annafo  Dołączyła: 04 Kwi 2015
Ostatnio oprócz PS zaczęłam używać LR, kupiłam do niego książkę bo dosłownie nie wiedziałam co i jak zrobić w tym programie, mówię o podstawach :)
Niby podobny do CR ale gdy już opanowałam trochę narzędzi to widzę jak dużo można zrobić w LR i teraz do PS wchodzę mniej niż wcześniej :)
Fakt jest taki, że na początku LR wydawał mi się bardzo mało intuicyjny w porównaniu do PS :lol: i przez jakiś czas żałowałam tego zakupu. Teraz jestem już zadowolona :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
annafo napisał/a:
Niby podobny do CR
W części zasadniczej, czyli module Develop, identyczny z wersją ACR na której jest oparty, jeśli chodzi o możliwości i narzędzia, tyle, że interfejs ciut inny.
annafo napisał/a:
teraz do PS wchodzę mniej niż wcześniej :)
W tej chwili do PS wchodzę tylko gdy potrzebuję użyć bardziej zaawansowanego klonowania i Liquify, pozostałe rzeczy robię praktycznie tylko z poziomu Lightrooma. Ale przy Lr3 wchodziłem nieco częściej.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Może przyłączę się do pytania na ten sam temat.
Z tych kilku postów nie znalazłem odpowiedzi na zadane pytanie w 1 poście.
W moim przypadku jest podobnie.
Fotka pionowa w Library wyświetlana jest ok. W Develop rozciągana do poziomu.
Co ciekawe, z zestawu kilkudziesięciu fotek robionych w 1 dniu, tylko z kilkoma mam problem w Developie.
W innej serii również kilka tak się zachowuje, reszta ok.
Nic nie daje ustawienie pion, poziom, FIT itp.
Co może być nie tak?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Podejrzewam że w Library korzysta z osadzonego JPGa, a w Develop dekoduje RAWa. Co by mogło świadczyć o błędach w odczycie tego RAWa. Potestuj na innej karcie, czy takie błędy się pojawią, ew. jeśli nie skasowałeś to odczytaj jeszcze raz z karty (najlepiej na innym czytniku lub bezpośrednio z aparatu) i porównaj czy te same pliki mają problem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach