firefoxa, z czterema zakładkami. Zużycie RAM-u 3,82GB. Nie uważam, że 8GB ram i dysk SSD to konfiguracja na wyrost :)


Masakra. To chyba coś masz nie tak. Aktualnie mam odpaloną przeglądarkę na win7, w tle działa YouTube. Procek to Core Duo E2200. Pamięci mam 4 Gb. Zużycie aktualne procesor 15%, pamięć 1,45.

Po odpaleniu LR: procesor 27%, pamięć 1,91.

Zrobiłem printscreeny jakby ktoś nie wierzył :mrgreen: :evilsmile:


https://flic.kr/p/y1kDrU
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
izbkp napisał/a:
W tej chwili mam odpalone w Win7 okno Firefoxa, z czterema zakładkami. Zużycie RAM-u 3,82GB.
:shock:
Szukaj przyczyny, ewidentnie jest coś nie tak..
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Na pewno coś nie tak.
1. Anty wirus - Skan offline (wyłącz wifi - odłącz rj45)
2. Zapora
3. Aktualizacja definicji wirusów w programie
5. Mbam (Malwarebytes) + uprzednio przyszykowane instrukcje

Ctrl+alt+del - sprawdź co zabiera ram+proc -----> googl'uj nazwę programu.

To tak w skrócie.
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Hej, ja nie prosiłem o poradę :) wszystko jest ok. Po prostu w dzisiejszych czasach 8GB i SSD to naprawdę nie jest zbytek łaski... jeśli w tle działa set procesów systemowych i kupa innego softu, takiego jak np: Dropbox, Onedrive, Evernote, Dobra zapora, Antywirus, f.lux, TeamViewer.... ;)
ps. No owszem, jak ktoś używa kompa tak jak w XX wieku, znaczy jeden proces na raz to mu i 1GB ram wystarczy ale... ;P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ano

ja przestałem wierzyć że jakakolwiek konfiguracja jest wystarczająca

kumpel dostał w pracy nowego kompa
i7 (nie wiem dokładnie jaki, ale jakiś nowy w każdym razie), 16GB RAM, 250GB SSD + 1TB HDD, dysk nieszyfrowany

no i muli czasami jak się ma odpalone 2 eclipsy i kilka różnych przeglądarek

nie muli tak jak mój i5, 8GB, 250SSD, dysk szyfrowany, ale jednak ;-)
jak żyć?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A moje APU A8 z 8GB nic mi nie muli*. Tylko nowych topowych gier już na tym nie odpalę. Ale to dobrze, nie ma pokusy, żeby je kupować. Gorzej, że mam trochę starych, które czasem też fajnie sobie przypomnieć.

*Typowo odpalone: truecrypt z minimum czterema zamontowanymi kontenerami, opera z multum zakładek, kilka dokumentów w libre office lub microsoft office, adobe reader, thunderbird, vlc media player plus czuwający norton
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Odpal dwie instancje eclipse z rozbudowaną aplikacją i napisz czy nie przycina ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Na szczęście nawet nie wiem, co to jest.
Ale jednak obciążam bardziej niż 4 okna FF. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Szczęściarz :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ale jak odpalę EZTitles, to potrzebuje kilku minut, żeby wyszukać wszystkie sklejki w filmie. Pewnie dałoby się szybciej...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Ogólna definicja mulenia jest taka, że jest to wrażenie, że klikasz i czekasz aż coś się zrobi. Przyzwyczajenie usera też jest istotne. Np start systemu, jeśli jesteś przyzwyczajony, że trwa 20 sek to mulenie odczujesz w 25 sekundzie. Jeśli jednak przyzwyczaiłeś się, że system wstaje przez 2,5 minuty to dodatkowe 30 sekund nie zrobi na Tobie wrażenia. Najgorzej jest jak już się przyzwyczaisz do tych 20 sek a potem masz wrócić do tych 2,5 minuty... ;)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
No dobra, jako że wszelkie porady z tego tematu zawsze sprawiały, że zadowolony byłem proszę o kolejną :)

Komputer dziecku czas kupić. Jeszcze nie gra za dużo bo na moim nic mu nie pozwalam instalować, ale na swoim na bank będzie :p
Sam nie gram, więc pojęcia nie mam co do tych rozrywek należy kupić. Budżet ograniczony do max 3000 z monitorem.
Z tego co się orientowałem, to kwota taka wystarczy na zestaw z i5 z zintegrowaną kartą graficzną i dupnym monitorem, ale może lepiej i3 i oddzielna karta graficzna?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nemo napisał/a:
Sam nie gram, więc pojęcia nie mam co do tych rozrywek należy kupić.
konsolę ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Nieeeeee, telewizor zajmuję ja :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kup mu do konsoli monitor. :mrgreen:

 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Nie no kurde, naiwnie zakładam, że komputer będzie wykorzystywał nie tylko do gier :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach