MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
idzi napisał/a:
W K-7 można było obracać ekranem 360 stopni a obraz przeskakiwał to do pionu to do poziomu.


Przez 2 lata użytkowania K 5 IIs jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Ale ja średnio spostrzegawczy jestem. ;-)
Fakt, że ta opcja jest użyteczna, ale ...można i bez. Podobno przeczytanie instrukcji, to pierwsza rzecz, jaką należy zrobić po zakupieniu sprzętu. :evilsmile: ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Właśnie czytam ale mam jedynie w PDF-fie . Jestem jeszcze tym pokoleniem , które czyta i nie tylko instrukcje :-B
Można zaznaczyć aby automatycznie obracał zdjęcia ale działa to tak,że pionowe kadry obraca do poziomu i w rezultacie otrzymujemy wąski obrazek , już lepiej nie odznaczać tego w menu. Zdecydowanie poręczniej działają zestawy przycisków do wyboru punktu AF. W K-7 każde użycie tego panelu powodowało konieczność powrotu do tej funkcji, a tu mam zablokowane na stałe, i aby użyć np WB trzeba dłużej przytrzymać przycisk OK by wyłączyć sterowanie punktami AF. Tak jest lepiej i poręczniej.Poprzedni właściciel przed wysłaniem zaktualizował oprogramowanie , miło z jego strony i mam dwie oryginalne baterie to taki drobiazg a cieszy

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
idzi napisał/a:
W K-7 można było obracać ekranem 360 stopni a obraz przeskakiwał to do pionu to do poziomu. Tu tak nie mam

Faktycznie nie ma. Ale nie wiedziałem, że kiedykolwiek było. ;-) Ja mam po prostu wyłączone automatyczne obracanie zdjęć, więc pionowe kadry wyświetlają mi się na całym ekranie, wystarczy obrócić aparat, żeby były do dołu nogami. ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Mam pytanie o kompensacje prześwietleń , czy macie ja na stałe włączoną?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
idzi napisał/a:
Jestem jeszcze tym pokoleniem , które czyta i nie tylko instrukcje


Czyżbyś czytał jeszcze książki, zamiast słuchać audiobuków ? (Tiaaa, bukowa to tylko ostatnia "jesionka". ;-) ) Niestety ja też je wolę, zamiast słuchania głosu, który ulatuje w kosmos. Wzrok nieco na tym cierpi.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
idzi napisał/a:
Mam pytanie o kompensacje prześwietleń , czy macie ja na stałe włączoną?

Ja mam.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Szukam instrukcji obsługi w formacie pdf do k5iis i nie mogę znaleźć, może ktoś pomoże ?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
bakulik, na Ciebie zawsze można liczyć, dziękuje :-B
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może ktoś z was doradzić, chcę kupić K5-IIs ale nową. Znalazłem jeszcze nowe body w sklepie w UK, tylko zależy mi na gwarancji. W aukcji stoi manufacturer warranty, zadałem pytanie do sklepu czy jest to gewarancja światowa i zamilkli. Czy wogóle jeszcze jest możliwość kupić tą puszkę z gwarancją honorowaną w Polsce?
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Ja kupiłem za wielką wodą używkę i jestem :-D Ciężko będzie z nowym z gwarancją.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
jannad, K5-IIs są jeszcze dostępne w Polsce.
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zbyszek a gdzie wdziałeś w Polsce bo ja nigdzie nie znalazłem? Są jeszcze dwa sklepy gdzie wisi, ale dostępności brak :-(
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
jannad, wczoraj był jako dostępny...
http://proclub.pl/pl/pentax_k_5iis_body.html
I na ebayu wisi tyle, że drożej.
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niestety zarówno w proclub i beiks wiszą gołoszenia, ale dzwoniłem tu i tam i są niedostępne.

Ale nie o tym, chiałem się tylko spytać czy jak npisano manufactury warranty w sklepie w UK to dotyczy sie tylko UK, czy na całym świecie.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
jannad, jeśli jest to gwarancja międzynarodowa Pentaxa to Apollo ją respektuje ale tylko na rok. Inna sprawa że Apollo już nie jest dystrybutorem Pentaxa na Polskę a więc pewnie już nie będzie chciał jej respektować. Trzeba by zapytać w Ricoh Polska jak to jest teraz z tymi gwarancjami.
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzwoniłem już do Ricoh Polska, przemiła pani potwierdziła że akceptują. W kontakcie telefonicznym żeńskim głos Ricoha brzmi wręcz niebiańsko w porównaniu z Apollo, serdecznie polecam wypróbowanie ;-)
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
jannad napisał/a:
Dzwoniłem już do Ricoh Polska, (...) serdecznie polecam wypróbowanie ;-)

Ja chyba wypróbowałem jako pierwszy... :)
 

Poszukiwacz  Dołączył: 05 Lut 2014
Witam!

Mój pierwszy post na tym forum, choć zarejestrowałem się już wcześniej jak przymierzałem się do kupna K-5II. Plan który wtedy nie wypalił, teraz udało się zrealizować. Były też myśli o K-3, ale trafiła się okazja i nabyłem K-5II, nowy ze sklepu na alledrogo, w cenie w której nie dostałbym nawet używanej trójki (link dla zainteresowanych: http://allegro.pl/show_item.php?item=5828878083 - przy okazji jeśli mogę spytać, na ile mogę wycenić ten obiektyw z kompletu :?: bo to chyba już starszy model, teraz na stronie Sigmy jest kolejna wersja z dodatkowym oznaczeniem "MACRO"). Chyba jakiś leżak magazynowy, akku ma datę produkcji 2013_11 - przy pierwszym włożeniu do ładowarki kontrolka zaczęła migać sygnalizując błąd, dopiero po ok. 8 minutach zaskoczyło ładowanie. Wskaźnik pokazał full kresek, ale padł dość szybko. Kolejne ładowania OK, powoli reanimuję akku i zaczyna coraz dłużej trzymać. Pierwsze zdjęcie sprawdzone na camerashuttercount.com i pokazuje liczbę 3 - więc chyba wszystko OK, te dwie klatki to nie wiem skąd, może jakiś błąd?

Pochwaliłem się to teraz mogę przejść do pytania zasadniczego... ;-) Na pokładzie mam firmware 1.00, chcę zaktualizować, na polskiej stronie Ricoha jest 1.06, w kraju Kwitnącej Wiśni mają już 1.07 - ale na pentaxforums.com są głosy ze 1.07 jest trochę niestabilne. Czy ktoś może doradzić, lepiej zostać przy 1.06 czy może zaryzykować z nowszym?

Przy okazji, czy firmware może też pomóc coś na FF/BF? Nabyłem używany DA* 16-50 2.8 i mam na nim back-focus, różny w zależności od rodzaju oświetlenia. Swoją drogą obiektyw jest felerny (zacina się przysłona) i poleci na reklamację, ale zastanawiam się czy można temu jakoś zaradzić?

Pozdrawiam,
Poszukiwacz (ale swoje już znalazłem :-P )
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Poszukiwacz napisał/a:
1.07 jest trochę niestabilne

Mam wgrane od kiedy się ukazało i nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.

Poszukiwacz napisał/a:
czy firmware może też pomóc coś na FF/BF?

Nie sądzę, to kwestia współpracy danego aparatu z danym obiektywem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach