Dada  Dołączył: 01.03.2007
espresso napisał/a:
Wszystko mikrofilm, czyli mały obrazek.
No co Ty ? Jakie mikro ? Przecież to pełna klatka jest . :evilsmile:

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Dzięki, ale ja właśnie szukam koloru w średnim formacie. Kolor w małym sobie odpuściłem, przy moim skanerze i skillu w skanowaniu jednak Fuji x100 daje lepsze rezultaty.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Dada napisał/a:
Przecież to pełna klatka jest .
Pytanie czego pełna? Aspiracji, dowartościowania?

wuzet  Dołączył: 12.08.2009
Jeszcze cos nowego się dzieje na rynku.
http://www.japancamerahun...IduQB9.facebook

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Z opisu podobny do Rollei Retro 400s.

bogdanm  Dołączył: 01.03.2007
Cytat
transparent polyester base

:-(

dickkett  Dołączył: 18.09.2006
To w drugą stronę.
"Anglik" ze mnie żaden, coś posylabizowałem.
Jest nadzieja ?

dilbert  Dołączył: 21.09.2008
dickkett napisał/a:
Jest nadzieja ?

Trzeba czekać na info od Kodak Alaris. Ale wygląda na to, że slajd wróci :)

I jeszcze jeden i jeszcze raz,
sto lat, sto lat niech żyją nam!

Amen. Ament.

Ferrania wraca na rynek z nowym materiałem P30 Alpha

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Ładnie się zapowiada, jednak dla mnie zbyt kontrastowy - tak przynajmniej wynika z przedstawionych fot.

Ja też pewnie nie skorzystam, ale niech się kręci jak najdłużej.

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Szybkiparowoz, nie ten wątek ;-) Firma FILM Ferrania wstaje z popiołów, a nie idzie do piachu. Sam im w tym pomogłem, dokładając cegiełkę do zbiórki na Kickstarterze.

tref  Dołączył: 05.09.2006
Włączył mi się pesymista, bo coś kojarzę, że cena kickstarterowa była nieakceptowalna dla użytkownika nieokazjonalnego. Pozostaje mieć nadzieję, ze cena produkcyjna będzie umożliwiała korzystanie z tego materiału "nie tylko od święta" .

keck  Dołączył: 12.11.2014
Ja bym najchętniej usłyszał o reaktywacji Agfy tej "prawdziwej" + o tym że Metopa wróci do produkcji powiększalników : ) Pomarzyć fajna rzecz....

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
tref tez bym tak chcial, ale sadze ze raczej bedzie odwrotnie :/
Przynajmniej wszystkie kickstartery, ktore obserwowalem tak mialy.

Trzeba bedzie siegnac do kieszeni i troche kupic, film IMHO jest fantastyczny :)

pz

rychu  Dołączył: 08.10.2006
skaarj napisał/a:
Trzeba bedzie siegnac do kieszeni

Wiadomo coś o kosztach? Oczywiście warto coś naświetlić, okaże się w praniu co jest wart. Byle nie będzie droższy od Acrosa.

kojut  Dołączył: 13.04.2011
Film ten wraca w wersji alfa (będzie jeszcze beta)- na początku będzie testowany przez fotografów, od których firma chce usłyszeć opinie i czy występują jakieś wady (jak ta z pasami, która teraz wyszła)

Kolejne filmy do lodówki Cytuj
Kytutr napisał/a:
Szybkiparowoz, nie ten wątek

A właśnie że ten! [franc. je t'aime] Trzeba się jakoś pocieszać. Więc...

Więc jeszcze jeden i jeszcze raz,
sto lat, sto lat niech żyją nam!

Bergger Pancro 400 - nowy uniwersalny film monochromatyczny na rynku

[ Dodano: 2017-02-06, 20:44 ]
Przy okazji: wiedzieliście, że na swojej stronie Ilford nie przyznaje się do produkcji filmów PAN 100 i PAN 400? Ciekawe...

dilbert  Dołączył: 21.09.2008
Re: Kolejne filmy do lodówki Cytuj
szybkiparowoz napisał/a:

Przy okazji: wiedzieliście, że na swojej stronie Ilford nie przyznaje się do produkcji filmów PAN 100 i PAN 400? Ciekawe...

Całkiem niedawno rozkminiałem ten motyw. Generalnie są to "praktycznie" filmy fp4/hp5, jednak produkowane "według mniej restrykcyjnych norm" (ponoć ma to coś wspólnego z tym, że używają tu skrajnych fragmentów przemysłowych szpul z filmem fp/hp, które charakteryzują się słabszymi parametrami). Nie znalazłem jednak oficjalnego potwierdzenia :) Faktem jest, że są to "przebrandowane" filmy i na różne rynki trafiają pod różnymi nazwami. U nas jest PAN, ale wydaja mi się, że w UK puścili je pod marką Kentmere [link]

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Przypominam, że jeszcze Kodak planuje wznowić slajd Ektachrome , a być może także i Kodachrome .

Ja już od jakiegoś czasu przewidywałem, że film zacznie przeżywać swoją drugą młodość - rynek nie lubi pustki, a firmy zawsze będą reagować na zainteresowanie klientów. To że ostatnimi laty Fuji rezygnowało z kolejnych negatywów, przez co wydawało się, że analog powoli przechodzi do lamusa, to były tylko pozory. Fuji ostatnio ma nieco dziwną politykę w tym względzie. Ja jestem dobrej myśli - ba! Czekam aż pojawi się pierwszy nowy aparat na film 35mm. I nie pytam czy... ja pytam która firma pierwsza to zrobi ;-)

Skocz do: