blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Jaką wybrać oktę?
Witam. Zamierzam pobawić się i pouczyć fotografii studyjnej. W tym celu zgromadziłem już 2x Quantuum 300 move, beauty dish 70 z gridem, softbox 60x90, tła; ponadto mam 2x yongnuo 460II + nadajnik i odbiorniki RF-602. Dokupię jeszcze uchwyt na blendę oraz uchwyt do lamp systemowych. "Studio" to pokój o wym 4,5x4,5m. Wiem, że małe ale nie mam lepszych warunków. Poczytałęm troszkę o dużych softboxach i postanowiłem dokupić dwie okty 120 cm i tu mam problem. Myślę o quantuum deep 2 szt. to ok. 500zł oraz o softboxach firmy Mitoya 2szt. ok. 300zł. Pewnie nie warto oszczędzać ale troszkę już zainwestowałem i próbuję ograniczyć koszty. Czy będzie duża różnica na zdjęciach między tymi softboxami? A może octa 120cm to zbyt mało aby oświetlić całą sylwetkę choć rzadko zamierzam robić zdjęcia całej postaci? Proszę o porady.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
deep octa box
1. Ale po co (do czego) dwie octy?
2. Bardzo fajna jest deep. Fi120 powinna wystarczyć na sylwetkę.

Ja posiadam dwie fi90 i stawiam jedną-nad-drugą do postaci.
To zdjęcie jest tak właśnie zrobione (dolna lampa na ok. 1/2 mocy górnej)
Zamawiałem w czerwcu 120-kę, ale nie było wogóle w Polsce i tak zeszło. Teraz już kupię. Zresztą robię zdjęcia zwykle dzieciom, nie modelkom, więc mi wystarczy...
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Myślałem, że octy jako boczne a bd jako główne. Myślałem, że uda mi się yongnuo lub 540 do bd ale uchwyt do lamp systemowych nie wytrzyma obciążenia 3-4kg więc pewnie jeszcze muszę kupić jakąś 300-tkę do bd. Lecę tu po kosztach i może zamiast tej 300 kupić 200-tkę i wtedy 300 na 1/2 mocy oraz 200 na 3/4 jako boczne a 300 na bd? Może być?
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
A parasolko softbox do tych 2 lamp yongnuo nie będzie lepszym wyjściem?
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Może i lepszym, niewiem, nigdy nie miałem. Mam możliwość zakupu lampy 200Ws. Czy ta lampa jako głowna z bd 70 i gridem nie będzie zbyt słaba nawet na pełnej mocy? Jest sens ją kupować?
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
blade74 napisał/a:
octy jako boczne a bd jako główne

?
Z boków to raczej stripbox'y, np 180x40 lub 120x30
Albo - np. widoczny w reklamie kosmetyków z fotografką, żoną Lindy - białe ścianki z kątem ostrym/prostym z tyłu!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach